DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #778260  autor: Ryszard Lubicz
 16 sty 2015, 10:16
Witam. Właśnie przyszła do mnie sąsiadka, starsza pani, mówi , że ma wnuczkę w ZEA, chce do niej jak najtaniej dzwonić . Tamta jej doradziła kupno laptopa, założenie internetu i używanie Skype. Tylko, że ona sobie z tym chyba nie poradzi, ma ponad 80 lat.
Ta wnuczka niby wczoraj do niej dzwoniła , pogadały trochę i jej powiedziała , że ją to 300 zł na nasze kosztowało.
Czy istnieją jakies tańsze połączenia do tego kraju? Jakieś może tańsze numery czy coś? Ona ma tel. w stacjonarny w Orange.
W ostateczności może jakoś przez komórki może być.

Grażynko wybacz...
 #778262  autor: matteo
 16 sty 2015, 10:47
Zaproponowałbym VoIPa z ustalonym numerem na łączenie się po wybraniu numeru z komórki.

Jednym słowem:

[numer dostępowy voip]*p[numer telefonu docelowego w formacie odpowiadającym standardom firmy świadczącej voip].

Skoro ta starsza pani dzwoni tylko pod jeden numer, to to jej załatwi problem.
 #778263  autor: Morvius
 16 sty 2015, 10:49
A po co laptopa? Wystarczy mieć smartfona i np aplikację viber zainstalować i nie trzeba być uwiązanym do laptopa. Dzwonią do siebie jak tylko obie są online, leci za free. Bajka :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #778266  autor: slawekt
 16 sty 2015, 11:24
matteo pisze:[numer dostępowy voip]*p[numer telefonu docelowego w formacie odpowiadającym standardom firmy świadczącej voip].
Dokładnie :-) Jest to dla naprawdę wiekowych osób najlepsze rozwiązanie. Dużo lepsze od zakupu smartfona i nauki Skype'a czy Viber'a. Przetestowane empirycznie na mojej rodzinie i zupełnie bezproblemowe.
Bynajmniej nie twierdzę że najtańsze, ale najwygodniejsze i nie wymagające zmiany żadnych nawyków.
Jako operator może być np. Halonet (0,98 zł/minutę do ZEA), dysponujący numerem wdzwanianym. Babcia dzwoni na zaprogramowany numer, Halonet oddzwania i po kłopocie.
Resztę masz tutaj: http://www.halonet.pl/oferta/dostep-dodzwaniany
Ostatnio zmieniony 16 sty 2015, 11:31 przez slawekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #778268  autor: cyanoone
 16 sty 2015, 11:29
Klucz/Lyca ma 0,89 zł za minutę do ZEA. Co do Vibera i mu podobnych to w niektórych krajach Arabskich są blokowane niestety. Zaciekawiła mnie natomiast opcja Easycall. Sąsiadka dzwoniłaby ze stacjonarki na skype czyli tak naprawdę nic by się nie zmieniło, tylko trzeba sprawdzić to blokowanie.
http://www.easycall.pl/uslugi_dodatkowe.html#skype

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #778286  autor: qcom
 16 sty 2015, 12:43
A nie lepiej byłoby jakby to wnuczka dzwoniła do niej do Polski przez voipa?? To będzie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Za ok 50zł będzie mieć do polski na stacjonarne bez limitu na 4 miesiące.
 #778340  autor: cyanoone
 16 sty 2015, 15:37
Viber ma całkiem przyjemne stawki za połączenia do Polski. Teraz mi przyszedł taki pomysł do głowy, aby wnuczka wykupiła sobie w jakimś polskim VoIPie polski numer. W Muff numer 1 zł i do tego 4 gr na stacjonarne.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #778344  autor: amigo007
 16 sty 2015, 15:56
Dla starszej osoby najprościej jest wsadzić w komórkę pre-paid jakiegoś mvno. Ja proponuję https://www.vectonemobile.pl/ i wykupienie 500 minut na połączenia międzynarodowe za 35zł (Wszystko W Jednym Pocket Saver tylko 35 zł). Minuta wychodzi wtedy po 0,07 pln. Najprościej i tanio.

Ps. w regulaminie jest, że te 500 minut jest na stacjonarne.

"Wszystko W Jednym Pocket Saver ("Oferta") jest przeznaczony dla rozmów, SMS-ów i Internetu z Polski na telefony numerów/stacjonarnych określonych w warunkach oferty oraz korzystania z Internetu mobilnego w Polsce. Inne zastosowania, w tym połączeń z numerami premium i użytkowania poza limitem będzie obciążone standardowymi opłatami. Oferta nie może być używana podczas korzystania z roamingu."
 #778529  autor: Dziedzic Pruski
 17 sty 2015, 02:12
Piszą tu bzdury, bo nie byli w UAE. Ja byłem.
Wnuczka ma kupić SIM du.ae i odbierać telefony od babci. Skype i VOIP są tam blokowane przez algorytm robiący lagi i prawie nic nie można zrozumieć. VPN jest za trudne więc darujmy sobie inne sposoby.
Babcia ma dzwonić z VOIP lub Skype. Wnuczka tylko odbiera.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular