DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii X oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii X oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #123283  autor: Pazuzu
 12 lis 2006, 14:22
Witam

mam maly problem (albo i nie), niektóre fotki zrobione aparatem maja niebieskie plamki:/ Nie wiem czy to wina aparatu czy moze ustawien. Dodam że 99% zdjec z plamkami była robiona w domu.

Zauwazyłem ze aparatem nie można robic zdjęć tekstu.Tzn można ale wychodzą rozmazane itd Czy jest jakas opcja aby temu zaradzić??

Foto

 #123309  autor: Neutrine Ray
 12 lis 2006, 15:30
1. Aparat jest uszkodzony, wiadc kilkanascie punktow o ktorych mowisz.

2. Nie mozna, o tego potrzebny jest AutoFocus. mozesz jednak pobawic sie w tunning aparatu ;) Zrob zdjecie przykladajac pod aparat jkas soczewke np. szko powiekszajace.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #123325  autor: Pazuzu
 12 lis 2006, 16:30
Co w zwiazku z tym zrobic?? tel dostalem w piatek (nowy - orange). Dodam ze zdjecia zrobione na zewnatrz wychodza dobrze.

 #123328  autor: Klusek
 12 lis 2006, 16:41
Daj przykładowe zdjęcie z takimi plamkami, bo mi się wydaje, że to po prostu jest szum matrycy i niemożliwość poradzenia sobie ze słabym oświetleniem. Taki niestety urok aparatów w telefonach :)

Obrazek
Obrazek

 #123329  autor: Pazuzu
 12 lis 2006, 16:45
W moim pierwszym poscie jest link:)
Na samym dole

 #123330  autor: Klusek
 12 lis 2006, 16:51
Starzeję się już chyba i niedowidzę ;) Szum matrycy widać, ale te kropki to już chyba poważniejsza sprawa. Miałem coś podobnego jak jeszcze miałem M65, też podobne kropki się pojawiały, ale nie aż tyle i nie w takim stopniu. Najciekawsze było to, że zawsze były w tym samym miejscu co mogło sugerować jakaś niedoskonałość matrycy. Trzeba będzie chyba oddać telefon do serwisu i zobaczyć co oni na to powiedzą.

Obrazek
Obrazek

 #123331  autor: hettman
 12 lis 2006, 16:55
no niestety,pare pixow Ci zdechło,no coż-tylko serwis(norma UE przewiduje że maź 7 pix może być martwych a ty masz ich ze 25,może więcej) a na zewnatrz wychodzom lepsze bo przy swietle dziennym martwe pixy sie "zlewaja" mam prośbe-mozesz załączyć zdjęcie takie oto--przykryj rękom obiektyw i zrob fotke(wyjdzie całe czarne) i wsadz je do postu :!: :wink:

 #123375  autor: Pazuzu
 12 lis 2006, 21:03
hehe faktycznie

FOTO

Rozumiem ze mam isc z tym do servisu. Tylko gdzie?? Do salonu orange czy do ccs (jest u mnie w miescie)

Male pytanko, a co oni w tym serwisie moga zrobic?? Wymienia cos w aparacie, przeczyszcza go?? Bo mi sie zdaje ze w tym wypadku tylko nowt aparat wchodzi w gre:/
A w zwiazku z tym dlugie czekanie:/

[ Dodano: 2006-11-12, 22:45 ]
Po paru testach zauwazylem jedna rzecz. Zreszta sami zobaczcie

test ten sam co ostatnio (zdjecie przy zasłonietym obiektywie) z tym wyjatkiem ze rozne ustawienia ISO

ISO AUTO
ISO 100
ISO 200
ISO 400

Teraz juz nie wiem czy isc do serwisu czy nie, bo jak by nie patrzec na auto jest wszystko ok. Doradzcie jak najszybciej

