DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows

Moderator: Moderatorzy

 #258108  autor: szympek
 24 mar 2008, 19:41
Mam pytanie, a mianowicie za kilka dni będę miał nokie 9300 Communicator. Czy obsłuży ona standardowe gry Java z rozdzielczoscią np. 176x220? Jeżeli tak, to czy będzie po obu stronach przycięcie ekranu itp... Jak to się może objawiać? Czy zostają mi poszukiwania softu tylko do symbiana s80. W tej sprawie, jeżeli macie jakieś ciekawe linki do downloadu gier i rogramów na komunikatory to bardzo proszę o PW w tej sprawie.

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem!!!
_____________________________
Mojeforum o komputerach i grach
www.game-pc.info

 #258134  autor: janek911
 24 mar 2008, 21:59
Na taki telefon trudno cos bedzie znalezc.. ;] Zwłasza jesli chodzi o gry.. ;]
Jeśli powgrywasz takie na 220x176 to bedziesz miec takie okienko gry i w okolniego bialo.. ;] Tak mi sie wydaje.. ;] Bo jak wgrywalem gry z mniejsza rozdzielczoscia to sie tak dzialo.. ;]

Witam... ;]

 #258186  autor: szympek
 25 mar 2008, 10:36
No ale pewności nie masz... Sam wiem jak było gdy na k700i grałem w gry z rozdzielczością 128x128... Ale jednak chodziło mi tu głównie o sposób sterowania, tu mamy klawiaturę QWERTY, zupełnie inny układ klawiszy, zastanawiam się jak gra java jest w stanie obsłużyć taki układ...

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem!!!
_____________________________
Mojeforum o komputerach i grach
www.game-pc.info

 #258220  autor: janek911
 25 mar 2008, 13:08
a.. chodzi o strerowanie... ;]
A nie masz takich guziczkow strzalek w tej Nokii.. ;] Bo jeśli masz to na 100% nimi bedzie się grało.. ;]

Ale zastanawia mnie jedna rzecz.. ;] To jest Nokia 9300 Communicator, więc jak nazwa mówi raczej jest stworzona do komunikowania się nia a nie grania na niej...;]

Więc po co Ci gry w takim telefonie? ;]

Witam... ;]

 #258232  autor: szwozniak
 25 mar 2008, 14:12
Część gier java działa na 9300. Przeważnie rozciągają się na pełny ekran. Proporcje grafiki są zachowane, ale np. plansze widoczne są na pełnym ekranie. Tak jest np. w Sims 2 Mobile - grafika trójwymiarowa działa płynnie, menu wyświetlane jest kiepsko, w rogu ekranu, ale za to w czasie gry do dyspozycji mamy całą powierzchnię ekranu. Tak samo jest z Worms. Popularne gry Gameloftu przeważnie nie działają, za to nie ma problemu z większością aplikacji java - działają w fulscreenie (mają dostęp do netu, bluetootha i pamięci telefonu, więc w zasadzie nie ma ograniczeń). Gry obsługuje się kursorami znajdującymi się obok joysticka, ale o ile pamięć mnie nie myli nim też można sterować. Klawisze funkcyjne w grach i programach stanową przyciski umieszczone po prawej stronie ekranu. Nowe aplikacje java rozpoznają inny układ klawiatury albo mają w opcjach klawiaturę qwerty i przyciski obok ekranu, przy starszych trzeba czasami zmienić przyzwyczajenia i korzystać na "czuja" :D Ogólnie java nie jest mocną stroną Communicatorów, troszkę wolno się uruchamia, ale codziennie korzystam z OperyMini, MobilnegoGadu, Gmaila, GoogleMaps i nie narzekam :)
Oprócz gier java jest trochę gier na Symbiana S80, najciekawsze to SkyForce Reloaded, Bounce, Snake Ex, Dreamway i Meteor. Z ich obsługą nie mą oczywiście żadnego problemu.

