DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii E oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii E oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #473518  autor: kowcio
 30 kwie 2011, 17:11
Cześć
Tak jak mówiłem, pojechałem do MM i kupiłem tego Samsunga. Rozczarował mnie sklep, gdzie wcześniej on kosztował 89 PLN (nawet sugerowana przez producenta w momencie pojawienia się na PL rynku wynosiła tyle http://www.telepolis.pl/news.php?id=20950 ), a oni 109. Więc jak odjąłem VAT, to bodaj 88,61 PLN zostawiłem.
Mniejsza z tym. Samsung pozytywnie mnie zaskoczył zmianami w interfejsie. Jednakże do konca nie uporali sobie z małą czcionką. Pewne elementy w menu są nadal małe, telefon dla osoby o gorszym wzroku dobry nie jest.
Ogólnie klawiatura najlepsza, jaką widziałem w tych E1xxx, obudowa bardzo dobrej jakości, klapkę ściąga się dość nieciekawie- tak jak w Monte trzeba podważyć paznokciem panel i go ściągnąć.
Zaskoczyła mnie bardzo dobra jakość rozmów- głośno i wyraźnie, dźwięk jest naprawdę dobry, bo spodziewałem się poniżej przeciętnej (jak na Samsunga, bo to u nich.. norma). Do LG GS101 mu daleko, ale jest dobrze. Klawisze są bardzo wygodne i można śmigać aż miło. Na razie mam w nim kartę Play, podzwoniłem troszkę i jakość mnie zadowala.
Ekran mały, ale dość czytelny na słońcu, kolejna wada ze starszych modeli- to po zablokowaniu klawiatury pojawia się duża godzina wraz z powiadomieniami, które są tak male, że naprawdę ciężko jest podejrzeć czy jest nowa wiadomość, czy też nieodebrane połączenie. Jakość ekranu jest taka sobie, technologia CSTN sprawia, że ekran ma dość wolną reakcję i widać jak jeden obraz przechodzi na drugi (jak w innych E1xxx)
Zmieniły się dzwonki, już nie ma Samsung Tune ( :-P ), też standardowe dzwonki SMS są zupełnie inne i sam nie wiem, czy to dobrze, czy źle.. Są głośne.

Sam telefon dobrze leży w dłoni, jest dość smukły i elegancki, przyjazny dla użytkownika. Resztę mogę napisać później, jeśli będą pytania- pisać śmiało.

Zrobiłem kilka zdjęć na szybko, wyszło jak wyszło, ale coś tam widać

http://www.aukcjoner.pl/gallery/0056635 ... ec.html#I1

 #473529  autor: maniek89
 30 kwie 2011, 17:32
W sumie zwykly telefon wiec raczej do przewidzenia bylo ze funkcje telefoniczne beda dopracowane. Na dlugo go zostawiasz sobie?

 #473531  autor: kowcio
 30 kwie 2011, 17:34
maniek89 pisze:W sumie zwykly telefon wiec raczej do przewidzenia bylo ze funkcje telefoniczne beda dopracowane. Na dlugo go zostawiasz sobie?
No po Samsungu to bym nie powiedział, że ten telefon będzie zasługiwał na miano dobrej jakosci rozmowy :-P
No kupiłem go na zapasowy, bo nie wszedzie będę nosił Desire, a K510i nie wiem ile mi jeszcze pohula, więc coś musze mieć w szufladzie. Zawsze się przyda, a w domu nic nie miałem "wolnego"

 #473535  autor: maniek89
 30 kwie 2011, 17:40
kowcio pisze:No po Samsungu to bym nie powiedział, że ten telefon będzie zasługiwał na miano dobrej jakosci rozmowy :-P
ja juz sie gubie w tej lowendowej serii E bo ich jest pelno i w zasadzie niczym sie nie roznia. Z ta jakoscia rozmow w samsungach jest dobrze tyle ze one przy najwiekszej glosnosci sa niejednokrotnie glosniejsze od nokii i na maxie dzwiek sie znieksztalca. Poziom gora dwa nizej od najglosniejszego i jest bajka.

