DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows

Moderator: Moderatorzy

 #600904  autor: waw22
 13 gru 2012, 10:38
Witam.
Mam do was wielką prośbę. Planuję zakupić do swojej firmy podręczne urządzenie do pracy. W swojej pracy siedzę głównie w internecie, piszę na forach, wysyłam maile. Do takiej pracy idealnym rozwiązaniem byłby tablet z dołączaną klawiaturą. Jednak w pracy używam również dość często Excela, z rozbudowanymi makrami. Z tego co udało mi się ustalić. Programy do Tabletów (na wszystkie platformy) nie obsługują makr.. są dość ubogie.. Więc tablet nie sprawdziłby mi się.. Dlatego myślałem nad ultrabookiem.. ALE.. W ostatnich tygodniach bardzo dużo szumu robią tablety z zainstalowanym na pokładzie Windowsem 8 (tym RT chyba).. i tutaj zaczynają się moje wątpliwości.. czy da się na takich tabletach mieć pełnowymiarowego offica? Jak myślicie ma to przyszłość? Na razie są dość drogie, więc warto czekać? A może te "chmury" byłyby dla mnie zbawieniem gdybym chciał mieć tablet i pracować na makrach? Czy na moim miejscu zdecydowalibyście się na ultrabooka i po temacie.. chciałbym wydać ok 2000-3000zł max..


Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam

 #600984  autor: bartoszek534
 13 gru 2012, 18:40
weź ultrabooka. I po kłopocie.

 #601039  autor: waw22
 13 gru 2012, 21:24
No właśnie albo ja piszę niewyraźnie albo piszesz posty tylko po to, żeby je nabijać.. Chciałbym tablet ze względu na mnóstwo korzyści, ale zależy mi na pełnym wykorzystaniu narzędzi typu Office (makra), więc pytam o to czy ktoś zna sposób w jaki sposób to połączyć.. czekać na windows'a pod tableta czy chmury mnie poratują? czy nie ma szans..

 #601049  autor: wtd
 13 gru 2012, 22:14
waw22 pisze:ALE.. W ostatnich tygodniach bardzo dużo szumu robią tablety z zainstalowanym na pokładzie Windowsem 8 (tym RT chyba)
Te z RT są wciaż mocno ograniczone. Jakiś office tam jest, ale nie wiem czy obsługuje on makra.

Ale, są też tablety na normalnym windowsie 8, możesz sobie wszystko obsługiwać dotykowo a potem wysunąć albo doczepić klawiaturę i korzystać z tego jak z normalnego kompa. Aczkolwiek nie za bardzo orientuję się jak to wygląda cenowo obecnie ani jakie modele są warte polecenia. Na win8 zdarzają się też po prostu ultrabooki z dotykowym ekranem, ale mają na stałe wiszącą otwieraną klawiaturę. Nie jestem przekonany czy ten dotyk jest wtedy potrzebny/przydatny.

Co do zwykłego ultrabooka - zależy jak rozumiesz podręczne urządzenie. Jakiś taki ultrabook 12-13" wciaż jest na tyle lekki, że da się go wszędzie zabrać w plecaku czy innej torbie, a da się na tym spokojnie pracować. Tylko zwróć uwagę na grubość - te grube już nie są takie wygodne, a zastrzeżona przez intela nazwa ultrabook może być używana na wszystkim do 21mm grubości ;)

 #601144  autor: bartoszek534
 14 gru 2012, 11:50
waw22 pisze:No właśnie albo ja piszę niewyraźnie albo piszesz posty tylko po to, żeby je nabijać.. Chciałbym tablet ze względu na mnóstwo korzyści, ale zależy mi na pełnym wykorzystaniu narzędzi typu Office (makra), więc pytam o to czy ktoś zna sposób w jaki sposób to połączyć.. czekać na windows'a pod tableta czy chmury mnie poratują? czy nie ma szans..
no właśnie zapytałeś 'czy wziąć ultrabooka i po kłopocie' to napisałem.

 #614116  autor: znawca
 16 lut 2013, 04:11
Ja bym brał Ultrabooka, zawsze to większa funkcjonalność niż na tablecie :wink:

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!