I nie zgodzę się ze zdaniem, że po co gry w Communicatorze. Nokia przewidziała to i nawet na standardowej płycie w zestawie znajdują się 4 gry :P

 #258233  autor: janek911
 25 mar 2008, 14:15
No ale te cztery gry to pewnie nie jakas rewelacja.. ;] To sa standardowe gry tak zeby jak komus sie zacznie nudzic to mowl zagrac sobie.. ;]

Witam... ;]

 #258240  autor: piotrz
 25 mar 2008, 14:49
szympek pisze:Mam pytanie, a mianowicie za kilka dni będę miał nokie 9300 Communicator. Czy obsłuży ona standardowe gry Java z rozdzielczoscią np. 176x220? Jeżeli tak, to czy będzie po obu stronach przycięcie ekranu itp... Jak to się może objawiać? Czy zostają mi poszukiwania softu tylko do symbiana s80. W tej sprawie, jeżeli macie jakieś ciekawe linki do downloadu gier i rogramów na komunikatory to bardzo proszę o PW w tej sprawie.
downloadu nie będzie, ja już o to zadbam.co do gier, to wszystko zależy od tytułu.jedne się rozciągają, a inne są w oknie. poza tym te gry, w które grałem działały normalnie przy tej klawiaturze. klawiaturę 12 przyciskową zastępują te klawisze na górze klawiatury, 1234567890. :)

 #258259  autor: szympek
 25 mar 2008, 16:31
Dziękuje za pomoc :D o takie odpowiedzi właśnie mi chodziło. Do moderatora: spoko, szanuję regulamin tego forum jednak pomyślałem, że niepublicznie podesłane linki na PW to nie przestępstwo :D hehehe, a więc pozostaje mi samemu próbować. Spędziłem dzisiaj dużo czasu na poszukiwaniach ciekawych aplikacji i gier, troszkę tego znalazłem i tyle mi wystarczy. Co do mobilnego gg to wersja darmowa? Ile płacisz szwozniak za transfer i dodatkowe opłaty? Na swoim k700i miałem Operę Mini, przyznam że to świetne rozwiązanie dla osób chcących mieć dostęp do neta w każdym miejscu. Ciekawy jestem jak będzie wyglądać na komunikatorze który będę miał dziś wieczorem.
Więc po co Ci gry w takim telefonie? ;]

A więc tak:
Telefon kupuję głównie ze względu na okazyjną cenowo ofertę zaproponowaną przez znajomego. Ma służyć głównie jako mp3, odtwarzacz filmów i do innych multimedialnych zastosowań. Gry są dla mnie jedynym ratunkiem na nudnej lekcji elektrotechniki czy religii :smt005 Mam jeszcze jedno pytanie ale zapomniałem :roll: jak se przypomnę to napiszę. Nie zamykajcie tematu 8)

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem!!!
_____________________________
Mojeforum o komputerach i grach
www.game-pc.info

 #258273  autor: szwozniak
 25 mar 2008, 17:25
szympek pisze:Co do mobilnego gg to wersja darmowa? Ile płacisz szwozniak za transfer i dodatkowe opłaty?

MobilneGadu jest o wiele lepsze pod względem estetycznym i funkcjonalnym od EraGG, ale wiąże się z kosztem 1 zł na tydzień + transmisja danych. Pakiet Simplusa 20 MB za 5 zł mi w zupełności wystarcza.

 #258286  autor: piotrz
 25 mar 2008, 18:21
szympek pisze:
Telefon kupuję głównie ze względu na okazyjną cenowo ofertę zaproponowaną przez znajomego. Ma służyć głównie jako mp3, odtwarzacz filmów i do innych multimedialnych zastosowań. Gry są dla mnie jedynym ratunkiem na nudnej lekcji elektrotechniki czy religii Mam jeszcze jedno pytanie ale zapomniałem jak se przypomnę to napiszę. Nie zamykajcie tematu
do mp3-nie. mp3playera nie obsłużysz z zewnętrznej klawiatury. każda chęć zmiany piosenki, czy głośności to konieczność wyjmowania i otwierania fona.
do filmów-nie. filmy na 9300 się tną. tzn da się skonwertować tak, by się nie cięły, ale wtedy jakość jest słaba.

 #258293  autor: szwozniak
 25 mar 2008, 18:52
Odbiegając od tematu javy, na najnowszym SmartMovie odpowiednio skonwertowane wyglądają nieźle i nie tną się, piotrz próbowałeś aktualnej wersji SM?
A co do mp3 to faktycznie się zgodzę, zwykłego odtwarzacza nie zastąpi, ale jakość dźwięku na słuchawkach HS-3 jest moim zdaniem bardzo dobra.

