DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #727875  autor: ligeza
 26 cze 2014, 14:31
Jak w temacie, mieszkam na wsi i po włączeniu silnika 2,2 KW podpiętego do falownika jednofazowego 2,2 KW spada mi SNR z około 11db do 7 db. Falownik podpięty jest pod inną fazę niż router. Czy można jakoś temu zapobiec. Posiadam router ADSL TD-W8960N. Czy zastosowanie UPS poprawi stabilność linii, a jeśli tak to jaki wybrać? Ewentualnie może jakaś listwa przeciwzakłóceniowa.

 #729002  autor: jedrek
 01 lip 2014, 00:42
Trzeba ustalić czy te zakłócenia nakładają się na linię czy jest przejście śmietnika np przez zasilacz routera. Zasiliłbym do testów router z akumulatora i sprawdził czy dalej jest śmietnik.
Komp masz uziemiony?
Falownik uziemiony?
Sprawdzić inne uziemienie dla kompa, bo może przez marne "wspólne" uziemienie falownik nieźle sieje i przykłóca modem w TP Linku (?)
Czy włączenie silnika powoduje zwiększenie zakłóceń, szumu na linii słyszalne gołym uchem w słuchawce telefony zapiętego na linię?
Jak jest prowadzona linia? Skrętka? Zwykła para miedziana bez skrętu? Kilometr zwinięty w kółko leżacy w garażu? Bliskość linii 400V od linii telefonicznej?

 #729013  autor: ligeza
 01 lip 2014, 05:37
Jet to starsze budownictwo i w domu jest tylko faza i zero. W niektórych gniazdkach widziałem zero zmostkowane z bolcem uziemiającym. Z tego co pamiętam falownik nie ma wyjścia na uziemienie, natomiast silnik podpięty do falownika poprzez 3 przewody L1, L2, L3 jest podpięty zerem (styk z obudową silnika) do skrzynki metalowej w której znajduje się Falownik. Przewód do garażu idzie ziemią (około 40m) i nie znajduję się w sąsiedztwie przewodów telefonicznych lub skrętki. Najbliższa odległość między nimi to pewni ponad 15M. Do domu mam na ścianie podpiętą puszkę napowietrznie do niej podpięty przewód telefoniczny 1 para, skrętka w żelu typowo telekomunikacyjny a z puszki bezpośrednio do routera kablem skrętką komputerową czysto miedzianą około 12m kabla (oczywiście użyte dwa przwody skręcone ze sobą). W słuchawce telefonu nic nietypowego nie słychać. Nie mam akumulatora, aby podpięć router, ale spróbuję w wolnej chwili odpiąć uziemienie z obudowy silnika i zobaczyć czy coś pomoże. Na elektryce się za bardzo nie znam. W domu mam same laptopy i tuner oraz telewizor połączone skrętką do routera.


http://zapodaj.net/04b343cb752db.png.html

EDIT:

Odpiąłem uziemienie od metalowej skrzynki w której jest falownik. Dosyć mocno to pomogło, zakłócenia się znacznie zmniejszyły. Uziemienie miałem pociągnięte z Kabelka zerowego, bo w instalacji nie mam typowego uziemienia. Czy mogę w jakiś inny sprawdzony sposób uziemić tą skrzynkę, aby nie było zakłóceń?