DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.

Moderator: Moderatorzy

 #352267  autor: Wieczor1
 13 sie 2009, 15:25
KAT... ballady KATa...
Z innej beczki KSU TSA- klasyka

"When the men lies, he murders some part of the world(...) cannot the kingdom of salivation take me home"

 #382848  autor: Lotu
 25 sty 2010, 10:51
Veriatron pisze:Ametria, B.E.T.H., Coma, Illusion, Milczenie Owiec, Ptaky?
Zgadzam się :) Z naciskiem na Comę, Illusion i B.E.T.H

Dodałbym jeszcze Hunter (chyba nie trzeba przedstawiać) Carrion - kolejny dobry zespół z Radomia. Będą niedługo wydawać drugą płytę, oraz Rootwater. Polecam

 #383507  autor: Xy
 27 sty 2010, 17:10
Trochę wypadłem z obiegu metalowo - rockowego i popłynąłem w stronę szeroko rozumianego electro, harsh, EBM (takie fajne, nie łupanina).
Jako, że metalu i rocka namiętnie słuchałem w ogólniaku i trochę po ;) A i teraz mi się często zdarza to wrzucę od siebie kilka zespołów moim zdaniem godnych uwagi. Patrzę na Winampa i wybieram fajne polskojęzyczne.

Ankh (rock + skrzypce)
Closterkeller (rock gotycki)
Daimonion (gotycki rock, stary zespół wydali ostanio płytę)
Delight (gatunek jak wyżej, część tekstów po angielsku)
Furia (black metal ze Śląska jeśli się nie mylę)
Sui Generis Umbra (Nie słuchaj tego w nocy! Muzyka hmm... ciarki śmigają po plecach. W zespole udziela sie Maciek z Artrosis)
Agressiva 69 (bardzo fajny rock z elementami industrialu i elektroniki)
Artrosis (klasyczny rock gotycki)
Butelka (rock/heavy metal z Torunia. Jeżdżą po ojcu dyrektorze. Kapela z jajem. Polecam)
Cemetery of Scream (zespół z Krakowa. Grają melancholijny rock/metal gotycki. Płyta "Melancholy" siedzi u mnie w odtwarzaczu bodajże z 10 lat z delikatnymi przerwami Gorąco polecam! Po angielsku ale naprawdę warto. Tydzień temu bylem na ich koncercie).
Shout (polski rock. Także polecam. Lekka i przyjemna muzyka)
Siekiera (klasyka polskiego punka. Zespół z Nowej Aleksandrii czyli z Puław)
Batalion d'Amour (rock gotycki. Taka dość zwiewna muzyka)
Morsun Diaboli (miałem ich kasetę w LO, później oddałem. Znalazłem na necie i zassałem. Bardzo ciekawy metal.Specyficzna, ciekawa muzyka.Warto poznać)

[ Dodano: 2010-01-27, 17:10 ]
Lista zespołów metalowych i rockowych z Polski. http://www.metal-archives.com/browseC.php?c=171

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #386169  autor: Fafral
 08 lut 2010, 13:55
Delight jak wydawali swoją płytę pod szyldem Roadrunner Records to byli podpisywać płyty we Wrocławskim empiku ;) mam nawet plakat z autografem wokalistki i gitarzysty.

COMA - no po prostu uwielbiam ich !
Cool Kids Of Death- ich muzyka to mieszanka różnych stylów. sporo jest elektorniki i dobrego rockowego grania.
Milczenie Owiec - fajnie grali, ale się rozpadli :/

Obrazek

Siemens C30 > N2600> N5300 > N7310 Supernova> E71>Samsung i9000 Galaxy S

 #392791  autor: vinc
 12 mar 2010, 22:06
Fafral pisze:Cool Kids Of Death- ich muzyka to mieszanka różnych stylów. sporo jest elektorniki i dobrego rockowego grania.

Tu nie chodzi o style, ponieważ dzisiaj nie ma to znaczenia. Liczy się pmysł na gniew i agresje przekazane za pośrednictwem muzy do aktualnej sytuacji. Według mnie to nirvana w wersji H/C :-D mimo wszystko mają pałera :-D

Obrazek

 #392968  autor: mariusz9a
 13 mar 2010, 18:33
NoNe - polski zespół metalcorowy. Polecam.