 #473538  autor: kowcio
 30 kwie 2011, 17:42
No a ja głuchy jestem i muszę mieć na maksa. Dlatego tak te LG i LG polecam wszystkim, bo one na ostatnim poziomie wręcz huczą, a wcale na jakości się nie traci..

Zasieg to tak jak w innych Samsungach. Dość kiepskawy, w porównaniu do innych telefonów (LG! :-P). W windzie już miałem znak stop zamiast kresek zasięgu (Plus) i d@@a. Ale to jeszcze w przyszłym tyg protestuję jak pojadę do rodzinki, tam Plus słaby ma zasięg i będę mial odniesienie

 #474365  autor: plustik
 05 maja 2011, 18:27
kowcio pisze:Cześć
Tak jak mówiłem, pojechałem do MM i kupiłem tego Samsunga. Rozczarował mnie sklep, gdzie wcześniej on kosztował 89 PLN (nawet sugerowana przez producenta w momencie pojawienia się na PL rynku wynosiła tyle http://www.telepolis.pl/news.php?id=20950 ), a oni 109. Więc jak odjąłem VAT, to bodaj 88,61 PLN zostawiłem.
Czyli bez Vatu promocja w MM to ściema?
kowcio pisze:No kupiłem go na zapasowy, bo nie wszedzie będę nosił Desire, a K510i nie wiem ile mi jeszcze pohula, więc coś musze mieć w szufladzie. Zawsze się przyda, a w domu nic nie miałem "wolnego"
To Ty wyjmujesz kartę z Desire, jak gdziesz idziesz :?: nie bierzesz go ze sobą? :roll:

Jak wykonanie telefonu? Wiadomo że plastik, ale czy dobrze spasowany i przetrwa upadki/użytkowanie?

Jak bateria?

 #474462  autor: DeLirQa
 06 maja 2011, 11:45
A co do klawiatur w Samsungach E1xxx to potwierdzam ich megawygodność-aż chce się na nich pisać :) Mi głównie w tych modelach przeszkadza zbyt mały ekran.

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #474474  autor: kowcio
 06 maja 2011, 12:11
plustik pisze:kowcio napisał/a:
Cześć
Tak jak mówiłem, pojechałem do MM i kupiłem tego Samsunga. Rozczarował mnie sklep, gdzie wcześniej on kosztował 89 PLN (nawet sugerowana przez producenta w momencie pojawienia się na PL rynku wynosiła tyle http://www.telepolis.pl/news.php?id=20950 ), a oni 109. Więc jak odjąłem VAT, to bodaj 88,61 PLN zostawiłem.

Czyli bez Vatu promocja w MM to ściema?
W tym przypadku w 100% tak! :-/ No ale kupiłem, co mialem zrobić.
plustik pisze:kowcio napisał/a:
No kupiłem go na zapasowy, bo nie wszedzie będę nosił Desire, a K510i nie wiem ile mi jeszcze pohula, więc coś musze mieć w szufladzie. Zawsze się przyda, a w domu nic nie miałem "wolnego"

To Ty wyjmujesz kartę z Desire, jak gdziesz idziesz :?: nie bierzesz go ze sobą? :roll:
Na razie Desire mam jako smartfon Internetowy i kartę Orange, bo dużo tego transferu mi idzie i kartę Play mam w Samsungu (z niej tylko dzwonię).
Jak wykonanie telefonu? Wiadomo że plastik, ale czy dobrze spasowany i przetrwa upadki/użytkowanie?
Tak, trwały plastik i ogólnie telefon przyjemny, porządny.
Jak bateria?
Za krótko go mam, ale sporo gadam i tydzień myślę, że wytrzyma. mam 3/5 kresek, a ładowałem go przed wyjazdem (po południu w poniedziałek albo we wtorek). Wygadałem w tym czasie około 2 godzin. Na baterię narzekać nikt nie będzie :]
DeLirQa pisze:A co do klawiatur w Samsungach E1xxx to potwierdzam ich megawygodność-aż chce się na nich pisać :) Mi głównie w tych modelach przeszkadza zbyt mały ekran.
Dokładnie, a ekran to kwestia przyzwyczajenia. W LG GS101 jest dużo lepsza jakość- serio, na załączonym zdjęciu nie widać tego i jest nieco większy.
Obrazek Obrazek
Klik!
Przepraszam za jakość, ale nie mam aparatu przy sobie.

