DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii Z oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii Z oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #349407  autor: mf24
 29 lip 2009, 22:25
Witam

Z racji, iż cudowny Samsung z400 już trzyma tylko jeden dzień, (co prawda mieszkam na wsi i mam średnio 1,2 w porywach do 3 kresek zasiegu no ALE..) postanowiłem kupić nową baterię , ale mam problem z wyborem: (patrząc na allegro)
1. Ceny są podejrzanie niskie.
2. Im więcej mAh tym lepiej ?(większa poj.?)
3. Wybrać LiPolimer czy Li-ion
4. Czy będą jakieś wielkie różnice odczuwalne przy nieoryginalnej większej baterii niż oryginalnej mniejszej ?
5. Jak będę ją musiał zformacić po kupnie?

Pozdro :smt006
Mf24

 #349409  autor: kowcio
 29 lip 2009, 22:32
mf24 pisze:2. Im więcej mAh tym lepiej ?(większa poj.?)
Tylko 100% oryginał to po pierwsze.
mf24 pisze:3. Wybrać LiPolimer czy Li-ion
Li-pol, ponieważ, takie były baterie stosowane w tym telefonie jeśli mnie pamięć nie myli.
4. Czy będą jakieś wielkie różnice odczuwalne przy nieoryginalnej większej baterii niż oryginalnej mniejszej ?
Raczej mniejsze.
mf24 pisze:5. Jak będę ją musiał zformacić po kupnie?
Nie. Była o tym mowa już setki razy na ramach naszego forum.
mf24 pisze:1. Ceny są podejrzanie niskie.
Ja kupiłbym taką baterię- klik. Wygląda na oryginał. I uwierz mi, żadna, ale to żadna bateria w świecie nie zastąpi tej, oryginalnej przeznaczonej do Z400. Rozumiem, ze masz telefon w srebrnej wersji kolorystycznej?

 #349418  autor: mf24
 29 lip 2009, 23:19
kowcio pisze:
mf24 pisze:2. Im więcej mAh tym lepiej ?(większa poj.?)
Tylko 100% oryginał to po pierwsze.
4. Czy będą jakieś wielkie różnice odczuwalne przy nieoryginalnej większej baterii niż oryginalnej mniejszej ?
Raczej mniejsze.

To w końcu będzie ta różnica w oryginale czy nie ?

Telefon mam właśnie czarny :| Jak patrzeć na te oryginały skoro bateria oryginalna, która jest teraz trzyma max 2 dni, ma pojemność chyba 600mAh (nie pamietam teraz) i jak kupie nową to dalej będzie to samo :roll: .

 #349420  autor: kowcio
 29 lip 2009, 23:31
mf24, a ile ma ten telefon? Wiesz, bateria ma swoją trwałość i po pewnym czasie trzyma po prostu krócej (szczególnie tu- gdzie bateria nie jest wybitnie dobra, a telefon jest prądożerny- 3G i spory wyświetlacz), więc może po prostu zużyła się? Na początku nie trzymała dłużej?
mf24 pisze:To w końcu będzie ta różnica w oryginale czy nie ?
Ja nie kupiłbym nieoryginalnej baterii... :( Oryginału wg mnie nic nie zastąpi. Poza tym taka podróbka będzie brzydko wyglądała po kilku dniach (tam robi też za klapkę, a wykonana na pewno dobrze nie będzie).

Ale rób co chcesz, Twój wybór. Osobiście kupiłbym coś oryginalnego. Szkoda, że nie ma na allegro nowej czarnej oryginalnej baterii.

Na pewno nie ma 600 mAh, tylko ma 950.

 #349422  autor: mf24
 29 lip 2009, 23:38
No o tą klapke też się troche martwie, bo już widziałem nieoryginalne obudowy jakie były starte po tygodniu czy dwóch, a mam m55 z przed 5 lat i wygląda świetnie w oryginale :P
Ale co do Samsunga, telefon ma 2 lata (kupiony ze startem Playa) wiele się nie zmieniło przez te dwa lata, na początku trzymał takie dwa całe dni a teraz to trzeba go zostawiać pod kroplówką na każdą noc. Jak jest w mieście czyli ma cały czas zasięg to trzyma te 2 dni. Aha i jest to używanie takie, że:
-żadnych zdjęć
-żadnych gier
-żadnych filmików
-żadnych smsów
-żadnej muzyki
-żadnego bawienia się
po prostu trzeba zadzwonić z 5 min na dzień i to go wyczerpuje tak, że na drugi dzień zostaje mu jedna kreska (na 3) która pada po kilku sprawdzeniach zegarka :-D :-D
Chyba te próbkowanie do sieci mu tak strasznie daje w kość.

 #349425  autor: kowcio
 29 lip 2009, 23:45
mf24, jasne że tak. Słaby zasięg dla telefonów jest zabójczy (może tak- dla baterii :) ). Szczególnie, że ten Z400 nie ma jakieś super anteny (jak to w starych Samsungach).
Rzeczywiście krótko wytrzymuje. Powiedz mi, czy Ty masz taki słaby zasięg GSM (2G) w domu, czy jednak łapie 3G i siedzi w nim? Jeśli do 3G się loguje i to na wsi, to wyłączenie 3G szczególnie na wsi powinno przynieść rezultat.
Sam odradzam te nieoryginalne baterie, bo raczej dłużej trzymać nie będą :(

 #349427  autor: orson_dzi
 30 lip 2009, 00:45
Wygląd i pojemność baterii opiszę jutro. Mam czarnego Z400 w domu. Będzie jak to zdjęcie podrzucę od razu.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #349450  autor: mf24
 30 lip 2009, 09:26
To jest z mojego Samsunga (widoczny kurz :lol: ) chyba 2 raz otwierany. Jak widać bateria 950mAh, mimo to trzyma jak trzyma. Kowcio.. o czym ty marzysz ;P 3G u mnie ? Nie dawno postawili nam nadajnik z Orange. Także cienko łapie 2G bo z nadajnika 10km dalej.

EDIT.
Chyba sie skusze na ta 2500 mAh, napisalem do allegrowicza ktory juz kupil ta baterie i odpisal ze trzyma 2 dni i nie chce sie narazie rozladowac. A skoro oryginal sie nie sprawdzil.... A w sumie 11zl to nie sa nie wiadomo jakie pieniadze 8) 8)

Dzieki za pomoc.

Obrazek