DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #935863  autor: konieczupc
 01 lip 2017, 15:03
Witam.

Zakończyłem nierówną walkę z UPC wypowiedzeniem umowy. Usługi zostały odłączone.

Mam w mieszkaniu koncentryk z UPC (dość nowy) którym do tej pory dostarczany był internet 60 i kablówka. W poniedziałek przychodzi do mnie monter z Netii i ma podłączyć sam internet. Kablówki nie zamawiałem.

I tu pytanie czy przełączy w skrzynce na klatce kable i po problemie czy położy nowy kabel?
 #936040  autor: tiger93
 02 lip 2017, 14:37
Jeżeli chodzi o Netie, są 4 możliwe opcje:

parowana skrętka telefoniczna YTKSY i usługa do 50 Mb/s po sieci telefonicznej przy użyciu VDSL2 lub do 20 Mb/s przy użyciu ADSL2+

przewód koncentryczny jeżeli jesteś w zasięgu Gigakablówki, wtedy obecny przewód można przepiać poza lokalem (połączyć go złączem typu "beczka" z przewodem z multitapa Netii) do 300 Mb/s

światłowód do mieszkania, FTTH GPON, do 900 Mb/s

skrętka Ethernet dla sieci ETTH Netii do 100 Mb/s

http://www.speedtest.net/result/2572992339.png
 #945279  autor: Manius_waw
 15 sie 2017, 18:53
OK. A w przypadku FTTH czy ETTH jak wygląda kablowanie? Czy wykorzystują infrastrukturę UPC czy tez ciągną kable po klatce schodowej/szachtach?
Bo do obu spraw potrzeba zgody adminstratora budynku...
Mam już UPC, ale chciałem dołożyć FTTH/ETTH i rozlożyć sobie na routerze i traktować 120 od UPS jako łącze zapasowe.