DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii X oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii X oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #247200  autor: kacwro
 23 sty 2008, 18:33
Mam 4 pytania:
- Czy wspomniany w temacie pakiet może być wykorzystany w takim telefonie jak mój. Jeśli tak to jaki profil mam wybrać: wap gprs czy wap csd ?
- Jeśli mam już pobrane gg, to ile MB pochłonie godzinna rozmowa ?
- Ile MB potrzeba do napisania/odebrania e-mail przez wap?
- Czy jeśli strona wap jest już całkowicie załadowana to czy nadal płacę za jej przeglądanie ?

 #247201  autor: tomko111
 23 sty 2008, 18:41
- Czy wspomniany w temacie pakiet może być wykorzystany w takim telefonie jak mój. Jeśli tak to jaki profil mam wybrać: wap gprs czy wap csd ?
Oczywiście, że może być wykorzystywany. Wybierasz profil WAP GPRS przy łączeniu.
- Jeśli mam już pobrane gg, to ile MB pochłonie godzinna rozmowa ?
Nie można konkretnie powiedzieć, zależy ile rozmawiasz. Jeżeli godzinę to około 150 KB.
- Ile MB potrzeba do napisania/odebrania e-mail przez wap?
To również zależy od tego ile 'waży' strona.
- Czy jeśli strona wap jest już całkowicie załadowana to czy nadal płacę za jej przeglądanie ?
Nie. Jeżeli już się całkowicie załaduje, nie płacisz już nic.

 #247202  autor: Asteroid
 23 sty 2008, 18:44
Pakiet może jest przeznaczony tylko na internet - wiec tylko www lub wap przez www. W orange jest pakiet na internet i wap do wyboru.

 #247206  autor: Kaczy
 23 sty 2008, 18:57
Asteroid pisze:Pakiet może jest przeznaczony tylko na internet
Dokładnie, jak zaznaczysz wap to będzie Ci normalnie ścigało z konta jakbyś nie miał wykupionego pakietu.

...::: Made for loneliness :::...

 #247209  autor: kacwro
 23 sty 2008, 19:04
W regulaminie jest napisane, że pakiet obejmuje dostęp do Internetu w technologii GPRS poprzez połączenia APN.

 #247215  autor: Kaczy
 23 sty 2008, 19:23
kacwro pisze:APN.
Za mało zacytowałeś - w regulaminie pisze konkretnie przez który APN. A w Plusie (i innych sieciach) jest kilka APN`ów: od wapu, od internetu, od mms, od ptt :)

...::: Made for loneliness :::...

 #247216  autor: kacwro
 23 sty 2008, 19:29
GRPS przez APN

 #247217  autor: Kaczy
 23 sty 2008, 19:41
kacwro pisze:GRPS przez APN
GPRS, to pakietowa transmisja danych. Z niego korzysta zarówna wap, internet, mms i ptt.


Ps. Tutaj masz tą dosyć ważną część regulaminu:
Kod: Zaznacz cały
4 Pakiet obejmuje dostęp do Internetu w technologii HSDPA, 3G (UMTS), EDGE i GPRS poprzez połączenia z APN: Internet i www.plusgsm.pl.
Pakiet nie obejmuje transmisji danych w ramach usług: WAP, MMS, Videorozmowa oraz Naciśnij i mów, które rozliczane są odpowiednio zgodnie
z Cennikiem danej taryfy w ofercie Simplus, regulaminem promocji typu MIXPLUS bądż regulaminem promocyjnej usługi „Videorozmowa” i
„Naciśnij i mów”

...::: Made for loneliness :::...

 #247218  autor: kacwro
 23 sty 2008, 19:50
Skomplikowane to wszystko.
Podsumowując-mogę aktywować ten pakiet i korzystać z niego, czy nie?
Jeśli mogę to jaki profil mam włączyć: plus wap gprs ... czy jakiś inny :(

 #247222  autor: Kaczy
 23 sty 2008, 20:24
kacwro pisze:Jeśli mogę to jaki profil mam włączyć: plus wap gprs ... czy jakiś inny
internet gprs - ale widzę, że Twój telefon obsługuje tylko wap.

...::: Made for loneliness :::...