DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.

Moderator: Moderatorzy

 #650817  autor: user_delete34
 28 lip 2013, 21:12
Chyba zmienię nazwę tematu. :mrgreen:

W rodzinie (nie: domu) pojawił się nowy Szajsung z jakiejś lepszej serii. Tylko na moment spojrzałem, jak się w nim ogląda TV. Jeśli taki obraz, jaki widziałem, jest "winą" wyświetlacza, a nie jakości transmisji w ntc - dno. Mój 14"-owy "grubas" ustępuje mu w obrazie tylko odświeżaniem i rozdzielczością, poza tym - wyprzedza tą nówkę we wszystkim. Na analogu. Przesterowany. Aż szkoda płacić za taki badziew.

 #650821  autor: Ramirez
 28 lip 2013, 21:18
Na analogu LCD zawsze bedzie grał fatalnie i bedzie przegrywał ze starymi CRT. Ale teraz mamy w zasadzie ere telewizji cyfrowej , analog juz został tylko w kablówkach którego juz dawno powinni wyłaczyć a puscic zwykły cyfrowy bez tych smiesznych dekoderów.

A temat mozna zmienic :D mamy jakis watek telewizyjny?? :D

 #650826  autor: kowcio
 28 lip 2013, 21:32
Ramirez pisze:Z takich ciekawostek co do tej firmy to w tym roku podano ze Funai kupiło od Philipsa który sie zwija niestety, zakłady produkujace elektronike uzytkową i maja dalej produkowac pod nazwa Philips przez kilka nastepnych lat.
Pożarli się z LG to mają. Tak jak kiedyś było LG-Philips Displays, kupili to od Philipsa i sami robią. Chyba największy producent paneli LCD do TV i monitorów. Swego czasu wszystkie te markowe telewizory typu Toshiba, Panasonic (przede wszystkim) korzystali z tych matryc wyłącznie ;) teraz już nie wiem jak to jest, ale taki Panasonic czy Toshiba nie robią paneli, więc kupują. Teraz wiem że Samsung kupuje chińskie panele do tych tanich TV, przez co na tę markę już nie patrzę jako producent TV. Ja kupię też taki tani telewizor, po co mi lepszy. Jakiś czas temu w MM był LG z tej nowej serii budżetowej 2013, 899 zł za LEDowy 32" telewizorek. I do dzisiaj żałuje że go nie przygarnąłem, bo jaki by nie był, to za te pieniądze... A taniości się nie boję, u siebie mam mały bo mały, 22" LG za 699 PLN i działa świetnie. Takiego obrazu i odbioru życzę Wam wszystkim ;) W rodzinie mają Sony i już więcej nie kupią, obraz w tym telewizorze jest taki blady, jakby odchodził do wieczności :roll: Może drogi nie był, bo 1800 zł za LED jakieś 3 lata temu, no ale litości. To już drugi LG 32" który kosztował niecałe 1500 ma dużo żywsze kolory i jakoś lepiej się na niego patrzy. Dlatego pytałem o Funai jak z tymi kolorami, bo jak co to wolę dołożyć do LG i mieć ładniejszy obraz. Trwałość pewnie wszędzie taka sama, nie oczeukuję że wytrzyma tyle ile CRT. Ten co mam CRT ma 8 lat i gdyby nie ten remont i ta cyfryzacja, to bym pewnie dalej go miał. Te tunery co są to takie badziewia.. Mam dwa i z obu jestem niezadowolony! Czemu takich tunerów nie robi żaden z czołowych producentów TV, taki jak Samsung, LG, Panasonic czy Sony tego nie wiem, ale wydałem na te puszki sporo kasy i porównując do mojego LEDa z wbudowanym tunerem, to po prostu szkoda nerwów. :|

 #650841  autor: user_delete34
 28 lip 2013, 22:25
Ramirez pisze:Na analogu LCD
Ja mówiłem o analogu tylko w przypadku mojego CRT, a Szajsungi to pokazują NTC. No i nadal bida.

 #651321  autor: Xy
 31 lip 2013, 09:24
Polecam lubelskie Akademickie Radio Centrum. Cały przekrój muzyki z przewagą rocka i muzyki niezależnej. Brak komercyjnego szamba serwowanego w RMF, Zet i innych stacjach ogólnopolskich. Reklam mało, wiadomości krótkie (głównie lokalne), ciekawe audycje (głównie problemy dotyczące studentów). Adres: www.centrum.fm. Jest zakładka do słuchania radia on-line.
Nie jestem pracownikiem tej rozgłośni ale polecam bo radyjko całkiem fajne.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #652633  autor: user_delete34
 05 sie 2013, 15:52
Xy, ciekawa stacja. Jest w tuneIn, więc teraz słucham głównie jej. Czego nie słyszę tutaj, odpalam z karty w odtwarzaczu, ale ciekawe utwory tutaj serwują. Dzięki za propozycję. :-)