DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #415351  autor: pawel.pietrasz
 06 lip 2010, 21:19
Witam,

Mam taki problem, ostatnio podczas rozmowy na moim sluzbowym telefonie Samsung d780 (choc to pewnie nie ma znaczenia) slysze od czasu do czasu taka dziwna melodyjke. Melodyjka pochodzi z telefonu ale nie jest slyszalna przez rozmowce. Nie wiem dokladnie co to jest ale troche to denerwujace. Podejrzewam ze moze nieswiadomie cos zostalo wlaczone, trudno mi powiedziec.

Szukalem cos w sieci na ten temat, znalazlem taki temat:

http://m-forum.pl/samsung-duoz-d-880-t32294.html

niestety nie ma tam odp, odsylaja do instrukcji, natomiast nie mam instrukcji poniewaz tel jest z pracy i zanim doprosze sie kogos z administracji o pudelko to mina wieki, czy ktos spotkal sie z takim problemem, ?
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 22:39 przez pawel.pietrasz, łącznie zmieniany 1 raz.

 #415527  autor: kerim36
 07 lip 2010, 15:44
pawel.pietrasz pisze:niestety nie ma tam odp, odsylaja do instrukcji, natomiast nie mam instrukcji poniewaz tel jest z pracy i zanim doprosze sie kogos z administracji o pudelko to mina wieki
a czy tak trudno wpasc na pomysl, ze na stronie producenta mozna znalezc manuale??

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #415532  autor: Orfi
 07 lip 2010, 16:05
Może ta melodyjka to ustawiony znacznik pomiaru czasu rozmowy, który np. co minutę podczas rozmowy przypomina o czasie , który mija. Wejdź w ustawienia telefonu, tam znajdziesz to bez problemu.

Orfi

 #415627  autor: pawel.pietrasz
 07 lip 2010, 21:38
kerim36 pisze:
pawel.pietrasz pisze:niestety nie ma tam odp, odsylaja do instrukcji, natomiast nie mam instrukcji poniewaz tel jest z pracy i zanim doprosze sie kogos z administracji o pudelko to mina wieki
a czy tak trudno wpasc na pomysl, ze na stronie producenta mozna znalezc manuale??
Nie wiem po czym stwierdzasz ze tak nie zrobilem, napisalem ze nie mam dostepu do papierowych instrukcji, to co bylo online to przejrzalem, zreszta wkleilem tez link do innej dyskusji co dowodzi ze googlowalem za tym zanim zadalem pytanie, wiec jak nie znasz odpowiedzi to moze daruj sobie "dobre" rady w stylu wejdz na www i poczytaj, bo moze to dla ciebie dziwne, ale czesto ludzie zanim zapytaja na forum, to zadadza spbie trud sprawdzenia tego co jest na sieci.

[ Dodano: 2010-07-07, 21:42 ]
Orfi pisze:Może ta melodyjka to ustawiony znacznik pomiaru czasu rozmowy, który np. co minutę podczas rozmowy przypomina o czasie , który mija. Wejdź w ustawienia telefonu, tam znajdziesz to bez problemu.
nie, to nie jest pomiar czasu, zreszta sprawdzalem. Dzwiek nie jest w regularnych odstepach czasowych, czasem sie zdarza ze nie wystepuje, wiec moze to faktycznie jakis techniczny problem, poki co przejrzalem to co bylo w sieci, + jakies zagraniczne fora ale nie znalazlem, no nic dzieki za pomoc, moze oddam tel w pracy niech sie martwia :)

 #415646  autor: kowcio
 07 lip 2010, 22:39
A masz gwarancję?
Możesz też przywrócić wszystkie ustawienia do zera kodem *2767*3855# wszystkie ustawienia jak i dane zostaną skasowane z pamięci telefonu.

Nic innego mi nie przychodzi do głowy.

 #415722  autor: kerim36
 08 lip 2010, 09:58
pawel.pietrasz pisze:odsylaja do instrukcji, natomiast nie mam instrukcji poniewaz tel jest z pracy i zanim doprosze sie kogos z administracji o pudelko to mina wieki
wybacz, ale jak przeczytasz jeszcze raz co napisales, to podalem ci przepis gdzie instrukcje znajdziesz.

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #417877  autor: Orfi
 18 lip 2010, 23:02
Zaciekawiony tym problemem sprawdziłem swojego D780 i muszę potwierdzić, że faktycznie problem występuje i dziwną melodyjkę można usłyszeć podczas prowadzonej rozmowy, występuje nieregularnie ( podczas około 30 min. rozmowy dźwięk zabrzmiał jakieś 8-10 razy), więc nie jest to sygnał minutowy. Zajrzałem do instrukcji obsługi i niestety nie ma tam żadnego wyjaśnienia , zresztą jest ona bardzo skąpa i zawiera jedynie podstawowe informacje a na stronie producenta jest ten sam plik bez żadnych dodatkowych danych ( co jest o tyle dziwne, że większość producentów dorzuca w postaci elektronicznej naprawdę obszerne instrukcje z dokładnymi wyjaśnieniami dotyczącymi poszczególnych funkcji, tutaj Samsung się nie popisał niestety). Poeksperymentuję z ustawieniami tego telefonu i może znajdzie się jakieś rozwiązanie o czym postaram się napisać.

[ Dodano: 2010-07-19, 15:26 ]
Ustawiłem-zaznaczyłem w menu dwie opcje : Ton połączenia i Sygnał zakończenia połączenia, następnie wykonałem połączenie telefoniczne i jak na razie problem dziwnej melodyjki nie występuje ( wcześniej te opcje nie były zaznaczone).@ Pawel.Pietrasz żeby to sprawdzić wybierasz Menu, Ustawienia,Ustawienia połączeń,Wszystkie, Sygnały stanu połączenia.

Orfi