DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
 #266528  autor: Pb
 17 maja 2008, 00:38
Polecam wszystkim film dokumentalny ZEITGEIST,link do filmu z polskimi napisami:
http://video.google.com/videoplay?docid ... 4543719947

Film ukazuje mechanizmy manipulacji społeczeństwem przez rządy w dzisiejszym świecie.I-co niektórym wyda się dziwne-nie chodzi tu bynajmniej o kraje takie jak Chiny,czy Białoruś.Chodzi tu o kraje "wolne",kraje tzw.Zachodu.
Film podzielony jest na 3 części-1.o religiach 2.nt.zamachów z 11.9.01 i ich roli w manipulowaniu społeczeństwem a także o prawdziwych zleceniodawcach tych zamachów 3.nt.manipulacji za pomocą ekonomii,wielkich korporacji,mediów itp.-w tej części przedstawione zostało,co rządy przede wszystkim USA,a co za tym idzie większośći krajów zachodnich mają na celu manipulując ludzmi (ów cel dla wielu oglądających ten film był sporym szokiem).
Moje zdanie nt.filmu-naprawdę warto zobaczyć,ponieważ wielu ludziom film ten zburzył dotychczasowy pogląd na świat i otworzył oczy na prawdę.Mnie nie zszokował jakoś wybitnie,ponieważ zajmuję się tą tematyką już jakiś czas.Polecam zwłaszcza część 2 i 3-część pierwsza wydaje się być jedynie 'dostawką' do reszty filmu,więc polecam zostawić ją sobie na deser a film oglądać od ok.35 minuty (nie pamiętam od której zaczyna się cz.2,wiec podaję trochę orientacyjnie).
Naprawdę polecam-jeżeli nie chcecie dalej żyć w nieświadomości-obejrzyjcie.

 #266731  autor: MADMAX
 18 maja 2008, 15:43
Chyba jakiś czas temu widziałem fragmenty dot. religii i teorii spiskowych właśnie. :-)

Wiesz może czym różni się owa stara wersja filmu od najnowszej "poprawionej"?

Pozdrawiam

 #266806  autor: Pb
 18 maja 2008, 22:54
O poprawionej wersji nic nie słyszałem...możliwe że jest ale nie wiem...

 #266924  autor: MADMAX
 19 maja 2008, 19:04
Film generalnie faktycznie narobił wokół siebie sporo szumu.
Wczoraj obejrzałem część, której wcześniej nie widziałem a mianowicie o gangsterce w bankierce (jeśli można to tak nazwać) :wink:

Najbardziej piorunujące wrażenie robi "Chapter I" gdyż wyzwala różne emocje zarówno u ludzi wierzących jak i u ateistów :-) Jest to więc w pewnym sensie manipulacja, o której w całym filmie mówi się jako o czymś z natury złym. Ale o to w tym wszystkim chodziło: celnie uderzyć w temat i wywołać dyskusję.
I teraz tak: można w to co zostało w tym rozdziale przedstawione wierzyć lub nie, ale najfajniejsze w nim jest to, że zmusza do refleksji i polemiki a co wytrwalszych odbiorców do weryfikacji przedstawionych "faktów" czy raczej opracowanych wniosków. Czyli tak czy siak jeden z drugim zacznie mimo woli interesować się tematyką religijną a zgłębienie jej tajemnic to już jest jakiś stopień do oświecenia, niezależnie od wyciągniętych wniosków. Otwarty umysł to przecież podstawa :)
Osobiście się nie przyłożyłem wprawdzie z braku czasu (i chęci ;-) ) do pociągnięcia tematu ( :oops: ) ale z tego co gdzieś tam wyczytałem to nie do końca wszystkie argumenty autorów filmu należy przyjmowac za aksjomat. Ponoć jest tam mimo wszystko kilka nieścisłości czy nawet nagięć.
Tak czy siak "rozdział pierwszy" daje kopa :)

