DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows

Moderator: Moderatorzy

 #528848  autor: greenrs
 17 sty 2012, 00:13
Pytanie jak w temacie ale głównie chodzi mi o porównanie Androida i WP7.
Pisząc o zastosowaniach biznesowych mam na myśli:
1. Proste ale dobrze rozwinięte funkcje telefoniczne (w końcu to telefon :) )
2. Obsługa poczty e-mail (jak najwięcej adresów oraz odbiór w trybie push)
3. Odczyt i edycja dokumentów worda, excela, powerpointa, pdf...
4. Szybka i wygodna obsługa internetu.

Oczywiście filmy, zdjęcia i muzyka też są dziś ważne ale ich jakość to już raczej cecha konkretnego modelu a nie systemu, jak mi się wydaje...

 #528851  autor: wtd
 17 sty 2012, 00:17
Wydaje mi się że do tak podstawowych zastosowań jakie tutaj wymieniłeś w zasadzie nie ma większej różnicy

 #528857  autor: orson_dzi
 17 sty 2012, 00:35
WP7 znam tylko powierzchownie, ale odnośnie Androida wygląda to tak.
1. Rozbudowana Książka telefoniczna, z której można zrobić porządną kartotekę, dodając masę informacji do każdego kontaktu. Wszystko do wysłania później na serwer Googla, czy gdzie tam chcesz w celu backupu. SMS-y pogrupowane np. w chaty, czy jak też Ci będzie wygodniej + różne programy do obsługi wiadomości.
2. BB to nie jest, ale adresów możesz przypisać kilka. Obsługę poczty zawsze sobie na Androidzie chwaliłem.
3. Standardowa aplikacja Office'a chyba wszędzie pozwala tylko na odczyt dokumentów. Pełna wersja, to w przeliczeniu ok 30zł góra. Ale zawsze w Śmietniku... znaczy się Markecie, coś na pewno do edycji dokumentów się znajdzie.
4. Internet, to jakby nie patrzeć główne zastosowanie Androida.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #534824  autor: castagnet
 14 lut 2012, 09:26
Jeżeli chodzi o Android - dla mnie lider.
1. Książka telefoniczna naprawdę pierwsza klasa.
2. E-mail bardzo dobrze się sprawdza, ja korzystam z 2 kont e mail.
3. Z officem nie ma problemu.
4. Bajka.

Co do WP7 to nie miałem przyjemności na dłuższą metę używać.
Ale androida mogę polecić z czystym sumieniem.

 #542441  autor: plemaster
 23 mar 2012, 01:08
Jeśli telefon ma być głównie do celów "biznesowych" to zainteresuj się blackberry....lepszego telefonu do tego a szczególnie poczty nie znajdziesz. Tylko koniecznie poczytaj o usłudze BIS bo bez tego kupowanie blackberry chyba mija się z celem.

 #593820  autor: kubalis
 07 lis 2012, 20:13
Jak dla mnie typowo do biznesu najlepszy jest chyba mimo wszystko Windows.

Najnowsze - Wyświetlacz HTC a do tego Ekran dotykowy HTC w ofercie także ekrany do innych firm

 #595028  autor: Vieslav
 13 lis 2012, 11:21
Android i Windows to są co najwyżej zabawki, w żadnym razie nie do zastosowań biznesowych. Tylko i wyłącznie BlackBerry, potem Symbian. Dlaczego? Bo ten pierwszy jest niezawodny i szybki, a zabawki bardzo często i się sypią, działają jak chcą i odmawiają posłuszeństwa. Do rozrywki owszem - Android będzie idealny (WP widziałem przez chwilę), ale nie do biznesu.

 #595048  autor: stanax
 13 lis 2012, 12:52
Vieslav - sorry, ale bardzo się mylisz. Jakie zabawki, co się sypie, dlaczego nie do biznesu?!
Możesz podać jakieś konkretne dane statystyczne na potwierdzenie tego, co napisałeś?

 #595050  autor: Vieslav
 13 lis 2012, 13:03
Nie podam ci żadnych danych bo to była moja prywatna opinia oparta na wrażeniach z użytkowania.

