DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #329899  autor: Dzonder
 17 kwie 2009, 19:27
Witam.
Przy ostatnim smarowaniu slidera(aż się przycinał) naleciało mi troszkę tego płynu smarującego do środka i zatłuścił wyświetlacz.Co mogę zrobić żeby to jakoś usunąć, wyczyścić?Pomóżcie.Jest taka ciemna plama na 3/4 wyświetlacza.Czy można go wsadzić do wody na noc do miski z płynem do mycia naczyń?Oczywiście bez baterii i czy to pomoże?
Telefon Samsung D900i.

Przepraszam że umieściłem ten post w tym miejscu ale w tym dziale jest większy ruch niż w dziale samsunga.
POMÓŻCIE!PROSZĘ!
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2009, 19:51 przez Dzonder, łącznie zmieniany 1 raz.

 #329902  autor: kowcio
 17 kwie 2009, 19:41
Dzonder pisze:zy można go wsadzić do wody na noc do miski z płynem do mycia naczyń?Oczywiście bez baterii i czy to pomoże?
:-D Powaliłeś mnie! NIE! W ten czas ten telefon będziesz mógł sobie oprawić w ramkę i powiesić na ścianę... Musisz go rozkręcić i wyczyścić bardzo delikatnie, albo po prostu zanieś go do komisu/serwisu jak masz po drodze i oni zrobią to Tobie za niewielką opłatą.
Dzonder pisze:Przepraszam że umieściłem ten post w tym miejscu ale w tym dziale jest większy ruch niż w dziale samsunga.
A przepraszam bardzo, co ma piernik do wiatraka? Ja tam czytam wszystkie posty nieprzeczytane, działy mnie najmniej interesują.

Poza tym zapoznaj się z zasadami tytułowania postów i zmień nazwę tematu na poprawną, może w ten czas Moderator będzie miał wolę przesunięcie tego tematu do działu Samsunga.

 #329906  autor: Dzonder
 17 kwie 2009, 20:07
A nie można tego jakimś płynem potraktować?

P.S.Jaki może być koszt tego czyszczenia?

 #329908  autor: Klusek
 17 kwie 2009, 20:12
Temat przesunięty w odpowiednie miejsce. Na przyszłość proszę umieszczać tematy tam gdzie powinno być ich miejsce.

Obrazek
Obrazek

 #329909  autor: kowcio
 17 kwie 2009, 20:13
Dzonder pisze:A nie można tego jakimś płynem potraktować?
Ale powiedz mi, jak chcesz wyczyścić go nie zdejmując obudowy? A sam bez odpowiednich narzędzi nawet nie próbuj ściągać.
Dzonder pisze:P.S.Jaki może być koszt tego czyszczenia?
Nie wiem, z 20-30 PLN?

Poza tym dlaczego "smarowałeś" slider? Takie były z nim problemy? To na gwarancję trzeba było go oddać, slidery w tych Samsungach działają bezproblemowo nawet po kilku latach.

 #329915  autor: Dzonder
 17 kwie 2009, 20:27
Tak tyle że mój się przycinał przy otwieraniu tak mniej więcej po środku jakby było coś wytarte, przy zamykaniu już nie.W poniedziałek zaniosę go do jakiegoś kolesia niech to zrobi i popatrzy co jest nie tak.

 #329924  autor: hettman
 17 kwie 2009, 20:46
Dzonder pisze:Czy można go wsadzić do wody na noc do miski z płynem do mycia naczyń
przepraszam... :smt044 :smt044 :smt044 ...a teraz tak na serio
kowcio pisze:slidery w tych Samsungach działają bezproblemowo nawet po kilku latach.
Dzonder pisze:Tak tyle że mój się przycinał przy otwieraniu tak mniej więcej po środku jakby było coś wytarte, przy zamykaniu już nie
-moze Dzonder mial pecha i trafil na zle spasowany od poczatku lub mechanizm napinajacy skorodowl od np.potu-to sie zdarza.Z tym rozmontowywaniem w warunkach domowych slaidera to faktycznie nie jest super pomysl-ciezko mimo wszystko go potem poskladac a sadze ze nie masz praktyki wiec serwis raczej.Inna sprawa mnie niepokoi-czego uzyles do smarowania :?: (mam nadzieje ze nic na bazie wody bo bedzie kiepsko)WD 40 tez potrafi "zastopowc" elektronike bo ma wlasciwosci izolacyjne i moze zaizolowac cos co nie powinien(szczegolnie styki anten/glosniczkow)

