DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii E oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii E oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #571866  autor: msq2
 02 sie 2012, 15:45
Witam, omówienie zacznę od zawartości opakowania, które jest skromne
- Telefon "Samsung GT-E2250
- Ładowarkę podróżną z wtyczką typu "Micro-USB" o kształtach typowych dla nowszych ładowarek samsunga
- Akumulatorek o pojemności 1000mah
- Skromną instrukcję obsługi
- Karta gwarancyjna
Niestety brakuje tutaj Słuchawek i Kabla usb ale można to przebaczyć z powodu ceny i tego iż to są standardowe gniazda (Micro-USB oraz Jack 3,5mm)

Czas na omówienie strony technicznej tego telefonu:
- Wyświetlacz o wielkości dwóch cali obsługujący rozdzielczość 128x160 (Niektóre serwisy twierdzą że 240x320 lecz niestety to nie jest prawdą), 65 tysięcy kolorów, wyświetlany obraz jest dobrej jakość, użytkownik ma możliwość dostosować jego jasność (5 poziomów)
- Obsługa karty pamięci do 32gb (16 gb działa bez zawiech lecz na co dzień korzystam z 1gb)
- Klawiatura oraz klawisz 4 kierunkowy z opcją zatwierdzenia jest wygodny lecz klawiatura ma charakterystyczne głośne klikanie co utrudnia korzystanie z telefonu w nocy.
- Bluetooth w wersji 3.0 działa stabilnie i szybko, nie mam żadnych zastrzeżeń.
- Zasięg łapie szybko i dobrze go trzyma.

Wygląd mogę opisać w kilku słowach:
Zgrabnie, skromnie, estetycznie, prosto.

Oprogramowanie - Pierwsze wrażenie:
Menu jest typowe jak dla wszystkich samsungów, ikony są rozłożone w układzie 3x4 jak w większości telefonów, mamy do wyboru 3 wersje kolorystyczne "Zielony", "Pomarańcz" i "Niebieski". Proces konfiguracji jest bardzo prosty

Funkcje:
Połączenia:
Połączenia są bardzo dobrej jakości, nic nie szumi nie przerywa
Wiadomości:
Pisanie jest równie proste jak i cały telefon, Słownik t9 zawiera podstawowe słownictwo, korzystanie z niego jest bardzo proste, wybieranie słów odbywa się przy naciskaniu klawisza kierunkowego dolnego.
Wyświetlanie ich jest możliwe 1. Tak jak w starych telefonach 2. W podmenu "Rozmowy" dzięki któremu widzimy je w "Chmurkach (Jak w iphone, blackberry).
Odtwarzacz mp3: Działa wydajnie, Posiada 12 dodatkowych ustawień korektora. O ile dźwięk na głośniku jest przeciętny to na słuchawkach prezentuje się bardzo dobrze.
Radio FM:
Brak RDS, Ogólnie bez większych zastrzeżeń, miły dodatkiem jest nagrywanie w formacie ".mp3", Bitrate : 128kb/s
Internet:
Niestety telefon oferuje tylko Transmisję GPRS oraz GSM, jak na tą technologię działa dobrze i stabilnie. Samsung dorzuca Opere Mini 4, ChatON, Gtalk, FaceBook, Twitter.
Klient Mail:
Jest bardzo prosty, ma domyślne konfiguracje dla Gmail'a i Yahoo, sprawdzanie wiadomości może odbywać się pomiędzy odstępami czasowymi 1min-1dzień*
Aparat:
Rozdzielczość 0,3 mpx ,bardzo przeciętne zdjęcia.
Organizer:
Zawiera podstawowe funkcje: Budzik, Kalendarz, Notatki, Zadania, Czas na świecie, Czasomierz, Stoper, Kalkulator i Przelicznik.
Backup:
Oferuje kopie Kontaktów, wiadomości, Kalendarza, Zadań i notatek na kartę pamięci oraz ich przywrócenie.