 #595052  autor: stanax
 13 lis 2012, 13:11
Rozumiem, ale wprowadzałeś nią ludzi w błąd. Teraz, gdy napisałeś,
że to Twoja prywatna opinia - jest :thumbright:

 #613883  autor: NandoO
 15 lut 2013, 00:25
plemaster pisze:Jeśli telefon ma być głównie do celów "biznesowych" to zainteresuj się blackberry....lepszego telefonu do tego a szczególnie poczty nie znajdziesz. Tylko koniecznie poczytaj o usłudze BIS bo bez tego kupowanie blackberry chyba mija się z celem.
To prawda. Ta usługa wyróżnia BB spośród innych marek.

 #614114  autor: znawca
 16 lut 2013, 03:58
Android moim zdaniem odpada, bo tak jak powiedzieli poprzednicy jest bardziej zabawką niż porządnym systemem. Pech, że WP8 ma jeszcze parę wkurzających wad, a ekrany iPhonów są takie małe:(

Co do Zielonego Robocika to zawodzi on w kwestii dzwonienia. Każdy telefon z tym systemem, z którym się spotkałem miał te samą wadę. Raz na jakiś czas pojawiał się taki błąd, że mimo pokazywania pełnego zasięgu, nie można odbierać ani wykonywać połączeń. SMSy to samo. Po prostu telefon zachowuje sie jakby zgubił zasięg mimo że wciąż go ma i jak ktoś do mnie dzwoni, to od razu włącza się poczta, jakbym miał wyłączoną komórkę.
Oczywiście po restarcie wszystko wraca do normy, ale problem ten pojawia się nagle w losowych sytuacjach. Wyobraź sobie, że czekasz na telefon od klienta, a on po prostu nie może się do ciebie dodzwonić...
Niestety każda wersja systemu od 2,2 do 4,2 z dowolną nakładką lub bez niej ma te wadę...

Na żadnym innym systemie nie spotkałem się z podobnym problemem. Takim Symbian być może zamulał z powodu cienkich podzespołów, ale zadzwonić zawsze się z niego dało.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #614141  autor: best
 16 lut 2013, 10:26
znawca pisze:Android moim zdaniem odpada, bo tak jak powiedzieli poprzednicy jest bardziej zabawką niż porządnym systemem. Pech, że WP8 ma jeszcze parę wkurzających wad, a ekrany iPhonów są takie małe:(

Co do Zielonego Robocika to zawodzi on w kwestii dzwonienia. Każdy telefon z tym systemem, z którym się spotkałem miał te samą wadę. Raz na jakiś czas pojawiał się taki błąd, że mimo pokazywania pełnego zasięgu, nie można odbierać ani wykonywać połączeń. SMSy to samo. Po prostu telefon zachowuje sie jakby zgubił zasięg mimo że wciąż go ma i jak ktoś do mnie dzwoni, to od razu włącza się poczta, jakbym miał wyłączoną komórkę.
Oczywiście po restarcie wszystko wraca do normy, ale problem ten pojawia się nagle w losowych sytuacjach. Wyobraź sobie, że czekasz na telefon od klienta, a on po prostu nie może się do ciebie dodzwonić...
Niestety każda wersja systemu od 2,2 do 4,2 z dowolną nakładką lub bez niej ma te wadę...

Na żadnym innym systemie nie spotkałem się z podobnym problemem. Takim Symbian być może zamulał z powodu cienkich podzespołów, ale zadzwonić zawsze się z niego dało.
Ja nie zauważyłem w/w wady w posiadanych przeze mnie telefonach (telefony z Androidem 2.2.1, 2.2.2, 2.3.3, 4.0.3).

