DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows

Moderator: Moderatorzy

 #616712  autor: user_delete34
 26 lut 2013, 02:15
Scraw, Xperia Z, ciekawa nowość.
orson_dzi pisze:Odpowiednio mocny da radę np. streamy z meczów ogarnąć.

Czytałem niejeden test, gdzie był flash testowany tyle, że żeby wszystko ładnie hulało to trzeba wyższą półkę, np SII.
Albo BB Z10. :)

 #616780  autor: Scraw
 26 lut 2013, 13:44
a jakies po za tym " Z" ? interesuje mnie zeby mial wejscie na sluchawki uniwersalne albo zbym mogl dokupic nie takie do uszy tylko zwykle ;f

co to jest BB Z10 i SII ? i jaki tele to ma.. ?

sorry malo sie znam ^ ^

 #616823  autor: user_delete34
 26 lut 2013, 16:26
Scraw pisze:co to jest BB Z10 i SII ?

Blackberry Z10 i Samsung Galaxy SII - smartfony z najwyższej półki.
Scraw pisze:a jakies po za tym " Z" ?
Na telepolis masz wyszukiwarkę telefonów.
Od tego jest dział JTW. Naucz się pisać, przeczytaj regulamin i możesz tam startować.

 #616969  autor: orson_dzi
 26 lut 2013, 23:02
Markadiusz pisze:Czytałem niejeden test, gdzie był flash testowany tyle, że żeby wszystko ładnie hulało to trzeba wyższą półkę, np SII.
Na S II działa ładnie.
Ale to czasami zależy od strony. Działało mi na Desire X, P990 też daje radę. Na Defy nawet parę stron jakoś mi odpaliło, ale już tutaj cienko było.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #622415  autor: GimperówskiJunior
 24 mar 2013, 14:27
Wiadomo ze "Z" :p ale cena odstrasza ja ci bym polecił SXS lub SXT :p

 #622422  autor: user_delete34
 24 mar 2013, 14:50
GimperówskiJunior, podałem co jest najlepsze - gość nie ma wymagań itp. Poza tym, to nie JTW (a sam temat śmieciowy, nie ma co go ciągnąć).

 #632059  autor: Xy
 09 maja 2013, 22:37
Ponieważ rozglądam się powoli za nowym telefonem, pobawiłem się dziś nowiutkim Samsungiem Galaxy IV oraz Nokią Lumią 620 (jeśli nie skopałem oznaczenia). Jako, że pod uwagę biorę albo kontynuację z Androidem albo zmianę na Windowsa, stąd macanie obydwu systemów.
I powiem tak: Android w Samsungu laguje, wlecze się, a telefon wykonał nagły, acz niespodziewany restart. Norma, zdarza się. Dotyk nawet jakoś działał. Jedyne co mnie odpycha to cukierkowa nakładka graficzna na Androida od Samsunga. Kolorki są tak cudownie słodkie i nasycone na cudownym i słodkim ekraniku, że można puścić pawia od tych słodkości. Natomiast Lumia zaskoczyła mnie pozytywnie. System lata szybko, nie ma mowy o lagowaniu. Płynnie się przewija, nie ma mowy o zwisach. Sam wygląd systemu na Nokii baaardzo mi się podoba. Wszystko logicznie poukładane aczkolwiek wymaga przyzwyczajenia.
Mimo tego mam do was pytania dotyczące TYLKO systemu od Microsoftu (bo poważnie biorę pod uwagę Nokię).
- czy pliki (obrazy, muzyka, dokumenty) można przesyłać z telefonu na komputer za pomocą Bluetooth?
- czy można udostępniać Internet z telefonu do laptopa jak w Androidzie?
- czy aplikacje w tym ichnim sklepie Windowsowym są podzielone jakoś na płatne i darmowe czy wszystkie są płatne?
- da radę odpalić na Windowsie mapy od konkurencji czyli Google (np. jako aplikacja)?
- są jakieś sensowne widżety/programy do pogody jak meteo.pl? Ten jest mega dokładny i na nim mi zależy
- inne popularne aplikacje w Androidzie są dostępne w Market cośtam? W sensie ich odpowiedniki (zależy mi na: kompas, pogoda, gg, latarka, sky map, winamp, odtwarzacz filmów i zdjęć, Yanosik, stats (statystyki rozm. i netu oraz mniej istotne jak np. przypinane karteczki, czytnik kodów qr, miernik pulsu, blokowanie połączeń, klient poczty, speedtest, skype, waserwaga czy open.fm)
- YouTube działa normalnie czy są wymagane jakieś zabiegi?
- jakie zdjęcia robi taka Nokia z WP? Porównywalne z np. Xperią Neo?
- analogiczne pytanie dotyczące filmów



