DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.

Moderator: Moderatorzy

Który odtwarzacz jest Twoim zdaniem lepszy?

Apple iPod Shuffle
1
20%
Sony B135F
4
80%
 #449745  autor: UndiscloseD
 30 gru 2010, 12:05
Witam.
Coraz bardziej rozmyślam zakup porządnego odtwarzacza muzyki, bo ten w telefonie zaczyna mnie irytować lekko;/ Ważna jest dla mnie jakość muzyki oraz podbicie basów. U mnie w telefonie niby ta funkcja istnieje, ale to nie jest to. Nie dość, że słuchawki z zestawu są do d**y to jeszcze nie jest to ten czysty bas. Miałem kjiedyś przyjemność testować Aplle iPod Touch- to jest muzyka!! Czysty bas i wszystko grało jak trzeba. Niestety nie stać mnie na wyłożenie 800 zł na odtwarzacz. Chcę kupić coś tańszego, ale nie powiedziane, że gorszego.
Szczególną uwagę zwróciłem na 2 marki: Sony oraz Apple.
Z odtwarzaczy Sony podoba mi się: Sony B153F- Podoba mi się w nim to, że jest podbicie basu, które można załączać i odłączać za pomocą jednego przycisku.
Obrazek
Od Apple podoba mi się najnowsza odsłona Shuffle.
Obrazek
Ceny tych dwóch odtwarzaczy są zbliżone. Jednak za cenę Shuffle 2GB mam odtwarzacz Sony 4GB. Właściwie nie gra to dla mnie dużej roli bo nie mam aż tak dużo piosenek, ale wiadomo, że im więcej pamięci tym lepiej.
Teraz mam właśnie pytanie do was: Co waszym zdaniem bardziej by sprostało moim oczekiwaniom, iPod czy Walkman?? Obawiam się też troche tego iTunes bo nie wiem jak to działa, bo np. wgrywając na sony-jest to normalne "przeciągnij i upuść". Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć czy muzyke w iTunes wgrywa się "normalnie" tak jak do Wlkmana czy coś z tym trzeba kombinować??
Interesuje mnie też jakość muzyki. Jeżeli ktoś ma/miał iPoda shuffle to prosiłbym o jakąś opinię na temat jakości muzyki, tzn. czy jest jakiś efekt basu? Jestem też otwarty na wszelkie wasze uwagi co do innych odtwarzaczy. :)

 #449754  autor: St-Jimmy
 30 gru 2010, 12:32
Czytałem kiedyś test szufelki na necie i dowiedziałem się że ma ona słabszą jakość dźwięku niż iPod Touch. Więc lepszą jakość w tej sytuacji będzie miał sony, spewnościa ma on też equalizer, i co najważniejsze, jest ekran. Łatwiej też jest z rzucaniem muzyki na odtwarzacz Sony.

Nokia 3220 -> Sagem x5-2 -> SE K508i -> Nokia 3650 -> Motorola L6 -> Motorola E1 -> SE K750i -> SE W900i -> Motorola RAZR V3xx -> SE W880i -> Nokia 5610-> Iphone 2G -> Motorola V3xx -> Samsung s8500 + Ipod Touch 3g

 #449761  autor: Merlin
 30 gru 2010, 12:58
Weź pod uwagę odtwarzacze iRiver. Mam już drugi odtwarzacz tej firmy i na pewno następny też kupię. Jakość dźwięku bdb, bardzo duża możliwość dostrojenia do własnych potrzeb.[/b]

 #449819  autor: wtd
 30 gru 2010, 15:55
Nie wiem jak teraz - ale kiedyś sony miały jakieś śmieszne ograniczenia mocy wyjściowej, co powodowało że większych słuchawek nie szło podłączyć.