DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows

Moderator: Moderatorzy

 #614203  autor: znawca
 16 lut 2013, 15:44
Tak, miałem Neo :) teraz jest Nexus - oba z tą wadą. Na Galaxy S też się z tym zetknąłem, więc popularne modele też nie są wolne od problemu.
Co do zasięgu to Nexus pokazuje nawet więcej kresek niż Nokia N8, tylko czasem po prostu dosięga go coś w stylu klątwy milczenia (kiedyś było coś takiego na Symbianie). Pokazuje pełny zasięg, a zachowuje się jakby go nie było =]
Niemniej z tym zasięgiem coś jest, bo jak np: jadę pociągiem i telefon już go zgubi to dość długo trwa, zanim znów pokaże choć jedną kreskę.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #684916  autor: LysyAndroid
 23 gru 2013, 11:46
Moim zdaniem android > windows.
To na pewno. A nad BB warto się zastanowić, ale tutaj doświadczeń niestety nie mam już..

Siedzimy, fajnie jest...

 #685002  autor: user_delete34
 23 gru 2013, 17:09
LysyAndroid pisze:Moim zdaniem android > windows.
Zapewne "Bo tak!"?
Jeżeli masz doświadczenia z jednym i drugim, to powiedz w czym i dlaczego jest lepszy do takich zastosowań.

 #692079  autor: paker
 21 sty 2014, 08:46
Każdy system można wykorzystać do celów biznesowych. Bo tak naprawdę nie wykorzystuje się systemu ale aplikacje które się na niego instaluje. Największy wybór aplikacji jest na Androida, później iOS ale na Windows Phone znaleźć można kilka interesujących apek. Niektóre z nich działają pod wszystkimi systemami. Mam tutaj na myśli niedawno uruchomioną apkę firmy.net o którą można ściągnąć z tej witryny http://www.firmy.net/aplikacja.html - za pośrednictwem której mamy dostęp do ponad 1,2 mln firm działających w naszym kraju. Działa podobnie jak Google (ale Google nie ma tak dużej, zweryfikowanej bazy) czyli należy wpisać np: naprawa komputerów Gdańsk aby otrzymać listę firm zaznaczonych markerami na mapie, oferujących powyższą usługę.

 #693817  autor: ewelina70
 27 sty 2014, 20:38
Zgadam się, że każdy sie do podstawowych czynności nadaje. Ja osobiście jestem zwolenniczka Noki czy Windowsa dla mnie jest łatwiejszy i bardziej intuicyjny, ale to moje zdanie

Zobacz [url=https://coolcut.pl]https://coolcut.pl/[/url]

 #693892  autor: greenrs
 28 sty 2014, 00:15
paker pisze:Każdy system można wykorzystać do celów biznesowych. Bo tak naprawdę nie wykorzystuje się systemu ale aplikacje które się na niego instaluje.
Ale właśnie chodzi o to by system nadawał się bez instalowania dodatkowych aplikacji, które nie zawsze należycie spełniają swoją rolę. Kiedyś używałem Nokii E51, na której bez problemu otwierałem pdf-y czy pliki pakietu Microsoft Office. Miała też wbudowaną obsługę telefonii internetowej VOIP. Nie potrzebowałem instalować żadnych dodatkowych śmieci.
Po przejściu na androida tych funkcji mi zabrakło - szczególnie VOIP. Pobrałem ze sklepu jakąś aplikację (polecaną i najlepszą według opinii), która nawet nie umywała się do tej z Nokii E51. Raz łączyła, raz nie, zależnie od kaprysu. Jestem trochę konserwatywny i większe znaczenie ma dla mnie to, jak aplikacje działają i jak spełniają swoją rolę, a mniejsze - ich ilość. Android to dla mnie trochę takie targowisko próżności. Niby wszystko jest - ale czy działa? Taki śmietnik tandety dla gimbusów.

Nie wiem jak to wygląda w WP8?

