DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #716113  autor: user_delete34
 09 maja 2014, 19:48
Przeczytałem właśnie newsa. Ponieważ mieszkam w tym województwie i nie jestem zbyt w temacie, pytam, co to wprowadzi/zmieni i jakie są ewentualne korzyści lub straty (z powodu budowy sieci właśnie przez tego operatora) dla konsumenta, jakie dla małych ISP? Jak to się ma do innych województw - lepiej, gorzej?

Jak ta sieć będzie działać - na zasadzie, że każdy nowy ISP ma łączyć się właśnie pod najbliższy styk Orange, albo ktoś będzie zmieniał dostawcę usług na Orange?

Czy wpływa to jakkolwiek na sytuację np. takiego Protonetu, którego zasięg (podany link) obejmuje aktualnie część woj. śląskiego, a znajomy (ich klient) powiedział, że wkrótce ten ISP będzie i u mnie (pow. wieluński)?

Orange zbuduje tę sieć - ale czy dla konsumenta wpływa to jakoś na cenę usługi (w górę - mam na myśli słynne "utrzymanie łącza" w absurdalnej cenie) albo priorytety w transmisji (powolny transfer z YouTube)?

 #725277  autor: Kaczy
 14 cze 2014, 23:12
Ta sieć budowana jest na potrzeby województwa a także w celu udostępnienia jej innym ISP.
Np. mała sieć na "uboczu" potrzebuje dojścia do "świata", więc idzie do punktu dystrybucyjnego, który później jest wpięty w Internet (IX).
Jest to też szansa, że w pewnych miejscach pojawią się operatorzy kablowi. Np. teraz im się nie opłacało kłaść kilkudziesięciu km światłowodów, żeby podpiąć 100 klientów.

Ta sieć nie ma nic wspólnego z utrzymaniem łącza.

...::: Made for loneliness :::...

 #725326  autor: user_delete34
 15 cze 2014, 11:21
Kaczy pisze: Ta sieć nie ma nic wspólnego z utrzymaniem łącza.
A z puszczaniem ruchu z YouTube przez Francję?

 #725402  autor: Precelos
 15 cze 2014, 17:07
Markadiusz pisze:A z puszczaniem ruchu z YouTube przez Francję?
oni tylko buduja siec, ruch nie musi na szczescie isc przez ich BRASy

Obrazek

 #725684  autor: Kaczy
 16 cze 2014, 21:55
Oni "dają" dostęp tylko do części pasywnej. Później operator wykupuje usługę dostępu do Internetu (np. od TP, Netii, GTS, TK Telekom) i w tym momencie po części jest utworzona trasa pakietów. Oczywiście operator dostaje także dostęp do usługi BGP, dzięki której może wybierać sobie trasy, którędy ma podążać ruch.

...::: Made for loneliness :::...