DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.

Moderator: Moderatorzy

 #496829  autor: babeo
 16 sie 2011, 10:49
Witam,

jak w temacie? od czego zacząć słuchanie? na początek prosiłbym raczej o kawałki, które można znaleźć na YT :)

 #496852  autor: orson_dzi
 16 sie 2011, 12:48
To trzeba od całych albumów zaczynać ale wielki plus za "Różnice" ;) .

Obie płyty Paktofoniki w ciemno, a i od razu solowe projekty Rahima i Fokusa. Poza tym, że klasyka, to lekka i przyjemna w odbiorze. Potem oczywiście Kaliber 44 z naciskiem na "Księgę Tajemniczą Prolog" ale to już nie każdemu może pasować.
"Na Legalu" Peji koniecznie. "Najlepszą obroną jest atak" oraz "Szacunek ludzi ulicy" też warto sprawdzić. Od nowszych produkcji Peji odrzuca mnie strasznie otoczka gangsterów z gimnazjum puszczających je z telefonów.
Grammatik sprawdzić też należy, jak również solowe produkcje Eldo. To jest genialny człowiek i ma powalające teksty. Gdybyś spojrzał na jego teksty, to jest to zwyczajny wiersz. Poezja, którą można dawać w szkołach, do interpretacji i to mówię całkiem poważnie.
Starsze płyty WWO też są bardzo mocne i godne uwagi. Starsze, bo odkąd Sokół nagrywa duety z Popkiem omijam go jak mogę.
Poza tym wiadomo, że OSTR, Molesta i "Autentyk" w trzech częściach Vienia i Pelego.
Od Liroya chociażby "Bestseller".
Starsze płyty są warte przesłuchania ale jak pisałem, nie każdemu może pasować ten styl, bo trochę się do różni od tego, co jest teraz. Ale Warszafski Deszcz, Liroy, Nagły Atak Spawacza itp.
Koniecznie przesłuchać trzeba projekt "Poeci", gdzie raperzy nagrali znane polskie wiersze, wielkich poetów, w wersjach łatwiejszych w odbiorze ;) .
No i Małpa, i "Kilka numerów o czymś", co jest genialną płytą i to produkcja obowiązkowa.

Omijać Firmę i Hemp Gru, co by się nie zrazić do polskiego hip-hopu. To samo z wynalazkami typu Monopol Zodiak itp.

Długo tak można wymieniać, to tylko tak z grubsza ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #496857  autor: tytanowy_janusz
 16 sie 2011, 13:19
A ja z kolei polecę na odwrót jak Orson, troszkę nowsze płyty. Chociaż zaczynanie od klasyki jest jak najbardziej poprawne ;)

Ja bym polecił np...
Pezet - Muzyka Rozrywkowa (cały album wart uwagi)
2cztery7 - Spaleni innym słońcem
Ten Typ Mes - Kandydaci na szaleńców

No i ostatniego idola małolat,małolatek i tym podobnych, czyli Grubsona.
Płyta "Coś więcej niż muzyka" jest warta kupna, a sam Grubson to kapitalny człowiek, z ogromnym dystansem do siebie (i od fleszy).

Chociaż Twój temat ogólnie wydaje mi się dziwny... jakby ktoś CIę zmusił do zapoznania się z polską sceną HH, a Ty pytasz od czego zacząć ;)
HH w Polsce ma różne wymiary, różni wykonawcy mają inny flow i tematykę tekstów. Muzycznie oczywiście też się różnią.

