DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #848466  autor: guregori
 01 lut 2016, 00:59
Potrzebuję jakoś zwiększyć czułość laptopa na sieci, które są w pobliżu. Jak to zrobić?
 #849320  autor: maker3
 04 lut 2016, 18:04
Takie coś to do stacjonarki, nie wyobrażam sobie korzystać z laptopa, żeby cały czas coś takie sterczało.

@guregori
Podaj więcej szczegółów: jaki laptop, jaką ma obecnie kartę Wifi, jaki router, jaki dystans, jaka sytuacja w eterze, bo z fusów nie wywróżymy.

Jeśli konstrukcja laptopa umożliwia łatwy dostęp do kart miniPCIe to zamiast kupować coś na USB można wymienić wewnętrzną kartę.
Ja miałem kłopot z całkowicie zapchanym eterem wieczorami, to zbawienny okazał się zakup karty Intel 6230. Mogłem wtedy łączyć się po paśmie 5Ghz, ale to musi też obsługiwać twój router.

Natomiast jeśli chodzi o czułość to najlepsze opinie słyszałem o kartach Atherosa.
Jeśli router ma anteny ze złączem rp-sma to może kupić jakieś dłuższe antenki.