 #393195  autor: Fafral
 15 mar 2010, 11:49
vinc pisze:Tu nie chodzi o style, ponieważ dzisiaj nie ma to znaczenia. Liczy się pmysł na gniew i agresje przekazane za pośrednictwem muzy do aktualnej sytuacji. Według mnie to nirvana w wersji H/C :-D mimo wszystko mają pałera :-D
Prawda powera mają. Wiele osób zarzuca im kopiowanie swoich idoli z angili, ale zrobili naprawdę kawał dobrej muzyki w przeciwieństwie do bardzo znanego Myslovitz....

Gniew jest szczególnie widoczny na płycie CKOD2
np. Armia Zbawienia

Obrazek

Siemens C30 > N2600> N5300 > N7310 Supernova> E71>Samsung i9000 Galaxy S

 #393420  autor: Rafix
 16 mar 2010, 09:46
A ja tam polskiego rocka ogólnie nie lubię. Pomijając Lady Pank. Tak z reszty, starej czy nowej nie da rady. Są jakieś tam pojedyncze kawałki, ale nic specjalnego. Ogólnie najbardziej nie lubię tych wszystkich martyrologicznych piosenek z lat 80. Może jakbym wtedy żył to miałbym inne nastawienie, ale teraz uważam, że dość było smutków, żeby się jeszcze muzyką dołować. Jeszcze w sumie nie znoszę "młodych polskich artystów" - zespołów w stylu tych prezentowanych w Telexpresie :) Band patałachów chwalących się, ile to nie potrafią zmieszać gatunków w swojej wielkiej sztuce.
Ogólnie nie lubię tego w polskich "artystach", że w większości wypadków są z siebie dumni, że nikt nie nie chce kupować tego co robią, a po tych, którzy przyznają się, że chcą zarabiać kasę i to robią, jadą jacy to nie są źli. Zjechałem z tematu trochę :)

Nokia 5130 -> Siemens MC60 -> SE K700i -> SE W580i -> Samsung S7350 -> SE Xperia Neo V -> Xperia L ->

Siemano! Jest luźno! :smt006
Kocie dziecka

 #393430  autor: Xy
 16 mar 2010, 10:34
Rafix pisze:Ogólnie najbardziej nie lubię tych wszystkich martyrologicznych piosenek z lat 80. Może jakbym wtedy żył to miałbym inne nastawienie, ale teraz uważam, że dość było smutków, żeby się jeszcze muzyką dołować.
Urodziłem się w 1983 ale taka muzyka też do mnie nie zawsze przemawia.

Rafix pisze:Jeszcze w sumie nie znoszę "młodych polskich artystów" - zespołów w stylu tych prezentowanych w Telexpresie :) Band patałachów chwalących się, ile to nie potrafią zmieszać gatunków w swojej wielkiej sztuce.
Dokładnie tak!!! Niezwykle mnie wk****ją wypowiedzi "artystuf" "Nasza muzyka to połączenie rocka, techno, hip hopu i muzyki ludowej z Kujaw". Wy nie nagrywanie muzyki wymieszanej stylowo. Wy nagrywacie zwykłe popłuczyny i śmiecie. Raz na dłuuuugi czas trafi się fajny zespół.

Rafix pisze:Ogólnie nie lubię tego w polskich "artystach", że w większości wypadków są z siebie dumni, że nikt nie nie chce kupować tego co robią, a po tych, którzy przyznają się, że chcą zarabiać kasę i to robią, jadą jacy to nie są źli.
Bo oni są "andergrant" i garażowi. Są tacy podziemni, że nie wiadomo, gdzie można nabyć ich "tfurczość".

Rafix pisze:Zjechałem z tematu trochę :)
Trochę ;) Poglądy mamy takie same bądź bardzo podobne ;)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #394912  autor: rogmaniek
 22 mar 2010, 17:55
Łał!!! Dzięki Wam za nazwy zespolików, których wcześniej nie znałem :-D Nio, to trzeba się przygotować na nowe, wyjątkowe dźwięki.

A Coma- miodzio. Chociaż i tak wolałem dwie pierwsze "oficjalne" płyty. Ta ostatnia jakoś mniej mi się widzi, ale to może przez to, że jej całej jeszcze nie słuchałem :P

Closterkeller, też uwielbiam. Muszę dodać, że głównie dla Coma'y i Anii pojechałem dwukrotnie na Vodkastoock, ups miało być Woodstock :lol:

Xy, dzięki za info o w/w kapelach. Pozdro!