Podsumowanie:
Oceny: w skali 1/6
Jakość: 4
Cena: 6
Jakość/Cena: 5

Ad1: Funkcji typu Samsung Apps czy ChatON nie omawiał gdyż ich przydatność jest bliska zeru.
Ad2: Miłym dodatkiem jest to że telefon ma domyślnie wgrane konfiguracje internetu T-mobile, Heyah, Plus, Play, Orange.
Ad3. Kupiłem go w sklepie "Saturn" Za 169zł

Zdjęcia Opakowania i Telefonu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia z telefonu:

Obrazek


W przypadku pytań proszę pisać, chętnie odpowiem. (najlepiej pw)


Przepraszam jeśli coś pominąłem ale to mój pierwszy taki tekst :)

UPDATE 21.09.12: Tylnia obudowa szybko się rysuje, Karta sdhc 8gm (6 zapelnione) działa b.dobrze , chyba nawet lepiej niz 2gb
1.10.12 (2mc posiadania tego telefonu, i jeszcze działa :) )
Podsumowanie:

Na +
- Stabilne, szybkie oprogramowanie
- Czytelność wyświetlacza w słońcu
- Mimo kształtu tylniej obudowy nie wyślizguje się z rąk
- Dobrej jakości dyktafon
- Dobra jakość rozmów
- Jakość dźwięku
- Możliwość posiadania na pulpicie 2 zegarów, Pogody, FB, Twittera,
- Nagrywanie radia
- Bateria (ogólnie samsung pod tym względem bdb wychodzi)
- W miarę wygodny klient poczty

Neutralne:
- Kąty widzenia nie są aż tak boskie ale jest i tak lepiej niż w np. Nokii 101
- Transmisja danych GPRS
- Na słuchawkach mogło by być trochę głośniej, eq bardzo dobry ale brakuje mi tego pier**lnięcia

Na -
- Brak zapamiętywania włączenia t9 w aplikacjach java (tzn, pisze na gg wlaczam t9, wysylam i ciagle musze to robic , a w SMS jest już normalnie, choć to przypadłość wszystkich Samsugów opartych na javie)
- Tylnia pokrywa się szybko rysuje i są już widoczne przetarcia choć przód telefony jest w dobrym stanie
Ostatnio zmieniony 01 paź 2012, 21:35 przez msq2, łącznie zmieniany 3 razy.

 #576434  autor: kowcio
 21 sie 2012, 14:27
Nie denerwuje Cie ta klapka z tyłu, która się świeci tak jak psu coś tam? ;-)
A opiszesz jakość rozmów, opisz jaki jest dźwięk i jaka głośność. Może porównanie w tej kwestii do jakiegoś innego modelu.
Heh, klawisze to głośne były w LG GS101 :-P Masakra heh.
A jak Ci się pisze smsy na tym telefonie? Czy nie ma czegoś, co denerwuje Cię?

PS. Nie wiedziałem, że rocznik '96 już pali :-) rób co chcesz, ale zdrowie masz tylko jedno :-)

 #577693  autor: msq2
 26 sie 2012, 10:45
kowcio pisze:Nie denerwuje Cie ta klapka z tyłu, która się świeci tak jak psu coś tam? ;-)
A opiszesz jakość rozmów, opisz jaki jest dźwięk i jaka głośność. Może porównanie w tej kwestii do jakiegoś innego modelu.
Heh, klawisze to głośne były w LG GS101 :-P Masakra heh.
A jak Ci się pisze smsy na tym telefonie? Czy nie ma czegoś, co denerwuje Cię?

PS. Nie wiedziałem, że rocznik '96 już pali :-) rób co chcesz, ale zdrowie masz tylko jedno :-)
nie ale szybko sie rysuje
podobnie jak w S e1230 , ale nie jest strasznie
nie narzekam , lepiej niz w n6300

PS. Czy to musiało być akurat moje

(jak by co moge odpowiadac wolniej bo mam ograniczony dostep do internetu)

 #582379  autor: PLayer6
 15 wrz 2012, 15:54
Witam
A jak z baterią? Długo trzyma?

