DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #794117  autor: jagrok
 03 kwie 2015, 21:10
Dzień dobry,

W dniu jutrzejszym mają wykonać mi instalację światłowodu i dostarczyć usługę TV, INTERNETU, TELEFONU w technologii światłowodowej od Orange.

Czytam umowę i widzę że nie przysługuje mi możliwość odstąpienia od umowy jeżeli ORANGE rozpocznie świadczenie usług i wykona instalację przed upływem 14 dni.

Dołączony regulamin chyba nie do końca jest zgodny w świetle nowych przepisów z dnia 25.12.2014 ponieważ w Dziale IV
§ 12

pkt 1 informuje o 10 dniowym terminie do odstąpienia umowy

Dodatkowo ORANGE zabezpieczna się, w pkt 2 że prawo do odstąpienia nie przysługuje, jeśli Orange na życzenie klienta rozpoczęła świadczenie Usługi przed upływem terminu o którym mowa w § 12 pkt 1.
Pod umową oczywiście odpowiednie oświadczenie jest.

Czy ktoś ma doświadczenie ?
Położyli mi w bloku światłowód, obecnie mam UPC, chciałem przetestować która usługa lepsza.

Niestety martwią mnie zapisy o minimalnych prędkościach.
 #794367  autor: Mixiorek
 05 kwie 2015, 15:28
jagrok pisze:Położyli mi w bloku światłowód, obecnie mam UPC, chciałem przetestować która usługa lepsza
Z ciekawości - jakie miasto/ dzielnica?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #794882  autor: danioo
 08 kwie 2015, 21:04
tytul tematu mowi o rozwiazaniu a w treszci o odstapieniu
no od ogrudnia zmienilo sie prawo telekomunikacyjne i przynajmniej w cp masz do wyboru
zgadzasz sie na rozpoczecie swiadczenia uslug w ciagu 14 dni od podpisania umowy i w razie odstapienia placisz proporcjonalna kwote ile dni korzystales
lub druga opcja
zaczynaja ci swiadczysc usluge po 14 dniach i w tedy nie ma mozliwosci odstapienia po tym terminie
 #803772  autor: robriot77
 27 maja 2015, 13:23
od podpisania umowy masz 14 dni na odstapienie od umowy bez podania przyczyny jak rowniez bez karu umownej. jeszcze zadnego mojego klienta nie podlaczyli 14 dni po podpisaniu umowy. no chyba ze jest jakis problem techniczny czy robie bsa albo klient wyznacza odlegly termin podlaczenia. zakladalem neta logowalem a pod koniec terminu 14 dni robilem rezygnacje. nikt nie dostal zadnej kary.



osoby ktore chcialby zmigrowac z adsl/vdsl na ftth czy ci ktorzy by chcieli zalozyc nowa usluge niech dadza info na prv. dla tych co im sie koncza umowy u innego operatora moga dostac opcje 6mc za free. obecnie robie tylko klientow wawy (osiedla bloki)