DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #988100  autor: Shando
 09 kwie 2018, 22:59
Witam bardzo serdecznie.
Mam pewien problem i przyszedłem zasięgnąć języka, może ktoś go tu już rozwiązywał, albo ma chociaż trochę pojęcie o tym

Mam mobilny internet T-mobile 20mb, wszystko śmiga bardzo dobrze, zasięg full LTE, nadajnik około 3km od domu ogólnie wszystko spoko.

Problem pojawia się jednak, gdy ktoś z domowników, odpali sobie jakiś film, czy to na YT, czy to livestream.
Wtedy, gdy jestem w grze pojawia się problem kosmicznych lagów, ścięc, dropów i w ogóle, mimo tego że ping jest cały czas taki sam ( od 20 do 35 około) nie zauważyłem też znaczącej utraty pakietów.

Więc tu powstaje parę moich pytań.

Czy na mój problem pomoże podwyższenie prędkości do 60mb czy nie ma to żadnego znaczenia i jeśli ktoś będzie oglądał w domu coś to dalej będą tego typu problemy?
Czy istnieje jakiś sposób monitorowania live zużycia internetu?
Czy możliwe że mimo no limit są ustawione jakieś limity w danym czasie które właśnie powodują te problemy?
Ktoś spotkał się z tym samym problemem? jak go rozwiązał?
Czy po prostu internet mobliny ma tak, że bierze sobie coś za priorytet i wszystko inne zwalnia?

Chciałbym po prostu dowiedzieć się czy istnieje jakikolwiek sposób na wyeliminowanie tego problemu. jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc proszę o wypowiedzenie się poniżej
 #988971  autor: Vieslav
 15 kwie 2018, 09:36
Proponuję zrobić speedtest przy nieobciążonej sieci w domu, a następnie ponowić speedtest jak ktoś będzie coś oglądał. Podobnie zrobić z pingiem. Zamknąć łącze 20mb/s nie jest trudno jeśli więcej osób z niego korzysta, ponadto nie wiadomo, na ile obciążony jest BTS z którego korzystasz.