 #123431  autor: slawtaz
 12 lis 2006, 23:45
Witam posiadam ten sam model telefonu i zrobiłem taką samą próbę.
Wyniki są podobne (dla auto jest piękna czerń, pozostałe nie, no może przy ISO 200 kropki sa sporadyczne) a więc wydaje mi się że to jest normalna wada tego telefonu i wątpię żeby ci reklamacje uwzględnili. Ale jakbyś próbował to daj znać jakie bedą tego skutki bo mam phona na gwarancji jeszcze :lol:

 #123509  autor: hettman
 13 lis 2006, 10:43
nie ma co,idz do serwisu,ja miałem identiko ( fakt-z aparatem cyfrowym,)a kropki zauwazylem na ciemniejszym zdjeciu,wiec oddałem do serwisu no i zrobili.(wymienili matryce wraz z przetwornikiem i regulatorem napięcia-cokolwiek to jest :-D )

 #123793  autor: Neutrine Ray
 14 lis 2006, 02:01
wow faktycznie to zdjecie wykazuje as zatrzesienie martwych pixeli, widzialem juz iele zdefektowamych na rozne sposoby sammich ale cos takiego pierwszy raz. Jest to ewidentna wada wplywajaca na funkcjonowanie i korzystanie z urzadzenia. Uwzglednia Ci reklamacje.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #123936  autor: Pazuzu
 14 lis 2006, 19:55
Chyba jednak sprobuje z tym servisem. jednak co im powiedziec?? Konkretnie ze mam wypalone pixele w aparacie i dorzucic fotki na dyskietce?? czy wyjasnic problem "na chlopski rozum"?? I w razie przyjecia co oni mi tam beda zmieniac?? caly aparat czy tylko jakas czesc i ile tak mniej wiecej by to trwalo??

[ Dodano: 2006-11-15, 17:13 ]
telefon w servisie.ciekawe czy cos zmienia czy tylko powiedza ze zmienili:/ Bo faktycznie jak tak ma byc to po co dawali to iso 100,200,400 skroro mogli dac tylko auto.

 #124661  autor: Neutrine Ray
 17 lis 2006, 02:14
Prawdopodobnie zmienia Ci cala optyke na sprawna. W tej sytuacji efekt musi byc.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #124738  autor: Pazuzu
 17 lis 2006, 14:07
Tylko jest maly problem, bo pani w servisie chyba mnie nie zrozumiala i jako opis usterki napisala cos takiego "podczas uruchamiania funkcji aparatu pojawiaja sie niebieskie punkty na lcd ciagle w tych samych miejscach". ze dopiero teraz to zauwazylem:/

 #125108  autor: Neutrine Ray
 18 lis 2006, 12:02
Zadzwon do punktu serwisowego, podaj numer zgloszenia i sprostuj sprawe.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga
 #125539  autor: ryslor
 19 lis 2006, 17:50
[quote="Pazuzu"]Witam

mam maly problem (albo i nie), niektóre fotki zrobione aparatem maja niebieskie plamki:/ Nie wiem czy to wina aparatu czy moze ustawien. Dodam że 99% zdjec z plamkami była robiona w domu.

Zauwazyłem ze aparatem nie można robic zdjęć tekstu.Tzn można ale wychodzą rozmazane itd Czy jest jakas opcja aby temu zaradzić??

Witam a to ciekawe ?
Zrobiłem fotki czerni podnioslem jasność na 5 i zobaczyłem pod duzą lupą robactwo na początek w auto 4 troj kolorowe oczka a po 200 , 400 mam ich jeszcze wiecej ?
No ico robić .
Na zdjeciach tego nie było widać ale pod lupą są.
To co Panowie reklamacje robimy ?
Mój ma 4 miesiace .
Pozdrawiam

 #125557  autor: Pazuzu
 19 lis 2006, 18:36
Rozmawialem z paroma uzytkownikami x700 i kazdy bez wyjatku to ma:/ i to jest najgorsze bo wychodzi na to ze jest to wada wrodzona nie usuwalna:/Mozliwe ze juz jutro bede mial tel z servisu,niestety nie dzwonilem bo cos nie odbierali. Mysle ze bedziemy musieli sie przyzwyczaic do tych kropek.