Rozumiem, że w WP jestem skazany na te kwadraty i nie mogę mieć pulpitu jak w Androidzie, a co za tym idzie własnych skrótów? Czy może jednak mogę coś tam sobie ustawić?
I na koniec: Co wieloletniemu użytkownikowi Androida będzie najbardziej dokuczało (brakowało) w Windows Phone? Nie interesują mnie takie marginalne sprawy jak czas pracy na baterii.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #632067  autor: user_delete34
 09 maja 2013, 23:02
Xy, dokumentów nie sprawdzałem, resztę - tak.
Internet - do wszystkiego z WiFi (nie wiem, jak jest w and), jest opcja w ustawieniach, u mnie zwie się "dostęp do internetu".
Płatne i darmowe. Najlepiej wejdź do sklepu przez jego stronę internetową i sprawdź, czy znajdziesz, czego szukasz. Osobiście nie mam jeszcze żadnej płatnej na telefonie a poza grą, która na moim sprzęcie i tak nie pójdzie mam już chyba wszystko.
Map nie sprawdzałem, ja jakieś tam mam wgrane domyślnie, mam też yanosika. Nokia ma świetną navi i w 620 będzie ona dostępna - po co Ci coś innego?
Ja mam kafelek do pogody od HTC i mi pasuje. Z tym, że aktualnie wyłączony. Jest tego parę do wyboru.
Aplikacje:
- kompas - nie wiem
- pogoda - już pisałem
- GG - o ile mi się nic nie przywidziało - widziałem je w Markecie
- latarka - o, niejedna
- sky map - nie wiem
- odtwarzacze - używam tylko domyślnego, nie mam potrzeby szukania czegoś, nie wiem
- notatki - Notility - bardzo fajne
- czytnik kodów - wbudowany, pod klawiszem Lupa
- miernik pulsu - dafaq
- blokowanie połączeń - nie wiem
- klient poczty - wbudowany starcza, pamiętaj, że WP nie obsłuży nieznajomych mu plików ani ich nie zapisze
- Speedtest - jest
- Skype - jest
- YT działa normalnie
- skróty robisz właśnie w postaci kafelków - przytrzymujesz w menu ikonę i przypinasz
Dokuczać będzie to, że tutaj nie pozmieniasz sobie wszystkiego bez sensu i celu. :-D Jak chcesz się bawić, pozostań przy zabawce z androidem.
Aplikacji nie zainstalujesz na karcie.
Skoro czas pracy na baterii jest marginalny...
pewnie nie przeszkodzi Ci 1-1,5 dnia w Lumii.

 #632075  autor: Xy
 09 maja 2013, 23:44
Markadiusz pisze:Internet - do wszystkiego z WiFi (nie wiem, jak jest w and), jest opcja w ustawieniach, u mnie zwie się "dostęp do internetu".
W And jest to "thethering i punkty dostępu". Włączam w telefonie, a na laptopie widzi mi jako sieć WiFi z którą się łączy. Z hasłem lub bez - jak kto woli. Tak jest w Nokii?