Nokia 6310i-Nokia 3310-SE T230i-Nokia 3510i-Siemens C65-Siemens S65-SE K510i-SE C702-Nokia N81-Nokia N82-Nokia 5530XM-SE XPeria X10-Samsung GT-S8500-HTC Desire-LG Black-SGS 2-Lumia 800-Motorola Atrix

 #496862  autor: adam45648
 16 sie 2011, 13:35
Dodam do tego jeszcze: z Donguralesko większość płyt, możesz zacząć od jego ostatniej Totem leśnych ludzi, Łona płytę Koniec żartów warto przesłuchać. Jeśli spodoba ci się Rahim możesz przesłuchać L.U.Ca (dawniej grał w Kanale Audytywnym), szczególnie Planet LUC może ci się spodobać. Z klasyki obowiązkowo Moleste Ewenement płyty Skandal, Taka płyta..., Nigdy nie mów nigdy i Molesta i Kumple, z mniej znanych Pasjonatów też polecam, świetną płytę wydali, PIHa Kwiaty zła i myślę, że na razie tyle starczy :)

 #496867  autor: siosiunia5665
 16 sie 2011, 13:38
Fan Kultu który zabiera się za hip-hop nono... :lol:

Ale ok. nie wtrącam się. Ja osobiście mogę polecić Hemp Gru - bywałem na ich koncertach i nawet wpada w ucho, polecam płyty "Droga" i "Jedność". Dużo osób w Polsce i na świecie ich słucha i "wielbi" więc może i ty zaczniesz :roll:

Punks Not Dead.

 #496874  autor: orson_dzi
 16 sie 2011, 13:52
siosiunia5665 pisze:Dużo osób w Polsce i na świecie ich słucha i "wielbi"
Z czego 90% to ludzie poniżej 15 roku życia lub w bluzach z wielkim "HWDP" na klacie. Większość tekstów nie może obyć się bez wstawki na temat jarania, bakania, palenia, kręcenia... Nie mój klimat.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #496877  autor: tytanowy_janusz
 16 sie 2011, 13:58
Byłbym zapomniał ;)
Grube Jointy (zarówno pierwsza jak i druga część) to CD, jakie warto przesłuchać.
Niby lirycznie o tym samym, ale każdy po swojemu układa słowa. Poza tym muzycznie bardzo różnorodnie ;)

[ Dodano: 2011-08-16, 14:00 ]
orson_dzi pisze:Z czego 90% to ludzie poniżej 15 roku życia lub w bluzach z wielkim "HWDP"
Otóż kuźwa to :/
A najlepsi są małolaci, którzy wyznają "JP na 100%" bo dostali mandat 50 zł. od Policji za piwo w parku.

Nokia 6310i-Nokia 3310-SE T230i-Nokia 3510i-Siemens C65-Siemens S65-SE K510i-SE C702-Nokia N81-Nokia N82-Nokia 5530XM-SE XPeria X10-Samsung GT-S8500-HTC Desire-LG Black-SGS 2-Lumia 800-Motorola Atrix

 #496883  autor: orson_dzi
 16 sie 2011, 14:10
tytanowy_janusz pisze:Grube Jointy
Odrzuca mnie ten cały kult jarania. To to samo, co z JP. Ale niektóre kawałki z płyty są mocne, chociaż właśnie o tym samym.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #496884  autor: tytanowy_janusz
 16 sie 2011, 14:15
orson_dzi, No tak, ale należy to odróżnić.
Na Grubych Jointach nie ma tekstów typu "wódka, koks, firefox", tylko są poważne teksty tłumaczące dlaczego powinna być legalizacja. Oczywiście nie wszystkie, ale ogólnie polecam ;)

Nokia 6310i-Nokia 3310-SE T230i-Nokia 3510i-Siemens C65-Siemens S65-SE K510i-SE C702-Nokia N81-Nokia N82-Nokia 5530XM-SE XPeria X10-Samsung GT-S8500-HTC Desire-LG Black-SGS 2-Lumia 800-Motorola Atrix

 #496885  autor: Jaca
 16 sie 2011, 14:16
Nikt jeszcze nie wspomnial o Parias:
http://www.youtube.com/watch?v=jX7pvhCRJyo

Natomiast gdybys Babeo sie wciagnal i przyszla by ci ochota na posluchanie czegos z zagranicznych to osobiscie polecam Masta Ace, tutaj jego dwa przykladowe kawalki:
http://www.youtube.com/watch?v=PPZ2-FVcM3M
http://www.youtube.com/watch?v=V0pznWq1HeI