 #614151  autor: Xy
 16 lut 2013, 11:21
A ja także zauważyłem tę wadę. A 2.3.3., 2.3.4, 4.0, 4.1.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #614157  autor: Marek
 16 lut 2013, 11:34
znawca pisze:Co do Zielonego Robocika to zawodzi on w kwestii dzwonienia. Każdy telefon z tym systemem, z którym się spotkałem miał te samą wadę. Raz na jakiś czas pojawiał się taki błąd, że mimo pokazywania pełnego zasięgu, nie można odbierać ani wykonywać połączeń. SMSy to samo. Po prostu telefon zachowuje sie jakby zgubił zasięg mimo że wciąż go ma i jak ktoś do mnie dzwoni, to od razu włącza się poczta, jakbym miał wyłączoną komórkę.
Oczywiście po restarcie wszystko wraca do normy, ale problem ten pojawia się nagle w losowych sytuacjach. Wyobraź sobie, że czekasz na telefon od klienta, a on po prostu nie może się do ciebie dodzwonić...
Niestety każda wersja systemu od 2,2 do 4,2 z dowolną nakładką lub bez niej ma te wadę...
Generalnie spora część telefonów z androidem ma problem ze słabym zasięgiem. Podejrzewam, że jest to jednak problem na poziomie sprzętowym, bo w SE Arc był słaby zasięg, a w odświeżonym arc S nie było tego problemu, bo producent zmodyfikował antenę i wymienił procesor na wersję T. Trzeba jednak napisać, jak już telefon z androidem straci zasięg to wznawianie wyszukiwania trwa stanowczo za długo. Masz Nexusa, czyli w poligon doświadczalny od Google – jak coś z nowym systemem będzie nie tak, to pierwsi o tym dowiedzą się właściciele Nexusów. Zakładam, że teraz masz wgranego Jelly Bean 4.2. Jeżeli dobrze kojarzę to miałeś Xperię Neo, wiem, że z tym telefonem też są problemy z zasięgiem, miałem okazję się przekonać.
Co do Windows Phone, proponuję nie mylić ze starym dobrym Windows Mobile. Zbyt uproszczony i ma parę wad. Nie przypadł mi do gustu.

 #614203  autor: znawca
 16 lut 2013, 15:44
Tak, miałem Neo :) teraz jest Nexus - oba z tą wadą. Na Galaxy S też się z tym zetknąłem, więc popularne modele też nie są wolne od problemu.
Co do zasięgu to Nexus pokazuje nawet więcej kresek niż Nokia N8, tylko czasem po prostu dosięga go coś w stylu klątwy milczenia (kiedyś było coś takiego na Symbianie). Pokazuje pełny zasięg, a zachowuje się jakby go nie było =]
Niemniej z tym zasięgiem coś jest, bo jak np: jadę pociągiem i telefon już go zgubi to dość długo trwa, zanim znów pokaże choć jedną kreskę.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #684916  autor: LysyAndroid
 23 gru 2013, 11:46
Moim zdaniem android > windows.
To na pewno. A nad BB warto się zastanowić, ale tutaj doświadczeń niestety nie mam już..

Siedzimy, fajnie jest...

 #685002  autor: user_delete34
 23 gru 2013, 17:09
LysyAndroid pisze:Moim zdaniem android > windows.
Zapewne "Bo tak!"?
Jeżeli masz doświadczenia z jednym i drugim, to powiedz w czym i dlaczego jest lepszy do takich zastosowań.

 #692079  autor: paker
 21 sty 2014, 08:46
Każdy system można wykorzystać do celów biznesowych. Bo tak naprawdę nie wykorzystuje się systemu ale aplikacje które się na niego instaluje. Największy wybór aplikacji jest na Androida, później iOS ale na Windows Phone znaleźć można kilka interesujących apek. Niektóre z nich działają pod wszystkimi systemami. Mam tutaj na myśli niedawno uruchomioną apkę firmy.net o którą można ściągnąć z tej witryny http://www.firmy.net/aplikacja.html - za pośrednictwem której mamy dostęp do ponad 1,2 mln firm działających w naszym kraju. Działa podobnie jak Google (ale Google nie ma tak dużej, zweryfikowanej bazy) czyli należy wpisać np: naprawa komputerów Gdańsk aby otrzymać listę firm zaznaczonych markerami na mapie, oferujących powyższą usługę.

 #693817  autor: ewelina70
 27 sty 2014, 20:38
Zgadam się, że każdy sie do podstawowych czynności nadaje. Ja osobiście jestem zwolenniczka Noki czy Windowsa dla mnie jest łatwiejszy i bardziej intuicyjny, ale to moje zdanie

Zobacz [url=https://coolcut.pl]https://coolcut.pl/[/url]