DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #215336  autor: biufford
 24 sie 2007, 13:20
Witam
Mam duży problemik niestety. Mam w tel kartę 1GB i kiedy podłączę go do komputera i przełączę w telefonie na pamięć masowa wyskoczy mi na pc dysk wymienny G. Klikam na niego aby wejść i wtedy wyskakuje mi włóż dysk do stacji dysków G,co mam zrobić?
Pomóżcie proszę bo już nie mam pomysłów, piszcie na gg 7402757.
Dzięki wielkie z góry!
Pozdrawiam


Zakładaj tematy w taki sposób, poprawiłem.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2007, 08:04 przez biufford, łącznie zmieniany 1 raz.

mateusz

 #215436  autor: PingNoMore
 24 sie 2007, 18:55
czy telefon widzi kartę? Jakiej firmy jest karta?
 #215812  autor: biufford
 25 sie 2007, 22:47
Tak jak ja wloze to wyskakujekomunikat wlozono karte pamieci,jest firmy kingston

mateusz

 #216077  autor: PingNoMore
 26 sie 2007, 20:58
Masz możliwość sprawdzenia karty w innym telefonie? Ponad to Sasmungi mają problemy z obsługą kart Kingstona, lepiej jest kupić SanDisk.

 #216829  autor: biufford
 29 sie 2007, 10:51
Hmm.... to znaczy ze te karte moge sobie wyrzucic?niedobrze,no nie mam mozliwosci walsnie za bardzo,a jak w telefonie wejde w opcje karta pamieci to wyskakuje niedozwolone;/

mateusz

 #234629  autor: stedi
 20 lis 2007, 19:23
biufford pisze: jak w telefonie wejde w opcje karta pamieci to wyskakuje niedozwolone;/
Mam dokładnie taki sam problem przy kartach microSD 1Gb i 2 Gb, gdy tylko włożę kartę 512 lub 256 to wszystko działa poprawnie.
Podkreślam że karty są firmy - Kingstona.
Może jest jakaś opcja lub kod który wzbogaci o odczyt tak wielkich kart?
Liczę na waszą pomoc i fachową rade.

Pozdrawiam
 #234631  autor: user_delete3
 20 lis 2007, 19:29
biufford pisze:Witam
Mam duży problemik niestety. Mam w tel kartę 1GB i kiedy podłączę go do komputera i przełączę w telefonie na pamięć masowa wyskoczy mi na pc dysk wymienny G. Klikam na niego aby wejść i wtedy wyskakuje mi włóż dysk do stacji dysków G,co mam zrobić?
Pomóżcie proszę bo już nie mam pomysłów, piszcie na gg 7402757.
Dzięki wielkie z góry!
Pozdrawiam


Zakładaj tematy w taki sposób, poprawiłem.
Spróbuj najpierw sformatować kartę pamieci

 #234632  autor: PingNoMore
 20 lis 2007, 19:31
stedi, Sprawdz katrę innego producenta, najlepiej Sandisk

 #234643  autor: stedi
 20 lis 2007, 20:25
Wiec chyba tak zrobię. Dzięki.
Pozdrówki

 #246751  autor: kornat
 20 sty 2008, 19:35
kingston moze jest tani ale jest nie dopracowana i do 510 MB to dobrze smiga a 1 GB sandisk smiga jeszcze lepiej

 #263010  autor: izzy20
 21 kwie 2008, 20:31
Witam.Mam problem z kartą pamięci.Pakuję ją do telefonu i niby jest ok ale nie mogę jej sformatować(to nowa karta kingston 2gb)doradżcie co mam zrobić.Nr GG 10322582

 #263067  autor: Karbon
 22 kwie 2008, 01:24
Kartę formatuj w odpowiednim czytniku podłączonym do komputera, albo chociażby w cyfrowym aparacie fotograficznym. Kartę wkładasz do przejściówki MicroSD => SD, do aparatu i tam funkcja Format.

 #263202  autor: izzy20
 22 kwie 2008, 18:16
niestety nic nie daje sformatowanie karty w kompie po wlożeniu karty do telefonu nadal wyświetla mi sie komenda SFORMATOWAĆ. :sad3: nie mam pojęcia jak mam sobie z tym poradzic :(

 #287197  autor: Dziadostvo
 07 wrz 2008, 17:03
Witam!

Panowie...

Jak widać jest sporo osób mających problem z czytaniem kart MicroSD - ja sam piszę w tej sprawie już na kolejnym forum :roll:
Kilka spostrzeżeń:
- problem polega na braku widoczności karty (najczęściej zarówno w telefonie, jak i w komputerze);
- zdarza się, że telefon widzi kartę (pojawia się ikona na wyświetlaczu tel.), ale wskazuje ilość dostępnej pamięci 0 kb, przy czym nie ma jakiegokolwiek dostępu do karty, także związanego z formatowaniem;
- z wielu postów wiem, że podobnie jak u mnie, widoczność karty "zanikła" po jej wyjęciu/przełożeniu do innego telefonu, lub komputera, a nie od pierwszego uruchomienia;
- inne karty działają bez problemów w obu urządzeniach.

Osobiście korzystam z Samsunga j700, a karta to MicroSD Nokia 1GB.

Dodam, że próbowałem już m.in.:
- Ustawienia telefonu - pamięć masowa;
- wyłączanie tel. z wyjęciem baterii;
- wielokrotne wsadzanie karty zarówno do tel, jak i poprzez adapter do laptopa;
- sprawdzenie sterowników w kompie;
- dostęp poprzez Samsung PC Studio;
i inne mniej profesjonalne sposoby :roll:


Efektów jak się domyślacie - dokładnie "0".

Jeśli jest więc tutaj ktoś kto jest w stanie podać jakieś rozwiązanie bardziej ambitne od "sprawdź czy dobrze docisnąłeś kartę", albo "wywal i kup nową" to z góry dziękuję za posta - i chyba nie tylko w swoim imieniu :)


Pozdro!