DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #711357  autor: monsune
 19 kwie 2014, 07:56
Nie wiem na ile wzbudzę tym sensację, ale zacząłem węszyć wokół świeżo nabytego modemu ZTE MF823 i co się okazało? Korzysta on z tego samego procesora który wykorzystuje m.in. firma Apple w tel. iPhone5. Jest to procesor Qualcomm MDM9615 4G LTE obslugujący voice, a także posiadający... wbudowany odbiornik GPS, który współpracuje z siecią rosyjskich satelit GLONASS.

Co to jest GLONASS? Zobaczcie: http://pl.wikipedia.org/wiki/GLONASS

Przyznam, że to odkrycie mnie zmieniło. Wyobraźcie sobie, że modemy LTE przemyciły do naszych domów szatański patent, który jest w stanie sprawdzać i zapisywać naszą globalną pozycję z ogromną precyzją oraz zapewne przekazywać ją regularnie do bazy danych operatora. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości bo tego typu sztuczki robią przecież wszystkie iPhony, a są one bardzo znane ze szpiegowania swoich użytkowników.

Dlaczego operatorzy nie informują o takiej ciekawej funkcjonalności naszego sprzęciku? Dlaczego soft do obsługi tych modemów nie daje nam dostępu do GPS? Chyba wolę nie znać odpowiedzi na te pytania i już podziękuję za LTE i wrócę do starego modemu HSPA :D

 #711472  autor: ChuckyCiechanow
 19 kwie 2014, 15:48
W HSPA bez problemu można sprawdzić swoja lokalizacje do kilku metrów :8

 #711477  autor: monsune
 19 kwie 2014, 17:08
Sprawdzić lokalizację można i na technologii sprzed 10 lat używając A-GPS. Natomiast ja piszę o pełnym GPS, normalnym odbiorniku sygnału z systemu satelitarnego klasy nawigacyjnej, który działa w tle 24/7 wbrew naszej woli i wiedzy.