 #258515  autor: piotrz
 26 mar 2008, 18:36
szwozniak pisze:Odbiegając od tematu javy, na najnowszym SmartMovie odpowiednio skonwertowane wyglądają nieźle i nie tną się, piotrz próbowałeś aktualnej wersji SM?
tak, mam jedną z najnowszych. jak dla mnie jakość filmów nie jest zadowalająca. Ale ja oglądam filmy akcji, wymagające szybkiego procesora. gdy są jakieś stateczne sceny, to jest całkiem dobrze.

jakość dźwięku jest okej, podlączyłem kolegi senheissery mx500 i całkiem dobrze grały. ale obsługa odtwarzacza... :roll:

 #258550  autor: szympek
 26 mar 2008, 19:45
Wracając do tematu to przypomniało mi się moje pytanie:
Jaka jest maksymalna pojemność karty obłsugiwana przez tel. i czy można wsadzić kartę SD? Mi na trochę starszej wersji SmartMovie i filmy tną straszliwie. No a crack do nowszej nie działał :roll:

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem!!!
_____________________________
Mojeforum o komputerach i grach
www.game-pc.info

 #258561  autor: szwozniak
 26 mar 2008, 20:06
Filmy mogą się ciąć, gdy ustawi się zbyt wysoką albo zbyt niską ilość klatek na sekundę. Dlatego można wziąć krótki filmik i konwertować w różnych ustawieniach aż do skutku. Nie pamiętam już, jakich ja używam... A co do filmów akcji, to się zgodzę. Jakość dynamicznych filmów jest taka sobie, ale do zwykłego oglądania nadaje się.

93/9500 obsługują praktycznie wszystkie karty 1 GB, z 2 GB różnie to bywa, ale przeważnie też działają - najlepiej sprawdzić konkretny egzemplarz. Communicatory nie obsługują SD choćby dlatego, że po prostu nie mieszczą się do slotu, są grubsze o milimetr. Fizyki się nie przeskoczy :D

 #258568  autor: piotrz
 26 mar 2008, 20:15
szympek pisze:Jaka jest maksymalna pojemność karty obłsugiwana przez tel. i czy można wsadzić kartę SD? Mi na trochę starszej wersji SmartMovie i filmy tną straszliwie. No a crack do nowszej nie działał
u siebie mam 512 zapełnioną tak gdzieś w 80% i telefonik w porównaniu dodziałaniu na oryginalnej 128mb już troche zwolnił.
oczywiście można działać na 1, czy 2 GB, ale wtedy licz się, że będzie wolny.

 #258643  autor: szympek
 27 mar 2008, 11:16
No ok. Myślałem nad zakupem większej pojemności. Te 512MB to troszkę mało. Ledwie na film starcza. Sprawdziłem kilka gier Java dla standartowej rozdzielczości, miałem nadzieję, że gra będzie chociaż wyświetlana na środku a nie po lewej stronie. Ale i tak jest nieźle. Jak chodzą wam filmiki MP4 i AVI w SmartMovie na najnowszej wersji? Zastanawiam się czy jej poszukać, w starszej tak cięło że nie dało się patrzeć...

[ Dodano: 2008-03-27, 20:32 ]
Ok właściwie to sobie poradziłem, zainstalowałem nowszą wersje SmartMovie (3.13) i działa nieźle, tylko w mocniejszych scenach troszkę przycina.

[ Dodano: 2008-03-29, 10:25 ]
Mam pytanie odnośnie odtwarzacza MP3. Ściągnąłem program UltraMP3! Niestety ma on trochę wad np. wyłącza się lub zaczyna wytwarzać dziwne dźwięki w momencie gdy przyjdzie sms lub połączenie (dźwięk włączony) a gdy go minimalizuje i chcę zrobić coś innego to zaczyna zarywać muzyka. Macie na to sposób? A może jakiś inny program godny polecenia?

[ Dodano: 2008-09-21, 20:38 ]
Pozwólcie, iż odkopię. Powiem wam, że znalezienie gier czy na jave czy też na s80 to nie lada problem. W sumie to przestałem się tak zacieszać na punkcie tego telefonu i nie wykorzystuje już tylu opcji co na początku. A po wsadzeniu 2gb karty telefon wcale nie zwolnił!

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem!!!
_____________________________
Mojeforum o komputerach i grach
www.game-pc.info