DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii E oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii E oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #530369  autor: KamaZ
 24 sty 2012, 13:54
Zastanawiam się nad tym telefonem ze względu na cenę i baterię.

Ile rzeczywiście trzyma bateria i przy jakim korzystaniu?

Nie ma problemów z trzymaniem zasięgu i jaka jest jakość rozmów?

 #530373  autor: hettman
 24 sty 2012, 14:36
miałem go ca' rok a teraz ma go teściowa i wychodzi tak: mnie bateria trzymała miesiąc jak b. mało rozmawiałem(służył jako tel. do dodatkowej karty) potem ca'20 dni jak mialem przegadanych ze 4-5 godziny a teściowej teraz trzyma około tygodnia ale ona przegaduje ponad 12 godzin przez ten tydzień(dotyczy rozładowania do 1 kreski-nigdy go nie rozładowałem do końca) zasięg i słyszalność na poziomie 4-4,5 z 5,w przypadku playa szybkie przelogowywanie sie pomiedzy + a play,niezłe radio,makabryczny odtwarzacz(nielogiczny ale gra znośnie)dobre radio,karty max 2 gb,przydatna latarka ale dość słaba(w stos. do nokii1208)długo się ładuje(2,5-3h do pełna).Uwaga-jak kupiłem go (jako nowy)to bylo dziwne echo z glośniczka ale po tygodniu przeszło samo i nigdy już nie wróciło :D

 #541287  autor: KamaZ
 16 mar 2012, 20:51
Zdecydowałem się na ten model i jestem zadowolony.

Po pierwszym naładowaniu bateria wytrzymała 16 dni.
Przez ten czas przegadałem 8 godzin i wysłałem ok. 250 smsów zwrotnych mniej więcej podobna ilość.
Zasięg trzyma dobrze. Znacznie lepiej niż E52 za to jakość rozmów jest trochę słabsza w stosunku do tego modelu.

Szczerze polecam jeśli zależy komuś na świetnej baterii.

 #541291  autor: Maniiiek
 16 mar 2012, 21:12
Jednak 2000mAh swoje robi. Największą wadą tego modelu podobno jest to, że kiedy już bateria padnie to nie pamięta się gdzie położyło się ładowarkę. Ale ja tak z innej beczki: jak wygląda wytrzymałość? Miałem kiedyś B2100 i E1130b. I o ile tego pierwszego nie przebije na pewno, to ciekawe jak sobie w porównaniu do E1130b radzi?

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #541421  autor: KamaZ
 17 mar 2012, 20:11
Maniiiek pisze:Jednak 2000mAh swoje robi. Największą wadą tego modelu podobno jest to, że kiedy już bateria padnie to nie pamięta się gdzie położyło się ładowarkę.
Dlatego chowam ładowarkę do szuflady :-)
Maniiiek pisze:Ale ja tak z innej beczki: jak wygląda wytrzymałość? Miałem kiedyś B2100 i E1130b. I o ile tego pierwszego nie przebije na pewno, to ciekawe jak sobie w porównaniu do E1130b radzi?
B2100 jest rzeczywiście bardziej solidny. Ma przykręcaną klapkę i lepszą normę wytrzymałości.
Z E1130b nie miałem styczności, więc niestety nie mogę ich porównać.

 #545058  autor: Pietro_EU
 03 kwie 2012, 18:33
Czy orientuje się ktoś jaką najlepiej kupić przejściówkę na 3.5mm?
Czytałem że zdarzają się takie których jakość należałoby przemilczeć.
Zależy mi na dwóch rzeczach:
- aby jakość dzwięku nie ucierpiała po zastosowaniu przejsciówki
- abym mógł korzystać z zestawu głośnomówiącego na 3.5mm (czyli nie tylko dzwięk w słuchawkach ale i działający mikrofon)

W popularnym serwisie aukcyjnym multum przejsciówek od 2zł do 40zł, niestety cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości dlatego wolałem zapytać tutaj. Może już ktoś "ugryzł" ten temat wcześniej i doradzi co wybrać aby oba moje warunki zostały spełnione :roll:

