DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #695805  autor: CreIser
 04 lut 2014, 02:03
Witam,

czy przy złożeniu wypowiedzenia na internet stacjonarny pojawiają się lepsze oferty od tych, co na stronie internetowej?

 #695808  autor: kamil1221
 04 lut 2014, 06:28
Nie. Po za jakimś prezentem nic nie wynegocjujesz. Neo jest regulowane przez UKE dlatego nie ma możliwości negocjacji ceny usługi.

 #695826  autor: Karlos20
 04 lut 2014, 11:31
CreIser, sprawdź ofertę internetu z kablówki - wyjdzie znacznie taniej i uwolnisz się od opłaty za łącze (koło 30 zł miesięcznie zaoszczędzone).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #695834  autor: Sig
 04 lut 2014, 12:15
Karlos20 pisze:CreIser, sprawdź ofertę internetu z kablówki - wyjdzie znacznie taniej i uwolnisz się od opłaty za łącze (koło 30 zł miesięcznie zaoszczędzone).
Skoro pisze z Warszawy, a jednocześnie pyta o Neostradę, to można wyciągnąć wniosek, że nie ma alternatywy... Wbrew pozorom również nie każda kablówka jest tańsza, choć to jest kwestia konkurencji. Te największe są oczywiście tanie, czy nawet lokalny JMDI w Warszawie jest ciekawy, ale jak zobaczyłem niektóre oferty mniejszych operatorów żyjących pod ochroną Spółdzielni Mieszkaniowej (bo nie wpuści konkurencji) to za głowę można się złapać (typu np. 80 zł za 4Mbps...).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #695841  autor: CreIser
 04 lut 2014, 13:17
W sumie moje wątpliwości co do tego zostały już zażegnane, więc nie ma sensu dalej drążyć ten temat ;)

Neo jest niestety na działce pod Warszawą :)

Dzięki za odzew.

 #695901  autor: adam.wisnia
 04 lut 2014, 17:28
kamil1221 pisze:Nie. Po za jakimś prezentem nic nie wynegocjujesz. Neo jest regulowane przez UKE dlatego nie ma możliwości negocjacji ceny usługi.
Czy Np. Netia nie jest regulowana przez UKE? A jednak ma niższe ceny na taki sam produkt jak Orange (np. Internet stacjonarny).

http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=1958761

 #700728  autor: CreIser
 24 lut 2014, 10:52
Pytanie z innej beczki

Umowę mam zawartą na czas określony. Co po tym czasie? Jeżeli nie przedłużę tej umowy przechodzi automatycznie na czas nieokreślony? Czy przedłuża się na 12 miesięcy na starych warunkach? Szukam tego w regulaminie świadczenia usługi neostrada ale nie mogę tego znaleźć, albo w ogóle nie ma tego napisane.

 #700738  autor: robbertson1
 24 lut 2014, 11:31
W promocji "Wymarzony internet", a także w obecnej promocji " Po prostu Neostrada", jeżeli nie napiszesz wypowiedzenia, to umowa jest przedłużana na czas określony 6 miesięcy z taka samą opłatą.

 #700739  autor: CreIser
 24 lut 2014, 11:37
No to muszę dokładnie sprawdzić, jaka "promocja" mnie obejmuje.

 #700740  autor: Krystian90
 24 lut 2014, 11:38
Pamietaj by nie wierzyć zadnym konsultantom, dobrym wujkom w sieciach. Ich celem jest namowienie na byle jaka oferte - wieksza ilosc klientow to wieksza kasa dla nich. A tobie moze sie cos nie spodobać. Kieruj sie tylko i wylacznie własnymi analizami.
Bo trafisz do jakiegos super internetu LTE od plusu i sie zawiedziesz ze to nie to co w reklamie co wystepują samochody specjalistyczne
Ostatnio zmieniony 04 mar 2014, 09:26 przez Krystian90, łącznie zmieniany 1 raz.