 #329951  autor: vinc
 17 kwie 2009, 22:47
Dzonder przecież mechanizm slide w tym telefonie jest w większości z plastiku więc co Ty chciałeś smarować? Tym bardziej czym? Matko... przeraża mnie to ;) Mam nadzieję, że ten "smar" dostał się tylko między obudowę a wyświetlacz i nie uszkodził tego drugiego :?

Obrazek

 #329961  autor: Dzonder
 17 kwie 2009, 23:01
Tak, jest z plastiku ale miałem właśnie takie plastikowe opiłki więc kupiłem smar(pisało że coś na bazie smalcu hehe i że się nie powinno nic stać).A nie chciałem żeby mi zaraz coś pękło i telefon miałbym w 2 osobnych częściach.

 #329963  autor: Prometo
 17 kwie 2009, 23:05
Dzonder pisze:A nie chciałem żeby mi zaraz coś pękło i telefon miałbym w 2 osobnych częściach.
No to masz teraz problem z wyświetlaczem. Takich rzeczy się nie robi. Zanosi się do serwisu jeśli telefon jest na gwarancji lub do komisu jeśli nie ma gwarancji.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #329964  autor: kowcio
 17 kwie 2009, 23:05
Dzonder, dlatego jeśli coś nie jest przeznaczone w 100% do takiego urządzenia kategorycznie proponuję powstrzymać się ze stosowaniem tego. Lepiej iść do serwisu i zapłacić niewielką kwotę (gwarancja- za darmo) i mieć 100% pewności i spać spokojnie. A teraz to nie wiadomo co będzie z Twoim telefonem, nawet jak wyświetlacz nie jest uszkodzony to czas pokaże czy będzie w pełni sprawnie działać... Nie wiadomo ile tego "świństwa" do środka się dostało, ale wnioskuję że dużo.. Świństwa, tak- tak to telefon odbiera ;-)

 #329969  autor: vinc
 17 kwie 2009, 23:11
Dzonder pisze:kupiłem smar(pisało że coś na bazie smalcu hehe i że się nie powinno nic stać)
Wybacz, ale pomyślałeś, że może się to dostać do bardziej wrażliwych części? W sumie jak chcesz potraktować telefon WODĄ to pewnie nie... Następnym razem się zastanów i zapytaj lub oddaj do serwisu ehh...

Obrazek

 #329980  autor: Dzonder
 17 kwie 2009, 23:49
Trudno się mówi.
Na razie wszystko ok. działa bez zarzutów. W poniedziałek zaniose do komisu i zobaczymy ile zedrą ze mnie.

Propo tego smaru to mi go doradzili w komisie i mówili żeby dać tego dużo.Fakt ja nawet nie zużyłem 5 gram tego czrgoś ( nie pomijając start na palcu, czyli jakieś 3 gramy są w telefonie).Chyba raczej jest tego mało

 #330009  autor: kowcio
 18 kwie 2009, 11:11
Dzonder pisze:Chyba raczej jest tego mało
Chyba jednak dużo musiało tego być, jak to nawet pod wyświetlacz się dostało...
:lol: ja spytałbym się czy są trzeźwi w tym komisie :lol: Proponuję zanieść do jakiegoś innego "lepszego" komisu bądź serwisu...

 #330060  autor: Dzonder
 18 kwie 2009, 14:45
Jak bym zaniósł do salonu ery to chcieliby ze 200zł bo koszty transportu itd.A w komisie zrobią mi to za mniejszą kasę.

[ Dodano: 2009-04-25, 21:55 ]
Zaśpiewali mi 200zł za perfekcyjne usunięcie plamy ale kazali tak zostawić na tydzień bo może samo zejdzie i co?!Nie ma plamy na połowie wyświetlacza i żadnych odbarwień tam gdzie zeszła.Za tydzień pewnie już w ogóle nie będzie.