Markadiusz pisze:Płatne i darmowe. Najlepiej wejdź do sklepu przez jego stronę internetową i sprawdź, czy znajdziesz, czego szukasz. Osobiście nie mam jeszcze żadnej płatnej na telefonie a poza grą, która na moim sprzęcie i tak nie pójdzie mam już chyba wszystko.
Niebawem tak zrobię ;-)

Markadiusz pisze:Map nie sprawdzałem, ja jakieś tam mam wgrane domyślnie, mam też yanosika. Nokia ma świetną navi i w 620 będzie ona dostępna - po co Ci coś innego?
Pewnie "Mapy Nokia". Yanosik działa, to świetnie! Nie zakładam, że wezmę N620 lub SGS4 (Samsung jest za drogi. trzeba być niespełna rozumu by tyle siana wywalić na jakiś telefon). Są jako przykłady dwóch systemów ale i wrażenia korzystania z tych telefonów.

Markadiusz pisze:- kompas - nie wiem
- pogoda - już pisałem
- GG - o ile mi się nic nie przywidziało - widziałem je w Markecie
- latarka - o, niejedna
- sky map - nie wiem
- odtwarzacze - używam tylko domyślnego, nie mam potrzeby szukania czegoś, nie wiem
- notatki - Notility - bardzo fajne
- czytnik kodów - wbudowany, pod klawiszem Lupa
SkyMap - rzadko korzystam ale bardzo lubię ten program i mógłby być w Market Place. Nie wiem po co mi inny odtwarzacz niż standardowy. Muzyki słucham w samochodzie...

Markadiusz pisze:- miernik pulsu - dafaq
Jeżdżę na rowerze dużo i długo + inne wysiłki. Miernik pulsu jest ważny. Tak dla samego siebie ;-)

Markadiusz pisze:- blokowanie połączeń - nie wiem
- klient poczty - wbudowany starcza, pamiętaj, że WP nie obsłuży nieznajomych mu plików ani ich nie zapisze
- Speedtest - jest
- Skype - jest
- YT działa normalnie
Nieznajome pliki tzn? jpg, pdf, txt, mp3, avi, xls, doc, ppt i inne popularne ruszy, prawda?

Markadiusz pisze:Dokuczać będzie to, że tutaj nie pozmieniasz sobie wszystkiego bez sensu i celu. :-D Jak chcesz się bawić, pozostań przy zabawce z androidem.
Właśnie ten "zabawkowy" styl trochę mi właśnie przeszkadza. Niby wszystko fajnie ale jednak... coś nie jest do końca tak jak bym chciał ;-)
Zmiany? Własne skróty w okienkach, tapeta i motyw. Ewentualnie dzwonek (można wrzucić mp na dzwonek telefonu i smsa?). Tyle...

Markadiusz pisze: Aplikacji nie zainstalujesz na karcie.
Trudno ;-) i tak w MP nie ma ich dużo, a Lumie mają dużo pamięci wewnętrznej więc bez problemu. Poza tym zapchanie telefonu aplikacjami nie powoduje jego spowolnienia jak Androida?

Markadiusz pisze:Skoro czas pracy na baterii jest marginalny...
pewnie nie przeszkodzi Ci 1-1,5 dnia w Lumii.
Dobry wynik. Moja Xperia aktualna trzyma czasem półtora dnia, a czasem 7h i do prądu...

