DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii X oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii X oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #484678  autor: luk381
 25 cze 2011, 15:44
Witam!
Mam dość nietypowy problem z X510 niedawno przeszedłem do playa z orange. Zdjąłem simlocka z X510 przenosiłem na raz dwa numery. Jeden poszedł na abonament drugi w prepaid na play fresha. Problem polega na tym że X510 nie zczytuje kontaktów z jednej karty sim tej z abonamentem. Drugą kartę sim czyta bez problemów, sprawdziłem jeszcze kartę brata też ma w play i też działa bez problemu. Później sprawdziłem jeszcze kartę jednej osoby i również działała bez problemu!

Poszedłem więc do serwisu z przekonaniem że karta sim jest wadliwa, została wymieniona na nową jednak nic to nie pomogło. Kontakty zapisane na tej karcie nie dają się odczytać w X510. Wszystkie inne karty chodzą bez problemu. Natomiast karta która nie działa na X510 również działa bez problemu na innych telefonach.

Jedno przeczy tutaj drugiemu, karta sim została wymieniona na nową.
Najgorsze jest to że książka adresowa w ogóle nie działa gdy się chce do niej wejść jest napis "inicjalizacja książki adresowej" i na tym koniec.

Proszę o wszelką pomoc ponieważ nie chciałbym się jeszcze pozbywać tej X510!

 #484687  autor: kowcio
 25 cze 2011, 16:12
Widzisz, dziwne to jest, i wg mnie ewidentnie jest to wina SIM. Wymieniaj do skutku, bo pamiętam, że swego czasu stare Samsungi (a ten się do starych zalicza :-) ) miały problem z kartą Play.
Gdyby telefon był "walnięty", to książka w ogóle by nie działała. Spróbuj też jeszcze wybrać w telefonie pamięć jako telefon, zapisz wszystkie kontakty w telefonie i olać SIM, powinno pomóc, jeśli jest taka opcja w telefonie.

 #484690  autor: luk381
 25 cze 2011, 16:16
Jest opcja zapisywania kontaktów w pamięci telefonu ale po włożeniu karty w ogóle nie da się wejść do książki. Naprawdę ja nie mam pojęcia o co chodzi. Wszystkie inne karty z playa działają bez problemu. Ta jedna nie pomimo tego że została wymieniona na nową. Ale gdy ją się włoży do innego telefonu kontakty zostają odczytane. Może być tak że to wina sieci? Jakiś ustawień po stronie Playa? Bo ja inaczej nie umiem tego wytłumaczyć :?