DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.

Czy kupujecie oryginalne płyty CD z muzyką?

TAK
15
50%
NIE
15
50%

 #412221  autor: Chemicalifornia
 23 cze 2010, 02:50
Szkoda kasy :-D
Wydanie raz na miesiąc ok 100 złotych na dwie płyty, to jeszcze nie jest majątek :P
Zawsze to lepsze niż wywalanie kasy na fajki i o ile zdrowsze :)
A ściągnięcie 20 albumów nie daje tyle przyjemności, co kupno jednej płyty CD, nie mówiąc już o winylu...

3210>6210>6210>6310i>6021>K800i>iPhone3GS&E66>GalaxyNoteII&E6-00> One M9 & Xperia Z1 & Galaxy Note II
In all those mysteries you're taken by surprise
You never thought to see that look was in his eyes

 #412235  autor: thonka
 23 cze 2010, 08:57
Filip pisze:Zakładam temat,ciekawi mnie jak wy to postrzegacie,czy pobieranie muzyki z internetu to dla was takie samo złodziejstwo jak kradzież czegoś ze sklepu?
halo halo! pobieranie utworow muzycznych i filmowych na wlasny uzytek w mysl polskiego prawa autorskiego, bez ich dalszego rozpowszechniania (a wiec p2p odpada, ale juz P2M czy inne serwisy sharingowe niekoniecznie), jest jaknajbardziej dozwolone.
niestety pismaki i wszelkiem masci "redaktorzy" bezmyslnie tlumacza angielskie teksty i potem jest w Polsce przeswiadczenie, ze samo pobranie czegokolwiek to zlodziejstwo.
czego prawo nie zabrania, jest dozwolone.

co do samego tematu:
kiedys kupowalem duzo plyt. duzo tez ich dostawalem.

do dzis pamietam jak kupowalem za ciezko uciulane pieniadze soundtrack z Gladiatora, plyty Vangelisa (w tym 1492), czy mniej wyszukane jak Bomfunk mc's czy Music Instructor.
swego czasu udalo mi sie za to dorwac za 6zl albo 9zl soundtrack do Wladcy Pierscieni I - jedyny jej feler to brak ksiazeczki :P

dzis jednak juz nie palam taka sympatia do sklepow z plytami. dzisiejsze wydawnictwa robione na Polske sa lekko mowiac traktowane po macoszemu, a i ogolna jakosc muzyki na plytach tez spadla. Malo gdzie slyszy sie teraz duza dynamike, wyrazne dzwieki wysokie, wszystko jest zagluszane przez "srodek".

co do dystrybucji cyfrowej - jestem zapisany w ovi music store, gdzie jeden utwor kosztuje 3,5zl, a wiekszosc albumow 35zl.
nokia czesto robi rozne akcje promocyjne, np. voucher na 1 utwor (dostaje sie 3,5zl na konto), voucher na 5 utworow (17,5zl na konto), darmowe utwory, caly darmowy album do pobrania (ostatnio Sokol & Pono, nawiasem mowiac bylem calkowicie zszokowany pierwsza czescia plyty).
ja po 2 voucherach na 5 utworow sciagnalem sobie ostatnio 60 utworowe wydawnictwo Louisa Armstronga (ponad 3h sluchania).
W sklepie skompletowanie takiego klasyka kosztowaloby mnie ok. 90-100zl (po 25-30zl za plyte bez gwarancji niepowtarzalnosci utworow), konkurencyjne iTunes ma ta skladanke za 12$.

jakosc akceptowalna, ceny juz niekoniecznie choc moze gdybym mial wieksze finanse to czemu nie. co ciekawe w OMS nie ma DRM ;)

teraz poluje na cos tanszego Elli Fitzgerald :D

inna sprawa jest fakt, ktory przedstawili wyzej inni uzytkownicy. wielu plyt i utworow w Polsce nie ma wiec jak mam je dostac?
zostaje iTunes i jego klony ew. wlasnie sciaganie z innych zrodel, a bycie podlaczonym 24h do youtube'a czy last.fm, by sluchac niektorych utworow jest lekko mowiac niewygodne.

nie przyjely sie tez popularne za granica single - np. w Niemczech na podstawie sprzedazy singli robi sie cotygodniowa liste top100 najlepiej sprzedajacych sie utworow i jest to najbardziej obiektywna lista, bo pokazuje czego ludzie naprawde chca sluchac, a nie co im zaproponowano na internetowej liscie (dla przykladu calkiem niedawno, bo 1,5 miesiaca temu ni stad ni z owad pojawila sie na liscie Tina Turner z The Best, a dosc czesto pojawia sie Mettalica ze swoim Nothing else matters).
ainA pisze:ja kupuje oryginaly czasem na prezent dla męża, jest fanem ATB wiec jak tylko wyjdzie jakis nowy album to nie musze sie głowić nad prezentem
akurat masz to szczescie, ze wydawnictwa z ATB ma Magic Records, a oni specjalizuje sie w plytach pop, dance z cena na polska kieszen ;)
Ja to wiem, ale za te pieniądze co płyta jedna kosztuje to ja mam miesiąc neta. :P
30zl (tyle kosztuja najPOPularniejsze plyty, ewl skladanki sa za 35-40zl) to jeszcze nie taki majatek, jak ktos chce rzeczywiscie posluchac czegos lepszej jakosci niz mp3... jak to mowia dla chcacego nic trudnego.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #412240  autor: Forest
 23 cze 2010, 09:21
Mp3 jak Mp3, ale np FLAC i inne bez stratne pliki? :D

HTC U12+ Black + Goodram 64GB USH-I U3 95/90MB

 #412339  autor: Chemicalifornia
 23 cze 2010, 14:58
Forest pisze:Mp3 jak Mp3, ale np FLAC i inne bez stratne pliki? :D
No tak, ale wszystko zależy po co Ci to jest potrzebne.
FLAC nie wrzucisz do odtwarzacza, ani na kom.
Jedynym sensownym zastosowaniem jest słuchanie ich na kompie.