 #693913  autor: bazooka
 28 sty 2014, 07:35
greenrs pisze:Android to dla mnie trochę takie targowisko próżności. Niby wszystko jest - ale czy działa? Taki śmietnik tandety dla gimbusów.
Nie mogę tego czytać - a wiesz dlaczego :?:
Bo to wynik lenistwa - nikt nie karze Ci pisać aplikacje do Andka, wystarczy, że trochę poprzebierasz, potestujesz i znajdziesz następców swoich ulubionych nokijskich programów i to pewnie za darmo...
Kupiłem sobie pierwszego smartfona na symbianie, jakże mi piana ciekła ze złości jak za chwilę okazało się, że do symbiana nie wychodzą żadne nowe i ciekawe aplikacje a jak już są to są problemy z instalowaniem... tymczasem na tych pierwszych wersjach Andka pojawiały się co rusz takie apki, które by mnie satysfakcjonowały... udało mi się na rok spersonalizować symbiana, ale musiałem wydać na to dodatkowe pieniądze, po roku nie wytrzymałem.
Ilość aplikacje świadczy nie tylko o tym jak jest popularny, ale daje możliwości personalizacji o jakich nawet w tej chwili do końca pewnie nie wiem.
...o WP8 się nie wypowiadam - nie testowałem.
Tymczasem napisz czego Ci potrzeba oprócz otwierania PDFów (andek - Kingsoft Office) oraz VOIP (Viber) to zobaczymy kto tu jest próżny...albo leniwy po prostu :?:

 #693915  autor: Dziedzic Pruski
 28 sty 2014, 08:02
paker pisze:wykorzystuje się systemu ale aplikacje które się na niego instaluje. Największy wybór aplikacji jest na Androida, później iOS
Małe sprostowanie. Największy wybór użytecznych aplikacji jest na IOS, a potem na Androida. Ilość nie oznacza jakość. W sklepie Google jest dużo bezużytecznych śmieci. Ponadto wiele użytecznych aplikacji powstaje najpierw na IOS (Dietbet), a potem dopiero na Androida lub mają więcej funkcji pod IOS, niż Androidem (Gympact, Air Navigation Pro).

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #694009  autor: greenrs
 28 sty 2014, 13:42
Dziedzic Pruski pisze:W sklepie Google jest dużo bezużytecznych śmieci.
Właśnie to miałem na myśli.

Jedni chodzą do supermarketu by sobie pooglądać i poddać się różnym socjotechnicznym sztuczkom stosowanym przez ich personel, a inni przychodzą z kartką by zrobić konkretne zakupy. Z telefonami jest podobnie. Jedni kupują wypasione modele najczęściej na androidzie, by się nimi bawić kupując i testując przeróżne aplikacje, które najczęściej nie są im do niczego potrzebne (poza zabawą). Inni kupując telefon oczekują kompletnego produktu bo nie mają czasu ani ochoty na różne testy i zabawy.
sebusy pisze: Tymczasem napisz czego Ci potrzeba oprócz otwierania PDFów (andek - Kingsoft Office) oraz VOIP (Viber) to zobaczymy kto tu jest próżny...albo leniwy po prostu :?:
Dlatego nie o lenistwo tu chodzi. Gdy przez jakiś czas używałem androida, spędziłem najpierw sporo czasu na różnych forach by przeczytać opinie o programach, które mnie interesowały bo nie chciałem instalować wszystkiego "jak leci", robiąc ze swojego telefonu śmietnik. Gdy wreszcie kupiłem te niby najlepsze i najbardziej polecane, po czasie okazywało się, że nie spełniają roli, jakiej od nich oczekiwałem. Teraz mam Nokię N8 (czyli powrót do Symbiana), ale niestety nie jest to już to samo co Nokie serii E (pod względem biznesowym), choć ogólnie jestem zadowolony. Ciągle jest wiele osób, które właśnie tego oczekują od telefonu, dlatego nie rozumiem decyzji o zaprzestaniu przez Nokię produkcji telefonów dedykowanych dla biznesu, jak również prostych ale solidnych typu 6300 lub 6303.
No ale to oczywiście tylko moje zdanie.