 #474478  autor: orson_dzi
 06 maja 2011, 12:16
Fajną sytuację wczoraj miałem ;) .
Jadę autobusem, przeglądam forum na X10. Wsiadło trzech kolesi tak koło 30-tki, widać że z jakiejś budowy wracają. Dwóch stoi nade mną, jeden siedzi naprzeciwko. Już parę przystanków i słyszę: "Ale zejeb*sty telefon!". Podnoszę głowę, a ten naprzeciwko mnie wyjął właśnie E1050 i coś na nim pisał chyba. Przy okazji pochwalił, że w warunkach bojowych sprawdza się idealnie, a kosztował go cale cztery piwa :P . No i jak widać telefon robi większe wrażenie niż X10 :smt005 .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #474509  autor: plustik
 06 maja 2011, 13:40
OK, kowcio, to czekam na szerszą opinię na temat baterii za jakiś czas jak już będziesz więcej wiedział...

Jedno pytanko jeszcze, miałeś jakiś czas temu E1080, jak ją porównasz do E1050 :?: :roll:

 #474664  autor: kowcio
 07 maja 2011, 15:38
Bateria- mam 2/5 kresek, dzisiaj rano po rozmowie mi spadła ta 3 i teraz mam 2 ostatnie. Dziennie rozmawiam jakieś pół godziny, smsów wcale nie wysyłam. No i wiadomo- nic innego na tym telefonie nie robię. Mam teraz na zasięgu Play i jest OK. Ładowałem ją w poniedziałek po 12, o 15 godzinie odłączyłem, bo była pełna. Szacuję, że wytrzyma tydzień. Jutro musi wytrzymać cały dzień- czeka mnie powrót do domu, poniedziałek dzień pracujący i może na noc z poniedziałku na wtorek go naładuję, czyli pełne 7 dni. Jest OK :)

Miałem wcześniej E1070 i E1170. Cóż, lepsza jakosć rozmów, inne miejsce produkcji i nieco inny wygląd w menu. Większych różnic nie widzę. Telefon spełnia swoją rolę- trwały, wytrzymały, porządnie zmontowany, całkiem dobrze się rozmawia i pisze znakomicie, ma bardzo dobrą baterię i czytelny ekran. Mnie tam więcej nie trzeba jak na podstawowy telefon. Ogółem warto rozważyć ten model przy zakupie. Jednak jakoś do SE bardziej się przyzwyczaiłem i najlepiej jakbym nowy k510i gdzieś kupił :-)

 #475246  autor: sjan
 10 maja 2011, 23:44
mam pytanie odnośnie modeli serii E (1050, 1080, 1170)
czy mają one funkcję szybkiego wybierania ? (czyli przypisania numerów telefonów pod klawisze numeryczne)
proszę o odpowiedź, zastanawiam się bowiem nad zakupem

JS

 #475275  autor: kowcio
 11 maja 2011, 10:25
Tak, mają taką funkcję.

Ja chyba Samsunga za wcześnie pochwaliłem za jakość rozmów. Podczas długich rozmów jakość połączeń obniża się (zasięg sieci Plus), wczoraj po godzinie nawet zerwało mi rozmowę. Chwilami nawet przez kilkanaście sekund była cisza, a rozmówca gadał jak najęty. Chyba wrócę do LG GU230, a tego Samsunga zostawię w domu na zapas :]

 #479676  autor: kowcio
 04 cze 2011, 11:43
Zapraszam wszystkich zainteresowanych tym modelem do poczytania bardzo krótkiej recenzji

http://www.plusblog.pl/test-telefonu-samsung-e1050/

Myślę, że ten telefon i tak jest wart swoich pieniędzy ;-)