DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #914249  autor: Pankiew
 05 mar 2017, 14:39
Cześć.
Mam taką sprawę. Moja mama miała podpisaną umowę z Orange przez wiele lat (wcześniej tp). W pakiecie wykupione była TV podstawowa, Internet do 40 Mb/s i telefon stacjonarny który przeniesiony był z zwykłej sieci, na ten cały VOip - neofon. Czy jakoś tak to się nazywa, mniejsza o to, będziecie wiedzieli o co chodzi.
Od momentu tej zmiany, telefonu stacjonarnego bardzo często nie ma, muszę chodzić ręcznie router resetować, to z 2h pochodzi i znowu w słuchawce brak sygnału. Jest to mocno denerwujące.
Internet też na początku śmigał całkiem dobrze, na granicy 30 Mb/s. Nie narzekałem bo było mi to wystarczające. Teraz też często spada do 10 Mb/s a czasami i niżej.
Często dzwoniłem na infolinie i zgłaszałem ale klepali mi przez telefon formułki. A jak mówiłem, że klikałem już w routerze reset, odłączałem na kilka minut, telefon wyłączałem itp. to wielkie zdziwienie, że nie chciałem robić tego kolejny raz i w sumie wszystkie kroki wykonywałem już na pamięć.
Do rzeczy. Orange po prostu mnie męczy i chciałbym przenieść telefon stacjonarny i internet, telewizję do innej sieci, w porównywalnej cenie. Internet nie musi być tak szybki, bo się będę wyprowadzał, a rodzicom nie jest potrzebny demon prędkości. Ojciec tylko TV czasami ogląda.
Teraz miesięcznie płacą rodzice koło 120 zł. Jaka według was mogła by być najlepsza alternatywa?
 #914251  autor: Maniek99
 05 mar 2017, 14:53
Musisz sam się zorientować co w ogóle masz dostępne w danej okolicy.
Najczęściej jeżeli ktoś ma Neo, to dlatego że jest na to skazany i alternatywą jest co najwyżej Netia na kablach Tepsy, LTE, lub WIFI.

Ale może masz fart i jesteś w zasięgu jakiejś kablówki, czy światłowodu.
 #914253  autor: Pankiew
 05 mar 2017, 15:06
A no właśnie. Zapomniałem o tym wspomnieć. Mieszkam za miastem i jak napisałeś jestem skazany na Orange. Próbowałem zapytać w innych sieciach to najlepsze po kablu mnie nie obejmują. Brac Netie na kablu Orange sie nie oplaca bo pewnie bede mial to samo.

A jak z LTE? Jak by np wziac od nich pakiet, jest możliwość by przenieść do nich też stacjonarny? Bo nigdy takiego nie przenosiłem i nie wiem właśnie czy jest na tej zasadzie co telefony komórkowe.
 #914258  autor: Maniek99
 05 mar 2017, 15:51
Numer stacjonarny można przenieść na komórkę, będzie wtedy działał w zasięgu kilkuset metrów od domu. Ale chyba niema pakietów łączących LTE i telefon stacjonarny przez komórkę.

Z samym netem LTE też bywa rożnie, trzeba samemu przetestować rożnych operatorów (chyba wszyscy dają okres testowy, lub testować na prepaid), głównym minusem są miesięczne limity danych, no i najczęściej brak publicznego IP. Cenowo też nie jest jakoś super tanio.

Ja bym jeszcze pocisnął Orange. Gdyby u mnie to tak chodziło to co dziennie leciały by reklamacje.
Aż by mi sami zaproponowali zerwanie z ich winy. Na pewno da się wywalczyć jakiś rabat, może wymienią router na nowego Liveboxa itd.
 #914271  autor: Pankiew
 05 mar 2017, 17:36
No dobra dzięki za informacje. Poszukam co tam dają.
Orange mam tak po dziurki w nosie, że nawet reklamować mi sie już nie chce :(
Jeszcze raz dzięki
 #914310  autor: Vieslav
 05 mar 2017, 21:53
Pankiew pisze:Orange mam tak po dziurki w nosie, że nawet reklamować mi sie już nie chce
Nie miej, bo to najprawdopodobniej chodzi o sprzęt. Jak ci wymienią Liveboxa na coś nowszego to się poprawi, trzeba tylko trafić na ogarniętego konsultanta. Ja nigdy nie mam problemu i zwykle dostaję to, co chce.
W tej chwili nic korzystniejszego niż Orange Love nie znajdziesz. Za 89zł masz internet taki jak był + stacjonarny z nielimitowanymi rozmowami na stacjonarne i za granicę (UE, USA, Kanada) + TV pakiet optymalny + komórka z nielimitowanymi rozmowami komórkowymi, stacjonarnymi, smsami i 3GB neta. Przy takiej ofercie nawet nie patrzył bym w stronę LTE.
Druga opcja - telefon stacjonarny wraca na POTS i dokupujesz neostradę (ewentualnie + TV). Będzie drożej, ale będzie gwarancja działania telefonu.
 #914406  autor: Pankiew
 06 mar 2017, 14:56
Aha. To spróbuję pomęczyć ich, żeby mi wymienili tego liveboxa. Trochę lat ma, więc może i to jego wina. Dzięki spróbuje
 #918363  autor: Lebison
 29 mar 2017, 08:54
Również mam już dosyć orange, za 2 miesiące kończy mi się u nich abo i spadam do innej sieci, myślałem że są lepszą firmą od plusa, jednak ten sam poziom :)