Dzięki za obszerne wyjaśnienia! :D

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #632085  autor: user_delete34
 10 maja 2013, 07:45
Xy, ja to mówię z pozycji posiadacza 8S, nie 620. ;)
System jest prawie identyczny - różni się nazwami niektórych funkcji w ustawieniach i menu i paczką aplikacji od producenta (Nokia ma ich trochę).
Tethering - dokładnie tak samo. Z resztą, tak jest chyba na każdym telefonie z tą opcją.
Sklep - nie przestrasz się cen, niektóre są zupełnie z kosmosu.
Te mapy w 620 to Nokia Drive+ czy jakoś tak. Ja mam same map (chyba bing) bez opcji nawigacji, więc nawet nie ruszam tej aplikacji.
Inny odtwarzacz może i by się przydał, jeśli chciałbyś przewinąć utwór inaczej niż naciskając przycisk ">>". W domyślnym nie ma opcji macania paska postępu. Tylko nie wiem, czy w ogóle jakieś odtwarzacze mogą być na bazarku, nie wiem, czy MS to w ogóle dopuszcza.
Rozszerzenia plików:
- do pdf pobierasz "PDF Reader" czy jakoś tak, Office powinien swoje uciągnąć (ale ja sprawdzałem tylko doc-a), avików nie mam na telefonie - nie wiem
Reszta niby powinna iść ale: mam na telefonie duuuużo muzyki, część w aac, niestety nie wiem, które utwory. Coś mi się zdaje, że ich nie czyta.
Dzwonek - można, sygnał SMS - nie patrzyłem, mi się podoba domyślny. ;) Motywów do wyboru tutaj nie ma. Tylko tło - czarne lub białe (PS: przypomnę, że miliony użytkowników Jabłka z tym żyły normalnie). Tapety są jak najbardziej, skróty - przypinasz kafelek z tym, co jest W MENU. Jeżeli program ma opcję przypięcia innego kafelka - OK, masz inny skrót. Poza tym, tylko link do aplikacji. Nie ma np przełączania WiFi jednym kliknięciem.
Co do tej pamięci wewnętrznej - żebyś się nie zdziwił. Z deklarowanych 4, w 8S mam 1,36 GB na starcie wolnego. Jeśli planowałbyś Lumię 820 - tam masz już kilka GB.
Spowolnienia od aplikacji nie odczuwam żadnego. Odczuwam je od ilości muzyki (16 GB) - włączam odtwarzacz, play, gra muzyka, po 12 sekundach ukazuje się odtwarzacz. Można? Można! :lol:
Skoro Xperia wytrzymuje Ci kilka godzin... to Lumia da radę może trochę mniej, bo dla mnie wskazuje to na duże użycie.

 #632120  autor: Xy
 10 maja 2013, 12:25
Szkoda, że nie mogę dać Ci punktów za pomoc...
Powiem tak: Mam srogą zagwozdkę co tu wziąć. Podoba mi się Lumia z zewnątrz i podoba mi się wizualnie jej system. I kusi. A Android? Praktycznie to samo co mam teraz, zmiany są niewielkie i czy jest sens sypać kasę za większy ekran i nieco lepsze flaki w telefonie i tkwić w lagującym Androidzie?
Pewnie wszystko rozbije się o ceny w T-Mobile. Ale to już temat na inny dział...

Co do tego WiFi: Czyli nie mogę zrobić tak jak w Androidzie, że jednym pacnięciem włączam lub wyłączam? Transfer danych tak samo?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #632140  autor: user_delete34
 10 maja 2013, 13:21
Spoko, jak mogę tak pomogę.
Uwaga: 512 MB RAMu to dużo ale niektóre aplikacje wymagają telefonu z gigabajtem, choć na 512 MB chodziły zanim MS wyrzucił je ze sklepu.
Niestety, tutaj na 1 tapnięcie nic nie załatwisz ale mi to nie przeszkadza.
Telefon chodzi naprawdę szybko (wyjątek - moja karta pamięci i odtwarzacz), tym nadrobi wiele.

Nie bądź tylko zdziwiony, jeśli nie znajdziesz tu czegoś, co miałeś na androidzie, bo WP to głównie prosty i sprawny system. Funkcjonalnością to on nie powala.

