DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #352994  autor: fantaxxx
 17 sie 2009, 11:21
Mam wirusa na komórce bez systemu operacyjnego. Jakiś czas temu włożyłam do komórki nieznaną kartę SIM ;[ Wirus objawia się szybkim znikaniem pieniędzy z konta, mimo że nigdzie nie dzwonię. Proszę o pomoc w usunięciu wirusa. Czy jezeli przełożę kartę SIM do innej komórki, ona również będzie zainfekowana? Z góry dziekuję za pomoc ;]
Ostatnio zmieniony 17 sie 2009, 18:13 przez fantaxxx, łącznie zmieniany 1 raz.

 #353004  autor: kowcio
 17 sie 2009, 11:46
fantaxxx, po pierwsze nie ma wirusów na telefony bez systemu operacyjnego. Po prostu nie ma. Być może telefon łączy się z Internetem, a Ty nawet o tym nie wiesz? Zobacz na biling. Być może jest to Nokia 6020, która na początku miała błąd w oprogramowaniu i wysyłała puste SMSy do osób z książki telefonicznej.

 #353014  autor: fantaxxx
 17 sie 2009, 12:01
nie jest to nokia, tylko samsung. Z internetem może się łączy, ale bez mojej wiedzy, to możliwe? A można załatwić billing z telefonu na karte? A tak wogóle jak jest wirus na jakiejś komórce (załóżmy z systemem) to na karcie SIM też?

 #353021  autor: kowcio
 17 sie 2009, 12:16
fantaxxx pisze:A tak wogóle jak jest wirus na jakiejś komórce (załóżmy z systemem) to na karcie SIM też?
Nie.
fantaxxx pisze:nie jest to nokia, tylko samsung.
Model?
fantaxxx pisze:Z internetem może się łączy, ale bez mojej wiedzy, to możliwe? A można załatwić billing z telefonu na karte?
Może np. poczta się sprawdzać co jakiś czas i Ty nawet o tym nie wiesz, albo przez przypadek dałaś klawisz "i" i połączył się z netem. To w przypadku starszych modeli Samsunga...
Napisz też ile tej kasy idzie. Być może operator Cię źle rozlicza. Nie napisałaś w jakiej sieci masz telefon. W większości tak. Logujesz się na stronie operatora i powinna byc tam historia połączeń czy coś w tym stylu (zależy od operatora).

 #353027  autor: fantaxxx
 17 sie 2009, 12:34
Poczta się nie włącza, bo nigdy nie korzystałam z niej na komórce. To Samsung D500 z heyah. Ostatnio 25 zł poszło nie wiem na co. Ale pocieszyłeś/aś mnie z ta kartą, bo niedługo zmieniam telefon, więc nawet jak coś jest to nie na karcie ;] Dziękuję za pomoc. A na stronę zaraz wejdę

 #353792  autor: yagi
 20 sie 2009, 12:49
Sprawdz billing on-line i zobacz na co poszla kasa...

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #354021  autor: fantaxxx
 21 sie 2009, 13:01
A powiecie mi jak wejść na billing on-line w heyah, bo byłam na stronie, ale nie znalazłam.

 #354050  autor: fantaxxx
 21 sie 2009, 15:22
Dzięki, przyda mi sie ta stronka ;] Sprawdziłam billing i tylko ok 10 zł wydałam w tym okresie, w którym znikneło 30 ;[ No, ale juz mam inny telefon, więc myślę, że będzie ok. Dzięki za pomoc

 #354052  autor: vinc
 21 sie 2009, 15:26
Nie pomyślałaś, że wina może leżeć po stronie Heyah. Skoro z niewiadomych przyczyn giną środki z konta najpierw lecisz do swego opa ;)

Obrazek