DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #709124  autor: Mr. Allen
 09 kwie 2014, 16:11
Witam serdecznie. Przyszedł wreszcie czas aby zaopatrzyć się w jakiś internet mobilny do mojego skarba, ale że kompletnie nie wiem, z jakiej oferty skorzystać to zapytuje Was. Umieszczam kilka wskazówek i wymagań poniżej.

Usługa: TYLKO na kartę
Internet do: iPad 3 (a więc karta Nano sim)
Lokalizacja: duże miasto, ale również rodzinne strony, więc zasięg też powinien być OK
Zużycie: Głównie korzystam z Wifi, ale przecież tablet to urządzenie mobilne, więc chce swobodnie korzystać z netu, więc nawet jakieś filmiki i muzyka na Youtube, również fb, poczta i inne podstawowe strony, więc nie wiem ile zejdzie mi tego miesięcznie, a nie chcę co chwile sprawdzać, ile mi zostało (proszę o poradę)
Okres ważności: Jak najdłuższy, bo chce kupić raz większą ilość gb i z tego korzystać, aż do utraty transferu.

Wymagania pasują idealnie pod te karty, które są na allegro, typu 6 czy 12gb, ale czy faktycznie to jest najlepsza opcja? Sa one ważne około 3/6 miesięcy. Czy to dobra opcja? Są jakieś minusy takiej usługi? Czy mogę wziąć kartę zwykłą i przerobić ją za darmo u operatora na nano? Coś jeszcze Wam przychodzi do głowy?

Pozdrawiam i czekam na wszelkie pomysły.

 #709151  autor: habish
 09 kwie 2014, 17:23
Pomyśl nad czymś takim: http://internet.plus.pl/indywidualni/ab ... wi-klienci
Co prawda nie jest to na kartę ale nie ma terminowej umowy.
Jak ci się nie spodoba rezygnujesz, a jeśli ci się spodoba to także rezygnujesz, ale wtedy się targujesz i dostajesz to co miałeś z rabatem 30-50% ale wtedy już musisz podpisać umowę terminową :)

 #709190  autor: darek638
 09 kwie 2014, 19:23
W tej ofercie jest lejek?

Nigdy więcej Play.

 #709192  autor: habish
 09 kwie 2014, 19:27
Tak, w Plusie już nie ma taryf internetowych bez lejka.

 #709195  autor: matteo
 09 kwie 2014, 19:39
Patryk7588 pisze:Pomyśl nad czymś takim: http://internet.plus.pl/indywidualni/ab ... wi-klienci
Co prawda nie jest to na kartę ale nie ma terminowej umowy.
Jak ci się nie spodoba rezygnujesz, a jeśli ci się spodoba to także rezygnujesz, ale wtedy się targujesz i dostajesz to co miałeś z rabatem 30-50% ale wtedy już musisz podpisać umowę terminową :)
Dobra wiadomosc: niby jest umowa terminowa na rok ale kara = 1 zl.

 #709206  autor: Mr. Allen
 09 kwie 2014, 20:31
Co przeważa na korzyść tej oferty abonamentowej, bo w niższej cenie mogę mieć internet na karte, wiec nie widzę sensu kombinować. Opłaca się tylko za 49,99 wziąć 10 GB, a zwykłe karty są dodatkowo ważne dłuźej.

 #709207  autor: habish
 09 kwie 2014, 20:34
To że po wykorzystaniu pakietu masz lejek no i 10GB możesz mieć za 24,99zł a nie 49,99zł

 #709214  autor: Mr. Allen
 09 kwie 2014, 20:53
Lejek z jaką prędkością? Prędkość pozwala ma cokolwiek? Te ceny, które podajesz to są jakieś domysły, bo nie chcesz mi powiedzieć, że dają taką cenę każdemu, jak po pierwszym miesiącu wypowie umowę. Umowa wtedy na rok, a jej zerwanie to tylko 1zł? Brzmi nieprawdopodobnie.[/fade]