 #632235  autor: Xy
 11 maja 2013, 00:37
Markadiusz pisze:Uwaga: 512 MB RAMu to dużo ale niektóre aplikacje wymagają telefonu z gigabajtem, choć na 512 MB chodziły zanim MS wyrzucił je ze sklepu.
A jakież to tak zasobożerne aplikacje? Nie będę raczej takich potrzebował ;-)

Markadiusz pisze:Niestety, tutaj na 1 tapnięcie nic nie załatwisz ale mi to nie przeszkadza.
Patrzyłem ten sklep Microsoftowy i jest podobny do Androidowego. Znalazłem jakieś aplikacje (widżety, programy) do włączania Bluetooth, WiFi itp. Coś jak na Andku. Tylko czy to działa na jedno pacnięcie czy nie? Jeśli jest to skrót i działa tak, że przenosi nas w miejsce właściwego włączenia WiFi, Internetu czy BT to ok.

Telefon chodzi naprawdę szybko (wyjątek - moja karta pamięci i odtwarzacz), tym nadrobi wiele.
Moja Xperia jest prawie pusta, a chodzi coraz ciężej... Nawet restarty nie pomagają.

Markadiusz pisze:Nie bądź tylko zdziwiony, jeśli nie znajdziesz tu czegoś, co miałeś na androidzie, bo WP to głównie prosty i sprawny system. Funkcjonalnością to on nie powala.
Takiego szukam. Nie chcę miliarda bajerów, z których nie skorzystam, a połowy z nich nie da się odinstalować (jak np. Facebook czy Let's Golf). Wymagania napisałem wcześniej. Jeśli WP je spełni to będę zadowolony. Rozumiem, że BT zadziała ze słuchawką Jabry bez problemu?
Aha, wolę prosty i szybko działający system niż przeładowany gadżetami ale lagujący i wywalający błędy...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #632254  autor: user_delete34
 11 maja 2013, 08:50
Xy pisze:A jakież to tak zasobożerne aplikacje?
TuneIn Radio.
Tego zdążyłem sprawdzić ja. Miałem na hateceku, grało , wszystko super. Aktualizuję telefon, instaluje aplikacje, BŁĄD. Ta aplikacja nie jest zgodna z Twoim telefonem - czy coś w tym stylu.
Poza tym, np jedna z b. niewielu ciekawych gier - Modern Combat 4.
Xy pisze:działa tak, że przenosi nas w miejsce właściwego włączenia
Dokładnie tak. W sumie 2 kliknięcia, tylko jak ktoś hurtem włącza komunikację, nie da się ukryć, że na androidzie zrobiłby to dużo szybciej.
Xy pisze:Rozumiem, że BT zadziała ze słuchawką Jabry bez problemu?
Nie wiem, co miałoby być na przeszkodzie. Ja mam SE MW600 i działa super, choć nie działa chyba wybieranie głosowe (nie mam MW600 przy sobie teraz).
Xy pisze:Aha, wolę prosty i szybko działający system niż przeładowany gadżetami ale lagujący i wywalający błędy...
Ja dokładnie taki sam. No prawie. Jeszcze pełna kopia zapasowa (niestety, tylko Jabłko) dla bezpieczeństwa (już druga zepsuta karta pamięci, z której dane potrafią się ulotnić) i super.
EDIT: A tak, wybieranie głosowe nie będzie działać, bo trzeba mieć zainstalowany pakiet "Mowa". Miałem go przed ostatnim resetem telefonu ale nie instaluję, bo jest nieprzydatny. Nie ma startu NAWET do obsługi głosowej w Symbianie (która bardzo mi się podobała i wystarczała).