 #545089  autor: orson_dzi
 03 kwie 2012, 21:35
W każdym lepszym sklepie z elektroniką znajdziesz oryginalną przejściówkę i taką się kupuje.
Ew. możesz kupić oryginalny, dwuczęściowy zestaw słuchawkowy Samsunga. Tam masz długą przejściówkę od razu z mikrofonem.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #545130  autor: Pietro_EU
 03 kwie 2012, 22:55
Czyli jeżeli nie chce przejściówki z wbudowanym mikrofonem (mój zestaw headset posiada już mikrofon) powinienem kupić ten model?
http://www.amazon.com/Samsung-SGH-T349- ... _pr_sims_t

BTW. Mówiąc sklep z elektroniką masz na myśli serwis/sklep GSM?

 #545136  autor: orson_dzi
 03 kwie 2012, 23:06
Nie, powinieneś pójść do sklepu i kupić tam. Krótkich przejściówek nie kupuje się w internecie za 3,50zł. Aha, w komisach za 10zł też nie, bo nie grają tak samo jak te za 3,50zł z internetu.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #547731  autor: Pietro_EU
 14 kwie 2012, 22:53
Kolejne pytanie.
Dlaczego ikonki menu w tych dwóch prezentacjach się różnią? (jedna z marca 2011, druga z czerwca 2011):
1. http://youtu.be/k_tl98UFn0c?t=1m25s
2. http://youtu.be/Z0RDi0lRde4?t=2m47s

Czyżby jakieś "ulepszenia" polskiego oddziału Samsunga w sofcie? (już czytałem że niektórym ten telefon raz na tydzień się zawiesza i pomaga jedynie wyjęcie baterii)
W Waszych E2370 jaka jest wersja menu?

 #547738  autor: Filip
 14 kwie 2012, 23:49
Mój ma te pierwszą. Co do zawieszania się to nie mam takiego problemu natomiast raz jak wyciągnąłem z niego baterie bez wyłączania telefonu,to się skubany już nie chciał uruchomić i zawieszał się na ekranie startowym i tak sobie migał,wtedy serwis mi wymienił płytę główną.

 #547778  autor: KamaZ
 15 kwie 2012, 11:55
U mnie również ta pierwsza. Może w tej drugiej to brand Plusa?
Nic mi się nie wiesza w nim. Czasami tylko trzeba czekać nawet parę minut, żeby się włączył jak podłącze do ładowarki przy całkowicie padniętej baterii.

 #548880  autor: Pietro_EU
 19 kwie 2012, 14:41
Możliwe że to jakiś brand Plus-a albo nowy soft bo ikonki np te od mp3 przypominają te z modelu 2710 chyba.
Czy w tym Samsungu jest funkcja przypominania (via np pikanie lub jakas dioda mrugająca od czasu do czau) o nieodebranym SMS-ie albo nieodebranym połączeniu?

 #548905  autor: KamaZ
 19 kwie 2012, 17:38
Pietro_EU pisze:Możliwe że to jakiś brand Plus-a albo nowy soft bo ikonki np te od mp3 przypominają te z modelu 2710 chyba.
Możliwe.
Pietro_EU pisze:Czy w tym Samsungu jest funkcja przypominania (via np pikanie lub jakas dioda mrugająca od czasu do czau) o nieodebranym SMS-ie albo nieodebranym połączeniu?
Niestety nic takiego nie ma. Brakuje diody takiej jak w E51, która jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

 #549303  autor: Pietro_EU
 21 kwie 2012, 19:14
Jeszcze jedno pytanie (w oczekiwaniu na mojego E2370) - co jest wyświetlane dokładnie w tym Samsungu po wprowadzeniu kodu "informacje o baterii" z kodów podanych niżej?

