DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #110110  autor: makabras
 29 wrz 2006, 22:30
wyczytalem ze w samsungu d900 jest cos takiego co sie nazywa mobile tracker i sluzy do lokalizowania telefonu po wymianie karty sim. czy ktos moze wytlumaczyc na czym to konkretne polega i czy w polsce tez to dziala?
bo np jakbym kupil telefon ktory byl kradziony (a mnie o tym nikt nie poinformowal :D ) czy nagle mnie policja nie zgarnie i nie zabierze mi telefonu:) czy moze polega to na blokowaniu telefonu?
jakby ktos cos wiedzial wiecej to niech sie podzieli

 #110200  autor: Exidis
 30 wrz 2006, 11:19
Kazdy telefon mozna zlokalizowac. W Erze mozna to zrobic za darmo, jesli osoba ktora lokalizujesz wyrazi na to zgode. Wystarczy wejsc na Omnix i znalezc Radar.

Największe polskie forum o Samsungach Zapraszam!

 #110204  autor: makabras
 30 wrz 2006, 11:32
ok ale mi nie chodzi o lokalizowanie karty sim, tylko o lokalizowanie telefonu.

 #110205  autor: enzo
 30 wrz 2006, 11:33
mobile tracker polega na tym ze podajesz jakis numer telefonu na ktory zostanie wyslany sms z numerem imei Twojego d900 i numerem nowej karty ktora sie w nim znalazla... czyli po wlozeniu nowej karty sim zostanie z niej wyslany sms... (tylko co jak nowa karta to pre-paid i nie ma nic na koncie...:P )
dzieki temu ze znasz nowy numer wlasciciela swojego d900 i mozesz go zlokalizowac u operatora...

 #110275  autor: makabras
 30 wrz 2006, 16:47
no wlasnie, zastanawia mnie to czy ja podaje/wpisuje gdzies ten numer na ktory ma byc wyslane info?, czy operator?, i jaki sposob sie to wlacza/wylacza?, i jak to dziala u nas z telefonami z anglii? pierwszego telefonu (d900) ktory bede mial w pon jestem pewien bo wziety na abo, ale nastepnego ktory licytuje juz nie:( i czy np moga mi go jakos zablokowac jak sie okaze ze ktos mnie w jajko zrobil? a moze jakies stare karty sim dla pewnosci w niego wrzucic na poczatek :twisted:

 #110343  autor: enzo
 30 wrz 2006, 19:45
makabras pisze:czy ja podaje/wpisuje gdzies ten numer na ktory ma byc wyslane info?, czy operator?,
Ty podajesz dowolny przez siebie numer.
makabras pisze:i jaki sposob sie to wlacza/wylacza?
wlaczasz to w ustawieniach telefonu. Jest albo aktywne albo nie.
makabras pisze:i jak to dziala u nas z telefonami z anglii?
ja polecam zebys wrzucil karte sim ktora nie ma nic na koncie lub jest nie aktywna, nastepnie w ustawieniach -> zabezpieczenia -> mobile tracker wylacz te usluge (potrzebny kod blokady telefonu). Jak wejdziesz do tych ustawien zobaczysz tez w opcjach czy byl ustawiony jakis numer na ktory ma byc wyslana wiadomosc :)

nie powinno byc problemu...
makabras pisze:i czy np moga mi go jakos zablokowac
chyba nie, gdyz z tego co wiem to operator moze blokowac telefon tylko w swoim kraju
makabras pisze:a moze jakies stare karty sim dla pewnosci w niego wrzucic na poczatek

...

 #223024  autor: print_h
 24 wrz 2007, 14:23
A hm.. mam taki problem. Ostatnio nie bardzo świadomie kupiłem samsunga z włączonyn mobil tracker'rm. I zostałem bez kodu zabezpieczającego, a 'zera' nie działają..
Istnieje jakaś możliwość by go zmienić? Czy też w jakiś sposób odzyskać?

Od zawsze mialem Nokie, więc w samsungach jestem zielony..

Z góry dziękuje za pomoc. :(