 #632415  autor: galtom
 12 maja 2013, 08:47
Sam przesiadlem sie z Galaxy S3 na Lumie920 I jestem w 150% zadowolony.
Zero lagow, wszystko dziala, ni musze co chwile grzebac w systemie, czyscic pamieci, pamietac zeby wylaczac GPS gdy nie korzystam albo przelaczac sie miedzy 3g a WiFi (np. wchodzac do biura gdzie jest WiFi), zeby przyoszczedzic baterie. W Lumii WiFi, GPS I 4G mam wlaczone 24/7 I przy identycznym uzytkowaniu (jak wczesniej S3) bacteria trzyma znacznie lepiej. Choc oba telephony I tak co wieczor laduje.... ( z tym, ze S3 czasem nie dawal rady dotrwac do konca mojego dnia).

Jesli masz jeszcze jakies pytania, na ktore nie dostales odp. pisz - podziele sie doswiadczeniami. Android vs WP to troche jak Linux vs Windows w zakresie komfortu uzytkowania, wymaganych umiejetnosci I wiedzy. Albo raczej to jak iOS (komfort, wygoda, spojnosc systemu, itd...) tylko o poziom wyzej.

Pozdrawiam,
Galtom

 #632429  autor: user_delete34
 12 maja 2013, 11:21
galtom pisze:Android vs WP to troche jak Linux vs Windows
Raczej jak Windows vs Linux. Linuxa instalujesz, jest wszystko, wszystko działa poprawnie i integruje się z systemem oraz nie sypie się samo z siebie, w przeciwieństwie do Windowsa. ;)
galtom pisze:Sam przesiadlem sie z Galaxy S3 na Lumie920 I jestem w 150% zadowolony.
Fajnie, że ludzie przekonują się do mobilnych okienek z jedynego słusznego androida. WP, jako prosty system, wyszedł bardzo dobry.
galtom, akurat do 920: nie przeszkadza Ci ona wagą? Miałem ją w rękach przez parę minut i jak obsługą i funkcjami bardzo mi się spodobała, tak wydała mi się bardzo klockowata.

EDIT: Swoje zdanie odnośnie systemów desktopowych utrzymuję.
Mam tylko laptopa i telefon.
Uważam, że jak WP8 jest świetnym systemem mobilnym, tak 8 jest fatalnym desktopowym. 8 nadaje się tylko na tablety (i NIE do pracy), nawet nie na dotykowe ekrany notebooków. Windows mi nie pasuje (mam xp, 7 uważam za gorszy) ale używam go ze względu na licencję na niego i iTunes do iPoda. Za to na ubuntu mógłbym mieć na wszystkich urządzeniach.

EDIT 2: znawca, Mac OS X to inna sprawa. Na niego najchętniej bym się przesiadł (a telefon zmienił na iPhone'a).
Także bardzo brakuje mi Symbiana.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2013, 16:30 przez user_delete34, łącznie zmieniany 5 razy.

 #632441  autor: galtom
 12 maja 2013, 12:36
Markadiusz pisze:
galtom pisze:Android vs WP to troche jak Linux vs Windows
Raczej jak Windows vs Linux. Linuxa instalujesz, jest wszystko, wszystko działa poprawnie i integruje się z systemem oraz nie sypie się samo z siebie, w przeciwieństwie do Windowsa. ;).
Zupelnie sie nie moge zgodzic. Ani Ubuntu, ani Mandriva (I chyba Debin) nigdy nie zainstalowaly mi sie bez problem jak XP, 7 czy obecnie 8. Zawsze byl klopot ze sterownikami, a to jedno nie dzialalo a to drugi, a to trzeba bylo w jadrze grzebac, a to biblioteki szukac. Windowsy nie byly idealne ale nigdy nie zmuszaly mnie do sileczenia godzinami na forach po to, zeby zrobic (wydawaloby sie) prosta rzecz. W Win8 to juz wogole bajka, hula jak zloto I jest wygodny.
W dzin pracuje na desktopie - no problem, Wieczorem biore w rece TF810 I mam rozrywke jak na ipadze. SUper.
Markadiusz pisze: Fajnie, że ludzie przekonują się do mobilnych okienek z jedynego słusznego androida. WP, jako prosty system, wyszedł bardzo dobry.
galtom, akurat do 920: nie przeszkadza Ci ona wagą? Miałem ją w rękach przez parę minut i jak obsługą i funkcjami bardzo mi się spodobała, tak wydała mi się bardzo klockowata.
Zupelnie nie. W polowie dnia przestalem zauwazac, ze jest ciezsza od S3. Za to w przeciwienstwie do lekkiego S3 znacznie pewniej lezy w rece I duzo solidniejsza sie wydaje. Naprawde lubie ten telefon a od czasu N95 w 2007 nie mialem takiego telefon, ktory lubilem miec ze soba.