 #583836  autor: msq2
 21 wrz 2012, 14:40
PLayer6, to zależy od użytkowania, 3 dni przy słuchaniu muzyki, rozmowach, sms-ach i czasami internet , jasnosc ekranu 2/5 , czas wygaszenia 10sek, 3 budziki co dwa dni

przy zwyczajnym rozmawianiu powinien dotrzymywać towarzystwa do 10 dni

Określ jak wygląda twoje korzystanie z tel

 #583938  autor: sa
 21 wrz 2012, 20:44
Może zadaje głupie pytanie ale czy czyta pliki muzyczne m4a?bo wiem że niektóre modele samsunga mają z tym zaskakujący problem i nie odtwarzają prawidłowo tj dźwięk jest bardzo cichy jakby z zaświatów..Możesz napisać jak radzi sobie z odtwarzaniem mp3.m4a,aac,wav,wma?korektor wiem że ma..i czy net to na pewno tylko gprs czy coś mocniejszego np.edge?a i czy pracuje z operą mini?No i jaka jest systemowa przeglądarka?

 #585694  autor: PLayer6
 30 wrz 2012, 21:50
msq2. Dzięki za odpowiedź. Korzystam z telefonu do rozmów i sms. Muzyki słucham mało. Czasami rozmawiam 2-3 razy dziennie po 3 min, a czasami godzinę.

 #585883  autor: msq2
 01 paź 2012, 21:19
sa pisze:Może zadaje głupie pytanie ale czy czyta pliki muzyczne m4a?bo wiem że niektóre modele samsunga mają z tym zaskakujący problem i nie odtwarzają prawidłowo tj dźwięk jest bardzo cichy jakby z zaświatów..Możesz napisać jak radzi sobie z odtwarzaniem mp3.m4a,aac,wav,wma?korektor wiem że ma..i czy net to na pewno tylko gprs czy coś mocniejszego np.edge?a i czy pracuje z operą mini?No i jaka jest systemowa przeglądarka?
mp3, m4a, wma, wav działa pięknie i bezproblemowo
Niestety tylko gprs
Wbudowana Opera Mini (bodajże 4) i systemowa NetFront Browser 4.2
msq2. Dzięki za odpowiedź. Korzystam z telefonu do rozmów i sms. Muzyki słucham mało. Czasami rozmawiam 2-3 razy dziennie po 3 min, a czasami godzinę.
Obstawiam 4-5 dni , zresztą jeszcze to zależy od zasięgu (przykładem marnowania baterii jest np. Macierzysty Play )


PS. Z Kartą MicroSDHC muzyka do 500mb(na plik) chodzi żwawo (8gb) w przypadku zwykłej MicroSD Po najechaniu w odtwarzaczu na muzyczke (30min 40mb) łapał laga

 #585926  autor: sa
 02 paź 2012, 02:22
Wielkie dzięki..Czyli warto te 179zł wydać na ten model :D ...

 #586069  autor: kowcio
 02 paź 2012, 21:24
sa, ja myślę, że warto dołożyć do około 200 zł i kupić Samsunga C3530. Ten byłby dobry za 119 zł. Ale jak uważasz.. :) Ja zrezygnowałem z zakupu tego modelu.