"Rozdział II" w zasadzie także po obejrzeniu należałoby gdzieś zweryfikować bo materiał jest tak sprytnie poskładany i zmanipulowany, że wcale to co widzimy nie musi być prawdziwe. Mamy tu bowiem wyrwane z kontekstu różne opinie i wypowiedzi, twierdzenie że ponoć w Pentagonie po uderzeniu samolotu nie zostały żadne szczątki itd itp... Szczerze mówiąc czasem mam wątpliwości czy to co widzę i czytam to rzeczywisty i potwierdzony fakt, czy też jakaś radosna twórczość własna.
Z drugiej strony przedstawiono sporo ciekawych wątków, które złożone do kupy w sposób który chce autor, suma sumarum faktycznie dają do myślenia i pokazują że cała ta historia to jeden wielki wał jakiejś określonej grupy interesów a nie żaden tam terroryzm :|

No i ostatni, w teorii najmniej interesujący dla polskiego odbiorcy rozdział - czyli rola Banku Centralnego i bankowego lobby w ogóle w świecie i naszym życiu. Mimo wszystko także go polecam obejrzeć gdyż jak się z kolejnymi minutami filmu okazuje, może to dotyczyć nasz wszystkich. To czy cała historia, skrzętnie od wielu lat ugotowany spisek, jest prawdą - nie wiem i chyba nikt z szarych obywateli nie wie tego na 100%. Jednak warto zapoznać się z tą teorią gdyż "wiedza jest najbardziej wartościowym towarem na świecie i każde nowe odkrycie czyni nas bogatszymi" jak to powiedział Kurt Vonnegut :-)

Dlatego polecam :)

PS: Wydaje mi się że obie wersje filmu róznią się tylko wstępem oraz grafikami podłożonymi do części o religii ale przyznam, że na "poprawioną" wersję tylko rzuciłem okiem.

Pozdrawiam

 #284746  autor: adiq1033
 24 sie 2008, 23:34
Zdecydowanie polecam film 11 września - niewygodne fakty z polskim lektorem. Dostępna jest także wersja z napisami. Ogólnie, film bardzo mi się spodobał, prócz ostatnich minut, gdzie to widoczny jest masywny atak na Georga Bush`a, polityki kraju. Po dzisiejszym świecie, wiele spodziewać się można. Prawdą jest, że dzięki wojnie wywołanej w Afganistanie, czy Iraku, Stany Zjednoczone wzbogaciły się o nowe surowce ropy naftowej.

 #284903  autor: MADMAX
 25 sie 2008, 18:52
adiq1033 pisze:Zdecydowanie polecam film 11 września - niewygodne fakty z polskim lektorem.
Widziałem już jakiś czas temu.
Z tego co pamiętam to należy na ten film patrzeć przez palce, gdyż wiele "faktów" jest dość mocno naciąganych. Ale jako "spiskowe kino dokumentalno-sensacyjne" jest całkiem ok. Można obejrzeć :-)

Pozdrawiam

 #284967  autor: adiq1033
 26 sie 2008, 09:32
Mnie bardzo zainteresował moment upadku wież. Faktycznie, zawaliły się jakby były przymusowo wyburzane i do tego te wychwycone "wybuchy" z wnętrzności budynku :-)
MADMAX pisze:Ale jako "spiskowe kino dokumentalno-sensacyjne" jest całkiem ok. Można obejrzeć :-)
Dokładnie. Jeśli nie ma nic ciekawego w telewizji ;-)

 #311474  autor: HerrBata
 19 sty 2009, 01:44
Ściągnęłam ten film z sieci nie wiedząc co to będzie... powiedziałabym, że nie jest to stricte film dokumentalny, bo takie powinny teoretycznie silić się na obiektywizm itp. Nie mniej - interesujące dziełko, recycling religijny mojego swiatopoglądu raczej nie zawalił, ale część o 11.09 była bardzo interesująca. Natomiast wizja połączenie USA, Kanady i Maxyku w jedno państwo wydaje się trochę... naciągana..., no ale - okaże się zapewne za kilka(naście) lat ;-)