[ Dodano: 2010-03-22, 18:00 ]
kamil1221 pisze:Hey zaliczany do Rocka...
No tak! Aczkolwiek ostatnia płyta ciut chyba zbacza z tego rock'owego "kursu" ;-) Ale i tak, wg mnie, ujdzie :-D

Gorzej, nad czym ubolewam, z Agniesią Chylą... Tu niestety bardzo mnie tak kobieta rozczarowała. Przecież, m.in. przez to rozpadła się O.N.A., po podobno nie chciała grać, za przeproszeniem, takiej "wiochy"... A tu jej ostatnie "dzieło", ech lepiej przemilczeć :cry:

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #394946  autor: agent terenowy
 22 mar 2010, 19:34
Armia,
2Tm 2,3(głównie teksty biblijne w wersji metal),
Pneuma,
Ranogost (folk metal, chyba jacyś neopoganie)

www.slot.art.pl
agentterenowy.jw.lt

 #430609  autor: kentaro666
 20 wrz 2010, 10:37
A ja polecam Iluminandi (metal chrześcijański), koleś ma fajny wokal,
oczywiście armia, ilusion(polecam kawałek "nóż")
Ploretaryat
Hunter
Happysad
Tsa

[scroll]I'm Devil I Love Metal[/scroll]

 #586205  autor: szejkeR
 03 paź 2012, 13:48
U mnie często ostatnio w odtwarzaczu to Coma, Sweet Noise a także nowszy projekt Glacy My Riot, Grzegorz Skawiński (bardzo fajna solowa płyta w tym roku Me & My Guitar bo to co robi w Kombii to pomijam:P), Luxtorpeda (pierwszy krążek oraz drugi pt. Robaki).

 #586209  autor: Xy
 03 paź 2012, 14:23
Wszystko wymienione zniosę ale na dźwięk Comy mam odruch wymiotny.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #587554  autor: szejkeR
 10 paź 2012, 11:44
Ja generalnie Comy wcześniej jakoś wielce nie lubiłem ale ostatnia płyta mi się spodobała. W ogóle z polskich zespołów śpiewających po polsku to jakoś tak mało słucham. Jak już to klasyka typu Lady Pank, Perfect, Dżem a tak to częściej cięższe polskie brzmienia ale po angielsku.

 #588576  autor: adiq1033
 14 paź 2012, 21:47
Już uzupełniłem ciut wiedzę na temat polskich kapel. Co mogę polecić:

- Lombard (Pop-Rock / Rock), odsłuchałem póki co dwie pierwsze płyty i są "w dechę".
- Heart Attack (Hardcore / Metal / Rock ), byłem na koncercie. Trafiłem na nich przypadkowo, byłem na dwóch koncertach - udało mi się zdobyc płytę, a także autografy.
- Krzak (Rock / Blues), dwie ostatnie płyty były bardziej rockowe, najnowsza, która ma ukazać się niebawem podobno ma prezentować muzykę bardziej metalową. Czekam z niecierpliwością. Koncert także zaliczony, zdjęcie z Janem Błędowskim (skrzypek), autografy muzyków na plakacie z koncertu, również na płycie CD.
- Non Iron (Heavy Metal) - stary wyjadacz, naszukałem się, ale zdobyłem i odsłuchałem.
- OZZY (Rock) - wymarły zespół, mało popularny, aż trudno w to uwierzyć, że nie udało im sie przebić.
- RSC (Rock / Rock Progresywny) - ostatnio grali na charytatywnym koncercie w Rzeszowie 25 lutego 2012, żałuje, ze dowiedziałem sie o tym niedawno - wybrałbym się by zobaczyć ich na żywo.
- Klincz (Rock).

Kilka z utworów można znaleźc na YouTube. Polecam. :wink:

 #681912  autor: miter-88
 11 gru 2013, 17:07
Ja polecam Huntera i Acid Drinkers :)

 #682164  autor: ilona.pawlicka
 12 gru 2013, 14:03
A ja mogę dodać do tej listy My Riot, Luxtorpedę, Lipali, Frontside i moją ulubioną Armię.

Sizzling Hot Deluxe

 #682179  autor: Morvius
 12 gru 2013, 14:49
hunter frontside i czyżbyście zapomnieli o zespole vader i behemoth?? ;)

[ Dodano: 2013-12-12, 14:50 ]
i obowiązkowo COMA! jak mogłem zapomnieć :evil:

Klasyczny obserwator wątku.