DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #728569  autor: Nikita_Bennet
 29 cze 2014, 13:02
Witam.
Jak to jest z kartami SIM internetu mobilnego? Są takie same jak do telefonów GSM?
Chodzi mi o to że mam sporo złotówek na starej karcie SIM+ (comp128v1 może coś niektórym mówi).
Wygadać nie wygadam, nie ma szans bo karta chodzi w dualsimie z abo nolimit z sieci play.
Zastanawiam się nad jakimś wykorzystaniem jej np w tablecie itp do korzystania z internetu.
Tylko pytanie czy tak się da bo tak naprawdę nie interesowałem się tym czym różni się karta w modemie LTE od tej w telefonie.

pzdrwm Nikita_Bennet

 #728571  autor: goral2099
 29 cze 2014, 13:10
Wymień w salonie na nową i po rozterkach... :)

 #728578  autor: Nikita_Bennet
 29 cze 2014, 13:52
znaczy się comp128v1 nic Ci nie mówi ;)
Właśnie nie chcę wymieniać na nową ale wykorzystać środki np na neta.
Gdybym miał wymienić kartę SIM to zmieniłbym operatora na play i miał jeden numer, zależy mi jednak aby nie pozbywać się tej karty SIM (sim-emu).
Tylko nie wiem czy się da wykorzystać jej do neta.

 #728579  autor: goral2099
 29 cze 2014, 13:55
Mówi, mówi. :) Tylko po co ci to?

 #728580  autor: Nikita_Bennet
 29 cze 2014, 14:14
czasami się przydaje, poza tym nie chcę tego tracić a z nowej tego nie zrobię.

 #728586  autor: goral2099
 29 cze 2014, 14:52
Wydaje mi się, że bardziej zależy to od operatora, niż od posiadanej karty SIM - np. Orange na początku wymieniało karty zarówno przy UMTS jak i przy LTE. Później okazywało się, że i na starych kartach można korzystać. W T żeby skorzystać musisz być z kolei w odpowiedniej taryfie. Zdaję mi się, że w Plusie i Playu wszystkie karty są wpuszczane do LTE. Chociaż ekspertem nie jestem, więc mogę się mylić. :)

 #728589  autor: Karlos20
 29 cze 2014, 15:03
Karty w sieci Play są od razu dualne (SIM/USIM), dzięki temu umożliwiają korzystanie zarówno z LTE jak i wstecznych technologii od UMTS. Dlatego w innych sieciach trzeba je po prostu wymienić.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #728605  autor: Nikita_Bennet
 29 cze 2014, 17:00
akurat chodzi o starą kartę simplusa - tę która nie dodaje w telefonie menu PLUS czy jakoś tak.

Czyli jak nie patrzył mogę sobie tej karty używać w modemie gsm?

 #728610  autor: Patryk_
 29 cze 2014, 17:32
LTE wymaga bezwzględnie karty USIM, dla UMTS nie jest to warunek konieczny, aczkolwiek operator może zablokować możliwość logowania się kart bez profilu USIM ze względu na - przynajmniej teoretycznie - gorsze zabezpieczenia. Tak przed laty (2005-2006) robił Orange.