 #496886  autor: orson_dzi
 16 sie 2011, 14:22
Jaca pisze:gdybys Babeo sie wciagnal i przyszla by ci ochota na posluchanie czegos z zagranicznych to osobiscie polecam Masta Ace
O zagranicznych, to wykład trzeba by zrobić dwa, jak nie trzy razy dłuższy, niż o polskich ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #496887  autor: Jaca
 16 sie 2011, 14:24
orson_dzi pisze:O zagranicznych, to wykład trzeba by zrobić dwa, jak nie trzy razy dłuższy, niż o polskich ;) .
he racja racja temat rzeka :)

[ Dodano: 2011-08-16, 14:26 ]
No to jeszcze dorzucimy moleste i ich 1szy album Skandal, chociaz mi osobiscie bardziej sie podoba album Nigdy nie mow nigdy

[ Dodano: 2011-08-16, 14:30 ]
Plus Plomien 81 http://www.youtube.com/watch?v=oE0lBUKpCmI

 #497017  autor: babeo
 16 sie 2011, 20:45
Dzięki za odpowiedzi. Otóż to moje zainteresowanie pojawiło się, gdyż przypadkowo na vivie trafiłem na program: 100 klipów, które wstrząsnęło vivą i leciał jakiś utwór Sokoła i wszysty się zachwycali, że to jeden z najlepszych autorów tekstów i w ogóle, tytułu piosenki nie znam, pamiętam tylko, że teledysk był rysunkowy... pomożecie? :D

 #497025  autor: orson_dzi
 16 sie 2011, 21:31
Dokładnie "Każdy ponad każdym". Skoro już robimy wykład, to jest to tzw. storytelling, czyli na logikę, opowiedzenie jakiejś historii. Z polskich kawałków jest to jeden z lepszych, jak nie najlepszych przedstawiciel.
Poza tym polecić można "Ona i on" Peji oraz "Czerwoną sukienkę" Fisza.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #497035  autor: thonka
 16 sie 2011, 21:55
hip-hop czy rap? :D

nigdy nie trawilem tego gatunku muzyki. jedyne co zawsze mi podchodzilo to Łona (inteligentne) czy OSTR, a tak to nic wiecej...

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #497038  autor: orson_dzi
 16 sie 2011, 22:04
thonka pisze:hip-hop czy rap?
Temat rzeka. Chyba nawet jeszcze lepszy, jak polecanie zagranicznych wykonawców ;) .
Teoretycznie wg. ogólnej definicji hip-hop, to kultura, w skład której wchodzą głównie: muzyka - rap, taniec - breakdance oraz graffiti.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #497076  autor: DeLirQa
 16 sie 2011, 23:38
Od siebie dorzucę dwie płyty Peji:
1)Na serio(z 2009 roku)
2)Reedukacja(2011)
Poza tym oczywiście Paktofonika(szczególnie kinematografia), "Ja tu tylko sprzątam" w wykonaniu O.S.T.R. , kawałki WWO też są dobre, świetne są solówki Rahima, ciekawe utwory ma również Pezet.

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #497195  autor: wtd
 17 sie 2011, 11:34
orson_dzi pisze: Gdybyś spojrzał na jego teksty, to jest to zwyczajny wiersz. Poezja, którą można dawać w szkołach, do interpretacji i to mówię całkiem poważnie.
Jakiś czas temu krążyło po necie zdjęcie jakiejś książki z tekstem eldo do interpretacji, chyba prawdziwe

A z Sokołem opowiadającym historie, to jeszcze naprawdę fajnym kawałkiem jest Dentysta.

Jak chcesz tak bardziej przekrojowo to możesz poszukać jakiś mixtape DJ Decksa albo 600V, na większości z nich można znaleźć sporo znanych raperów

W fajnych oldskulowych klimatach jest jeszcze
A pamiętasz jak

Jeszcze Pyskaty - Bez granic (+ goście)

Słoń - love forever, ale mocno chory tekst ma.