 #694157  autor: bazooka
 28 sty 2014, 19:20
Ok, Twoje zdanie - to co Ty nazywasz zabawą w instalacje i testowanie aplikacji odpowiadającej oczekiwaniom, ja nazywam "personalizacją" - nienawidzę jak mi się coś narzuca i podejrzewam, że w tym tonie poszli producenci i zaprzestali produkować te "gotowe" modele.
P.S.
Nokii nigdy nie używałem (byłem z obozu SE), i pewnie nie mam czego żałować, bo być może myślał bym teraz jak Ty - a ja wolę sobie wszystko przebrać sam i po aplikacjach za FREE...
...do pierwszego master resetu - przetestowałem po kilka aplikacji w każdym interesującym mnie zakresie - potem reset i już na czyścioszka wybrane, najlepsze - na pewno zatem nie jestem leniuszkiem... :)

 #694164  autor: ?T
 28 sty 2014, 19:58
plemaster pisze:Jeśli telefon ma być głównie do celów "biznesowych" to zainteresuj się blackberry....lepszego telefonu do tego a szczególnie poczty nie znajdziesz. Tylko koniecznie poczytaj o usłudze BIS bo bez tego kupowanie blackberry chyba mija się z celem.
Nie wszystkie BB wymagają BISa. Z10 (o ile się nie mylę) działa na 'zwykłym' pakiecie internetowym.
Ogólnie rzecz biorąc miałem i mam podobny dylemat.
Wiem, że to odpowiedź trochę nie na temat, ale ja zdecydowałem się na niedużego laptopa :)
Testowałem też przez chwilę netbooka, ale to był pierwszy wypust ze słabym atomem, pewnie dziś jest lepiej, a jakby nie patrzeć kapkę lżej odrobinę.

 #694209  autor: user_delete34
 28 sty 2014, 21:46
sebusy, w pełni popieram greenrs. Biznesowy telefon nie wymaga od użytkownika czasu na przeglądanie tytułów w poszukiwaniu odpowiedniej aplikacji do 1 celu. Kupujesz i używasz, wszystko działa od razu - to narzędzie pracy. Android jest OK ale do "biznesowych" rozwiązań na pewno nie. Przynajmniej nie od razu, tu trzeba szukać aplikacji, opcji zabezpieczeń itp, przykładowo Symbian daje Ci to w standardzie. BB OS zapewne też, iOS przynajmniej częściowo - też.

Jeżeli dobrze kojarzę to, co gdzieś wyczytałem, wcześniej zdecydowaną większość japońskiego rynku smartfonowych systemów (70%?) miał Symbian, a teraz iOS - mimo, że jest tam np Sony z androidowcami. Jak dla mnie, to o czymś świadczy.
sebusy pisze:Bo to wynik lenistwa - nikt nie karze Ci pisać aplikacje do Andka, wystarczy, że trochę poprzebierasz, potestujesz i znajdziesz
Opcja dla gadżeciarza.
?T pisze:Z10 (o ile się nie mylę) działa na 'zwykłym' pakiecie internetowym.
Zgadza się.

Czasy świetności Symbiana minęły i nie należy się dziwić, że po jego "wygaśnięciu" może brakować nowych aplikacji i trzeba kierować się ku alternatywnym opcjom. Choć i mi nieraz brakuje niejednej rzeczy, moja E72 i brata N79 nadal zaskakują wiele nówek niektórymi możliwościami.

 #694403  autor: Mika112
 29 sty 2014, 15:09
Marek pisze:Co do Windows Phone, proponuję nie mylić ze starym dobrym Windows Mobile. Zbyt uproszczony i ma parę wad. Nie przypadł mi do gustu.
Również nie polecam Windowsa Nikomu .

Pozdrawiam wszystkich : )