 #709215  autor: Karlos20
 09 kwie 2014, 20:54
Mr. Allen, W Plusie lejek ma prędkość do max 32 kbit/s.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #709217  autor: habish
 09 kwie 2014, 21:00
Lejek 32kb/s... po wypowiedzeniu umowy dają rabat 30%, możesz utargować 50%... Co do kary za 1zł to nie mój wpis więc się nie wypowiem.
Poczytaj opinie innych o tym na telepolis lub tu http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... &start=885

 #709446  autor: northwest
 10 kwie 2014, 23:35
Witam,
Mam podobny problem w wyborze oferty ;)

Poszukuje także internetu do iPada (nano sim) ale potrzebuje 1gb transferu tylko. Oferta moze byc indywidualna jak i firmową (komórki mam w Orange).

Możecie polecić cos? Jak dla mnie to im taniej, tym lepiej ;-)

Z góry dziękuje za pomoc,
Northwest

 #709454  autor: cyanoone
 11 kwie 2014, 00:04
northwest,
Na kartę:
Virgin Mobile
>Pakiet 1 gb za 19 zł
.Pakiet 100 mb za darmo do doładowania za minimum 10 zł
>50% ekstra każdego doładowania
>zasięg Orange, Play (dla przenoszących numer dodatkowo Plus i T-mobile)
>Rok ważne konto po każdym doładowaniu
>Nieograniczony darmowy lejek internetowy, gdy tylko masz ważne konto

Wychodzi ok 12,66 zł za jeden gb + 100 mb za doładowanie od 10 zł w górę. Po wykorzystaniu limitu lejek.

Abonament:
Orange 14,95 Bez modemu
>3 gb internetu z lejkiem
>Bez limitu gb od 0.00 do 8.00
>Umowa na 24 miesiące

takie są moje propozycje może ktoś ma coś ciekawszego?

Pozdrawiam ;)

 #709727  autor: janekt
 12 kwie 2014, 12:04
Taniej tym lepiej, tak? No to może:
Orange
-w ofercie na kartę pakiet 1 GB kosztuje 12 złotych
-jest ważny 30 dni
-może być cykliczny (a więc sam się odnawia co miesiąc)
-jedyny minus to taki, że po wykorzystaniu limitu danych nie ma lejka
T-Mobile/Heyah
-w ofercie na kartę pakiet 1 GB kosztuje 10 złotych, 3 GB- 20 złotych, a 6 GB- 30 złotych
-jest ważny 30 dni
-automatycznie się odnawia
-jest lejek po wykorzystaniu limitu
Z dostępnością kart nanoSIM chyba nie ma jakiegoś większego problemu u tych operatorów.

Jeżeli chodzi o abonament, to (wersje bez modemu, tylko SIM):
T-Mobile:
-abonament 19,95 zł
-3 GB danych
-umowa tylko na rok
Orange:
-abonament 19,95 zł
-5 GB danych
-ale umowa na dwa lata

JanekT

 #709868  autor: Mr. Allen
 13 kwie 2014, 10:24
Przemyślałem i nie chce abo, kupię sobie karte - póki co jeden Gb i zobaczymy ile schodzi. Wezmę chyba virgin, bo chce mieć konto ważne długo, orange ze swoim 30 dniowym okresem odpada.

Jaka jeszcze oferta na kartę się nada, z oficjalnych ofert?

 #709890  autor: darek638
 13 kwie 2014, 12:16
W Virgin 1 GB kosztuje 19 zł i jest ważny 30 dni. Długo to jest ważne konto po doładowaniu.

Nigdy więcej Play.

 #710025  autor: Mr. Allen
 13 kwie 2014, 20:44
No to chyba zostają tylko te karty pre-paidy z allegro, które są ważne znacznie dłużej. Jak jest z wymianą zwykłej karty na nano sim u operatora od którego jest ten internet?