Pozdrawiam,
Galtom

 #632497  autor: znawca
 12 maja 2013, 15:58
Pogodzę was, według mnie najlepszym desktopowym systemem operacyjnym jest MacOSX :)
Zero problemów ze stabilnością, szybkością, wydajnością, działaniem na baterii czy sterownikami :-D
Po przesiadce z Windowsa (używałem kolejno XP, Visty, 7 i 8 ) nie wyobrażam sobie powrotu.

Do tego obsługa za pomocą gestów jest rewelacyjna, a programy pod MacOS prezentują zdecydowanie lepszą jakość niż te pod Windowsa (np: Office vs iWork)

Co do systemów mobilnych... mam sentyment do Symbiana. Może nie był najszybszy, ale za to stabilny i oferował najpełniejszy multitasking.

Najlepszy producent to oczywiście Nokia. Z wszystkich telefonów które używałem, z Nokiami było najmniej nerwów i problemów ;)

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #632506  autor: galtom
 12 maja 2013, 16:54
Co do Mac OS to sie nie wypowiem. Korzystalem okazjonalnie I nie specjalnie mi sie podobalo. Kolega ostatnio kupil MacBooka Pro z *GB RAM I ma jakies problem z pamiecia RAM, ktorej system sam z siebie nie czysci (programy po wylaczeniu caly czas w niej sa - jak w mobilnym OS) I po jakims czasie Mac sie wiesza I zatyka - wole W8.

Jako, ze lubie czasem pograc to Mac OS tym bardziej odpada. A do tego nie da sie miec Mac OS'a na hybrydzie takiej jak Vivo Tab (gdzie W8 tez sprawdza sie super). Dla mnie W8 to rewelacja. Pracuje na desktopie potem dalej mobilnie jakbym siedzial przy tym samym kompie caly czas. A do tego w kazdej chwili moge odpiac klawiature I mam wygodny tablet jak iPAd tylko z duzo wiekszymi mozliwosciami (ipada sie pozbylem bo sie nie nadawal do pracy). Lumia 920 z WP ten zestaw swietnie uzupelnia.

Pozdrawiam,
Galtom

 #632545  autor: znawca
 12 maja 2013, 19:40
Windowsa 8 używałem już od wersji Consumer Preview i bardzo mi się spodobał, gdyby nie strata poprzedniego laptopa pewnie bym się nie przesiadł na Maca i dalej został przy Ósemce :)
Zdecydowanie najszybsza i dlatego moja ulubiona wersja okienek. Szczerze mówiąc nie rozumiem, jak można najbardziej lubić XP :P sentyment sentymentem, ale bez przesady

Na Macu jest taka opcja "otwórz okna po uruchomieniu", która sprawia że system "pamięta" wszystko, co było zapisane w RAMie i w razie nagłej awarii nie stracisz nawet linijki tekstu w edytorze. Oczywiście można tę opcję wyłączyć, albo ubijać poszczególne programy w menadżerze zadań podobnie jak się to robi w Windows. Twój kolega powinien spróbować tak zrobić

BTW system nie czyści RAMu, RAM czyści się sam po odłączeniu od prądu. W tej pamięci nie da się nic trwale zapisać. Żeby przywrócić aplikacje po restarcie system musi skopiować zawartośc RAMu na dysk

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!