 #412341  autor: Jaca
 23 cze 2010, 15:07
Wrzucisz wrzucisz. Aby nie być gołosłownym to pliki FLAC odtworzy każdy telefon z zainstalowanym OggPlay, natomiast jeśli chodzi o odtwarzacze to IRiver E50 odtwarza FLAC.

 #412385  autor: Forest
 23 cze 2010, 17:30
FLAC to już prawie jak Mp3. Każdy szanujący się producent odtwarzaczy Mp3 ma w zestawieniu obsługę FLAC. Z komórkami też nie ma problemu. Ja mam kilka utworów FLAC na moim HD2. Odtwarzam poprzez darmowy program Nitrogen z wtyczką FLAC. Pozostaje tylko pytanie czy taki telefon komórkowy jest w stanie oddać bez stratną jakość FLAC? Osobiście słyszę małą różnicę, ale nie na ochy i achy, zależy też czy komuś nie przeszkadza, że średnio utwór FLAC zajmuje 30mb pamięci, kiedy Mp3 może mieć 6mb ;)

HTC U12+ Black + Goodram 64GB USH-I U3 95/90MB

 #412502  autor: Chemicalifornia
 24 cze 2010, 00:36
Forest pisze:FLAC to już prawie jak Mp3. Każdy szanujący się producent odtwarzaczy Mp3 ma w zestawieniu obsługę FLAC. Z komórkami też nie ma problemu. Ja mam kilka utworów FLAC na moim HD2. Odtwarzam poprzez darmowy program Nitrogen z wtyczką FLAC. Pozostaje tylko pytanie czy taki telefon komórkowy jest w stanie oddać bez stratną jakość FLAC? Osobiście słyszę małą różnicę, ale nie na ochy i achy, zależy też czy komuś nie przeszkadza, że średnio utwór FLAC zajmuje 30mb pamięci, kiedy Mp3 może mieć 6mb ;)
Zależy jakich się słuchawek używa :)
Ja mam przy moim odtwarzaczu mam Sennki i mp3 brzmią zupełnie inaczej niż jak ich słucham na kompie (przy którym mam jeden, 13letnik głośnik) :P

 #413236  autor: Marek
 27 cze 2010, 12:00
Ostatnio naszła mnie ochota aby zakupić dwupłytowy album Rammsteina z zeszłego roku, lecz teraz trudno na niego trafić. Muszę szukać na allegro, czy polecacie jakiegoś allegrowicza, a kogo powinienem unikać?

E: już mam

 #414999  autor: Stefek
 05 lip 2010, 13:59
Co do sciagnia plików z sieci to zależy.Ja np Słucham bardzo dużo muzyki i nie stać by mnie było na kupowanie samych oryginałów.Np.wczoraj kupiłem sobie oryginał,ale robię to sporadycznie!I nie dlatego że nie szanuję artystów bo szanuję ale nie każdego na to stać!Mam kilka oryginałów,ale jednak przytłaczająca część została sciągnięta!

 #415203  autor: Fafral
 06 lip 2010, 12:30
Jestem piratem nie ukrywam tego. Może czasem jest mi wstyd, ale od kiedy Kazik i banda polskich idiotów zaczęła nazywać taki ludzi kurwami to naprawdę stwierdziłem, że nie ma sensu.

Ten kto choć trochę wie jak wygląda sytuacja odnośnie płyt wie, że one nie przynoszą zysku artystą, teraz liczą się gadżety, koncerty.

Gdybym zarabiał ok 3000-4000 zł miesięcznie to bym kupował płyty oryginalne, ale teraz na pewno nie. W główniej mierze kocham muzykę zza oceanu więc dobrze wiemy, że ona kosztuje. Fakt zaraz usłyszę, że zabieram komuś chleb, ich twórczość, że jeśli mnie nie staćto nie kupuj i nie słuchaj, ale idę innym tropem.

Wolę zapłacić za bilet na koncert gdzie wiem, że większy zysk z tego ma artysta, a nie wytwórni.

P.S. Jeśli chodzi o Polską muzykę to staram się wspierać artystów np. DVD Comy kupiłem za 45 zł ! gdyby w takiej cenie były wszystkie też bym kupił, ale niestety tak nie jest.

Pozdrawiam wszystkich Piratów 8)

Obrazek

Siemens C30 > N2600> N5300 > N7310 Supernova> E71>Samsung i9000 Galaxy S

 #417184  autor: znawca
 15 lip 2010, 18:05
Jak ja płytę do telefonu zmieszczę? :-D

Z każdej płyty podobają mi się maks dwie-trzy piosenki... a CDki się rysują... z DVD jest jeszcze gorzej...

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #417187  autor: kowcio
 15 lip 2010, 18:08
znawca, jak ja kupiłem płytę to przerobiłem piosenki na MP3 do telefonu, a płytka w wieży siedzi ;-)

 #417769  autor: znawca
 18 lip 2010, 16:33
Oryginał wymaga:
- wstania z fotela
- ubrania się
- pójścia do sklepu (to nie spożywczak, więc daleko) :-D
W tym momencie orientujesz sie, ze płyta jest zabezpieczona przed kopiowaniem...
- pójścia do innego sklepu po program do ripowania płyt (uczciwym trzeba być do końca)
- instalacji programu
- skopiowania płyty na dysk
- nagrania utworów na mp3playera :wink:

A plik tylko ściągasz z internetu i nagrywasz nawet nie ruszając się z fotela :-D

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!