DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #904496  autor: prbvs95
 10 sty 2017, 10:43
Cześć!

Temat w internecie wałkowany jak tylko można, nie mogę niestety znaleźć żadnych konkretnych informacji, które powiedziałyby: Tak, tak dokładnie jest/nie, nie jest tak.

Otóż jak wiadomo, 1 lutego 2017 UPC zmienia Ogólne Warunki Umowy Abonenckiej. Porównałem wprowadzane zmiany z moimi aktualnymi Warunkami, będzie inny. Zostanie dodany jeden punkt, który, tak naprawdę, najbardziej mi nie odpowiada, mówiący o zmianach lokalizacji podłączania usług i koniecznego do tego podpisania nowej umowy - po prostu często zmieniam miejsce zamieszkania i nie wyobrażam sobie takiego czegoś.

Wysłałem wypowiedzenie umowy (wciąż okres promocyjny), wypowiedzenie zarejestrowane, od wczoraj DUK próbuje się do mnie dodzwonić, nie mogłem wczoraj rozmawiać - nie odebrałem.

Pracowałem w telekomach, każda zmiana regulaminu, która nie wynika z przepisów prawa upoważnia abonentów do rezygnacji z umowy. Niestety jak czytam posty na forach itd, to w UPC wydaje się to tak zawiłe, że nic już nie rozumiem.

Wolę się zapytać tutaj, niż na infolinii - może mi być wsadzony tani kit, a tego chciałbym uniknąć - po prostu mam o tym pojęcie, ale chciałbym się upewnić czy na pewno moja umowa zostanie rozwiązana bez naliczenia kary umownej (o tym pisze UPC w dokumencie, w którym informuje o zmianach warunków).

Jeżeli ktoś już przechodził przez podobne zmiany, udało mu się zakończyć umowę bez kary, to niech da znać, uspokoi mnie to i da wiarę, że UPC to jednak jeszcze firma, która działa w granicach prawa. :)

Wydaje mi się po prostu, że jeżeli miałoby się to odnosić do umów bez okresu zastrzeżonego, tj. na czas nieokreślony, to nie pisaliby o karze umownej/rozwiązaniu umowy bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Bo takich po prostu no... nie ma przecież gdy umowa nie jest podpisana na dany okres - jeden miesiąc i dziękujemy. Natomiast w internecie można znaleźć kwiatki, że dla każdego abonenta są tworzone inne Ogólne Warunki Umowy Abonenckiej, co wydaje się absurdem... Szczególnie, że informują o zmianie.