 #586142  autor: sa
 03 paź 2012, 02:02
Kowcio kiedy ja właśnie miałam w rękach model c3530 i jak dla mnie jest nie wart uwagi bo :bt jest tragicznie wolne :mrgreen: (przetestowanie na kilku plikach) ,klawiatura jakaś taka dziwna(no mnie nie leży zaś ta od e2250 jakoś wygodniejsza dla moich palców jest),ale odtwarzanie plików muzycznych to już całkiem dziwo,bo o ile samo mp3 jeszcze dobrze odtwarza to ku mojemu wielkiemu zdumieniu miała problem z poprawnym odtwarzaniem pliku m4a :?: (dzwiek był a.strasznie cichy ,b.ze słyszalnym zawodzeniem jakby nie potrafił odtworzyć tego formatu poprawnie,a na innych telefonach ten sam plik normalnie gra)dlatego właśnie pytałam czy e2250 radzi sobie z tym formatem muzycznym..ten sam problem miałam też na c3322..nie wiem czyżby to wadliwe modele? :roll: Nokia 113 zero problemów podobnie jak model 112 ,również mój Se też..mój staruszek u800 też nigdy nie miał żadnych problemów z tym typem plików,wiec to nie jest kwestia wadliwego pliku ale coś nie tak z tymi modelami..albo te wybrane modele co miałam w rekach są/były wadliwe ale ryzykować kupując nie zamierzam.Zdecydowanie prędzej wzięłabym c3350 ale wejście micro usb na słuchawki i ładowarkę mnie odstrasza :( ..A potrzebuję właśnie czegoś taniego, głównie do rozmów i słuchania muzyki,no czasem przerzucić neta ,zaś e2250 spełnia wszystkie potrzeby.. :D

 #586316  autor: msq2
 03 paź 2012, 21:08
sa pisze:Kowcio kiedy ja właśnie miałam w rękach model c3530 i jak dla mnie jest nie wart uwagi bo :bt jest tragicznie wolne :mrgreen: (przetestowanie na kilku plikach) ,klawiatura jakaś taka dziwna(no mnie nie leży zaś ta od e2250 jakoś wygodniejsza dla moich palców jest),ale odtwarzanie plików muzycznych to już całkiem dziwo,bo o ile samo mp3 jeszcze dobrze odtwarza to ku mojemu wielkiemu zdumieniu miała problem z poprawnym odtwarzaniem pliku m4a :?: (dzwiek był a.strasznie cichy ,b.ze słyszalnym zawodzeniem jakby nie potrafił odtworzyć tego formatu poprawnie,a na innych telefonach ten sam plik normalnie gra)dlatego właśnie pytałam czy e2250 radzi sobie z tym formatem muzycznym..ten sam problem miałam też na c3322..nie wiem czyżby to wadliwe modele? :roll: Nokia 113 zero problemów podobnie jak model 112 ,również mój Se też..mój staruszek u800 też nigdy nie miał żadnych problemów z tym typem plików,wiec to nie jest kwestia wadliwego pliku ale coś nie tak z tymi modelami..albo te wybrane modele co miałam w rekach są/były wadliwe ale ryzykować kupując nie zamierzam.Zdecydowanie prędzej wzięłabym c3350 ale wejście micro usb na słuchawki i ładowarkę mnie odstrasza :( ..A potrzebuję właśnie czegoś taniego, głównie do rozmów i słuchania muzyki,no czasem przerzucić neta ,zaś e2250 spełnia wszystkie potrzeby.. :D
Tylko pamiętaj o karcie sdhc , bo inaczej wydajność może być troszkę mniejsza , ale BT śmiga mogę cie zapewnic

c3530 - mama ma ten tel z orange, i fakt czasami się zdarzają lekkie przymuły (chyba przez kartę), a bt żeczywiście nie jest demonem

 #587334  autor: sa
 09 paź 2012, 01:16
Myślę że 16gb da radę obsłużyć :-D

 #600195  autor: kowcio
 10 gru 2012, 13:24
Karta SDHC to taka karta, której pojemność minimalna wynosi 4 GB, a maksymalna 32 GB. Karta 2 GB jest więc zwykłą SD i tutaj wydajność niewiele ma do rzeczy, tylko teraz nie robi się nowych kart 2 GB raczej, więc te nowe mają lepszą wydajność, ale bez przesady, w telefonie tej klasy nie zobaczymy różnicy.
sa pisze:.Zdecydowanie prędzej wzięłabym c3350 ale wejście micro usb na słuchawki i ładowarkę mnie odstrasza
MicroUSB do ładowania, a do słuchawek jest jack 3,5 mm.

