DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #294482  autor: Aramisek
 25 paź 2008, 18:53
Otóż szukałem na google jakiegoś opisu ,jak mam zrobić,aby poprawnie działała mi opera mini,jednak nigdzie nie znalazłem takiego poradnika,proszę więc was o pomoc ;)

 #294484  autor: kowcio
 25 paź 2008, 19:03
Widzę, że telefon masz w Plusie. Musisz wysłąć sobie konfiguratorem ze strony www.plus.pl ustawienia int_gprs. Później pobierasz operę mini wchodząc na stronę www.operamini.com/downolad za pomocą wbudowanej przeglądarki www w telefonie i pobierasz.
Później otwierasz Operę Mini i śmigasz po necie ;)

 #294495  autor: Aramisek
 25 paź 2008, 19:41
no cóż,jakoś sam do tego doszedłem ale thx za odpowiedź ;) tylko coś mi nie wychodzi z tym śmiganiem ;P rozumiem ,że trzeba wykupić jakiś pakiet w plusie,tak?

Ad.tylko ja sobie wgrałem operę z PPP,ściągnąłem ze strony i z kompa na telefon plik jad ;)

 #294498  autor: kowcio
 25 paź 2008, 19:48
Aramisek pisze:no cóż,jakoś sam do tego doszedłem ale thx za odpowiedź ;)
Mogłeś od razu napisać.
Aramisek pisze:tylko coś mi nie wychodzi z tym śmiganiem ;P rozumiem ,że trzeba wykupić jakiś pakiet w plusie,tak?
Tak, Tutaj masz pakiety w Simplusie (domyślam się, że masz w Simplusie telefon, tak?)

[ Dodano: 2008-10-26, 09:13 ]
Aramisek pisze:Ad.tylko ja sobie wgrałem operę z PPP,ściągnąłem ze strony i z kompa na telefon plik jad ;)
To źle zrobiłeś. Na Samsunga nie da się wgrywać tak JAVY. Tutaj czwarty post sobie przeczytaj. To jest instrukcja wgrywania gier JAVA na Samsungi. Jednakże ja polecę Ci prostszą i wygodniejszą metodę na obejście się bez zbędnych dodatkowych programów:
kowcio pisze:Później pobierasz operę mini wchodząc na stronę www.operamini.com/downolad za pomocą wbudowanej przeglądarki www w telefonie i pobierasz.
W ten czas nic nie instalujesz dodatkowego na kompie, najprostsza i najszybsza metoda na zainstalowanie JAVY na Samsungu. Tylko z kolei tutaj zapłacisz kilka groszy za połączenie z Internetem w celu pobrania aplikacji na telefon.

 #322463  autor: DuzyLukasz
 11 mar 2009, 22:07
Hej,
D900i kupiłem swojej dziewczynie w MixPlus w sierpniu, telefon nie był jednak skonfigurowany, jeżeli chodzi o GPRS. :/ Do tej pory to nie przeszkadzało, bo nie używała tego, ale spodobał się jej Bombus i Gmail. ;]
kowcio pisze:Widzę, że telefon masz w Plusie. Musisz wysłąć sobie konfiguratorem ze strony www.plus.pl ustawienia int_gprs. Później pobierasz operę mini wchodząc na stronę www.operamini.com/downolad za pomocą wbudowanej przeglądarki www w telefonie i pobierasz.
Po zapisaniu tych ustawień i przejściu na ten profil nie działa wbudowana przeglądarka WAP i muszę wrócić do ustawień WAP z gprs. Wtedy ściągam Operę, zmieniam ustawienia z powrotem na int_gprs i... Nic. :/ Włączam Operę, zaczyna się ładować i nagle zadaje pytanie, czy ma przesłać dane po protokole http. Zaznaczam tak i tu się kończy. Nie może nawiązać połączenia. Podobnie Gmail.
Zauważyłem, że w ustawieniach Java są puste pola APN, użytkownik i hasło. Uzupełniłem więc je (apn: internet, user: 0, hasło: 1) ale to też nic nie pomaga.

Ostatecznie się udało. Okazało się, że GPRS na karcie nie był aktywny...