*#7465625# - informacje o blokadach
*#06# - IMEI
*#0228# - informacje o baterii
*#1111# - wersja oprogramowania
*#1234# - wersja urządzenia
*#2222# - wersja sprzętowa
*#92782# - model telefonu w przeglądarce WAP
*#232337# - adres Bluetooth

[ Dodano: 2012-04-21, 19:14 ]
Sytuacja: masz kontakty na karcie SIM, kopiujesz je do pamięci telefonu.
W ustawieniach wybierasz dla kontaktow tylko pamiec telefonu (nie SIM czy SIM+telefon).
Mimo takiego zabiegu przy wprowadzaniu recznym numeru np +48510 - wyswietlana jest podpowiedz ALE... w tej podpowiedzi dubluja sie kontakty!
Sprobowałem wykasować zawartosc kontaktow na karcie SIM i teraz kontakty się nie dublują przy wprowadzaniu numeru. To chyba jakis bug...

Mozecie sprawdzic czy u Was tak samo sie dzieje?

 #552992  autor: ojciec33
 09 maja 2012, 13:46
wiesz co ja jestem kierowcą tira mam takiego, jeżdżę w trasy po europie i myślę, ze telefon jest nie do zdarcia - rozmawiam dużo - wiadomo muszę - mi bateria tak mniej więcej na tydzień starcza

 #555600  autor: Pietro_EU
 21 maja 2012, 13:20
Mam problem z uzyskaniem dostępu do Internetu via Samsung E2370 w sieci to Orange.
Na stronach Orange brakuje konfiguracji pod ten model Samsung-a jednak znalazłem na ich forum ten temat: http://www.orange.pl/kid,4002278347,id, ... hread.html
- w którym ktoś napisał że pasuje konfiguracja Internet GPRS z modelu B2710.

Niestety po przesłaniu konfiguracji z B2710 na mój telefon przy każdorazowej próbie połączenia z Internetem widnieje taki komunikat:

Błąd: Nierozstrzygnięta nazwa hosta
(Error: cannot resolve hostname)

Czy ktoś spotkał się już z czymś takim? Coś robię źle? :roll:

 #555824  autor: sa
 22 maja 2012, 02:45
Spróbuj ustawień do B2100 ,albo do B2700 ostatecznie do C3350.Jak przyjdą zatwierdź i wyłącz telefon i włącz ponownie,u mnie po takim ustawieniu zadziałało,bo po automatycznych ustawieniach wywalało błąd.B2710 to telefon z umtsem a E2370 nie i być może dla tego nie chce działać....W sumie ustawienia powinny być jak najbliższe serii i specyfikacji technicznej danego modelu inaczej mogą nie zaskoczyć.Jak miałam kiedyś przeboje z nokią 2626 ale na szczęście bliźniacze ustawienia z noki 2610 zadziałały...W ogóle w orange z ustawieniami to jest cyrk i w plusie też tak nieciekawie.Tylko play i t-mobile stoją na wysokości zadania gdy idzie o ustawienia netu w mało znanych modelach lub tylko takich z sprzedaży poza salonowej.

 #555854  autor: Pietro_EU
 22 maja 2012, 10:39
Ustawień nie zmieniałem (mam te z B2710) i coś mnie podkusiło, żeby sprawdzić czy zadziała Internet na innej karcie Orange (SIM z 2011 roku) - i tutaj o dziwo Internet śmiga aż miło, ale... włożyłem znów moją kartę SIM (z 2008 roku) i klapa - Internet na niej nie działa, pojawia się błąd przy próbie połączenia GPRS:
Błąd: Nierozstrzygnięta nazwa hosta
(Error: cannot resolve hostname)

W żadnym telefonie czy to w innych Nokiach czy Samsungu - na karcie SIM z 2008 roku nie mogę połączyć się z Internetem. Dodam że kiedyś nie było tego problemu na tej karcie.

Zatem o co chodzi? Obie SIM-ki to prepaid, obie w tej samej sieci - jedna SIMInteligent druga zwykła. Na jednej Internet działa na drugiej nie, co robić? Jakieś pomysły?

 #555894  autor: Maniiiek
 22 maja 2012, 12:36
, co robić? Jakieś pomysły?
Wymień kartę. Czasem tak jest, że SIM jest uszkodzony.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.