 #600252  autor: sa
 10 gru 2012, 18:34
Wiemy Kowciu czym się różni SDHC od SD :wink: Z tym że jak producent daje w specyfikacji technicznej do 32gb to i tak nie kupi się nic mniejszego niż 16gb,bo nie warto.
A co do samych SD mam taką jedną 2 gb i działała już w 3 różnych telefonach bezawaryjne, jak karta pamięci to tylko sandisk...
Zgadza się że micro usb do ładowania a 3,5jack do słuchawek ,ale c3350 a tylko i wyłącznie wejście micro usb i nie ma 3,5 jacka wcale,wiec trzeba przejściówkę na słuchawki albo korzystać ze sprzętu w zestawie.Niestety z tego co wiem są tylko pojedyńcze czyli nie ma możliwości dopięcia własnych słuchawek (np.B2710 ma dwuczęściowe w zestawie i dać własną górę do fabrycznej przejściówki to już szczegół),a tu musisz kupić przejściówkę chyba że chcesz używać tych fabrycznych :roll: ... Ale sam telefon b.fajny bez zbędnych bajerów.Szkoda tylko ze samsung nie jest w stanie zrobić odnowionej wersji u800.. albo S7220 bo to co teraz wydaje to są albo smarty ,albo budżetowe lowlendy a normalne porządne telefony z dobrymi funkcjami na swoim własnym sofcie to niedoróbki jakieś.Np. S5610 jak tylko się pokazał to chciałam go kupić ale jak się dowiedziałam że nie czyta plików typu pdfi innych, nie ma funkcji samodzielnego zrobienia motywu ,jest problem z zainstalowaniem opery mini ogranicznik na gry java, to odechciało mi się tego modelu i faktycznie potem wyszło że ma też problem z jakością rozmów a nawet zasięgiem :( ,a wydawać na fon 2-3 setki jako mp3 to kiepski wybór..Nokia też ostatnio robi niedoróbki ale jednak z dużo większymi możliwościami w sofcie i funkcjonalnością użytkową.

 #600296  autor: kowcio
 10 gru 2012, 20:00
sa pisze:Wiemy Kowciu czym się różni SDHC od SD Z tym że jak producent daje w specyfikacji technicznej do 32gb to i tak nie kupi się nic mniejszego niż 16gb,bo nie warto.
A co do samych SD mam taką jedną 2 gb i działała już w 3 różnych telefonach bezawaryjne, jak karta pamięci to tylko sandisk...
Zgadzam się ;)
sa pisze:Zgadza się że micro usb do ładowania a 3,5jack do słuchawek ,ale c3350 a tylko i wyłącznie wejście micro usb i nie ma 3,5 jacka wcale,wiec trzeba przejściówkę na słuchawki albo korzystać ze sprzętu w zestawie.Niestety z tego co wiem są tylko pojedyńcze czyli nie ma możliwości dopięcia własnych słuchawek (np.B2710 ma dwuczęściowe w zestawie i dać własną górę do fabrycznej przejściówki to już szczegół),a tu musisz kupić przejściówkę chyba że chcesz używać tych fabrycznych ..
A ja ślepy jestem... Ty piszesz C3350, a ja czytam C3530 :roll: :roll: ale wstyd. Muszę do okulisty się wybrać.

 #600351  autor: sa
 11 gru 2012, 00:11
[quote="kowcio"]A ja ślepy jestem... Ty piszesz C3350, a ja czytam C3530 ale wstyd. Muszę do okulisty się wybrać.[/quotej
Oj tam zaraz okulista..no może okulary :wink: do czytania do kompa przydałby się :wink: ,w innym miejscu "mutant "pisałam a Ty dopatrzyłeś się "mamuta"ale tu 3350 a 3530 te same liczby tylko kolejność trochę nie ta...

 #732569  autor: ManiacGSM
 14 lip 2014, 18:24
A ja mam takie małe pytanko czy da się całkowicie wyłączyć ''internet'' w tym telefonie? aby były tylko opcje dzwonienia i sms.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.