 #700884  autor: Eracer
 24 lut 2014, 19:28
Witam, niestety jestem skazany na neostradę. Aktywacja nowej linii telefonicznej (nowy budynek, nie było numeru tel. tylko linia). Prędkość do 10Mb, taką mam ofertę: 49zł/mc + 21zł/mc zawieszenie telefonu. Dodatkowo 49 zł aktywacja + 49zł router.
Czyli mam 70zł/mc za sam internet, rozumiem że te ceny nie podlegają negocjacji. Mam szansę na router za free albo aktywację czy nie ma co marzyć?

Eracer

 #700910  autor: buba1234
 24 lut 2014, 21:08
A mi sie wydaje, że w miejscach gdzie monopol ma TPSA [Neostrada] lepiej brac net mobilny.
Przykładowo u mnie ostatnio zerwał się kabel zasilający do modemu było to w piatek do spółdzielni mogłem pójśc dopiero dzisiaj i co zrobiłem? Włożyłem do smartfona mój starter Plusa na kartę podłaczyłem do laptopa, odpaliłem pakiet jednodniowy za 2zł. Pakiet co prawda wynosi 100MB a potem włącza się lejek 32kb/s, ale pakiet działa tak, że póki cos sciagam czy tez póki kontynuuję sesję w przegladarce www licznik w ogóle nie zlicza danych w pierwszym tescie nonstop cos w tle sciagałem [transmisja meczu, ściąganie kilku filmów po 700MB-1000MB każdy] cały czas z pełna predkością [5-14Mbit/s -zaleznie do pory dnia 14 po poludniu w sobotę, a 5Mbit/s wieczorem] jak sprawdzałem pakiet licznik cały czas na 100MB. Mozna na upartego taki pakiet odpalać codziennie i wyjdzie 60zł/miesiac za nielimitowany net lub dla hardcorowców odpalić pakiet miesieczny za 7zł/miesiac ale szkoda kompa. Najlepiej do stron do czytania aero2 a do sciagania pakiet za 2zł/dzien. Tak czy tak lepsze od monopolisty.
Startery tej taryfy jeszcze widzialem w kiosku i na allegro.
Podaj numer ulicy przy jakiej mieszkasz i sprawdzimy co tam stoi obok z masztów.

________________________________

 #700932  autor: kamil1221
 24 lut 2014, 22:00
adam.wisnia pisze:
kamil1221 pisze:Nie. Po za jakimś prezentem nic nie wynegocjujesz. Neo jest regulowane przez UKE dlatego nie ma możliwości negocjacji ceny usługi.
Czy Np. Netia nie jest regulowana przez UKE? A jednak ma niższe ceny na taki sam produkt jak Orange (np. Internet stacjonarny).
Na własnych kablach nie. Jeśli jest usługa świadczona na ich miedzi. Dlatego Netia ma kilka ofert - na linii TP, swoich i LLU.

Na okablowaniu TP dużej różnicy w cenie nie ma.

 #701100  autor: Eracer
 25 lut 2014, 18:31
Aktualnie używam mobilnego internetu, korzystałem już ze wszystkich operatorów (maszty mam w okolicy 1km), ale nie jestem zadowolony. Neostrada o prędkości 1 Mb lepiej chodzi niż mobilne 3,6 Mb. Do tego ten limit danych. Nie siedzę cały czas, ale jak się od czasu do czasu ściągnie kilka większych plików to jest po limicie.

Eracer

 #701126  autor: buba1234
 25 lut 2014, 20:08
No to pakiet dzienny za 2zł z "Plusa na karte" jest praktycznym nolimitem do sciagania okazyjnego kilku plikow.

________________________________

 #701132  autor: Precelos
 25 lut 2014, 20:22
buba1234 pisze:A mi sie wydaje, że w miejscach gdzie monopol ma TPSA [Neostrada] lepiej brac net mobilny.
to zalezy od potrzeb
ja czasami w miesiacu zuzywywalem ponad 2 TB danych, rekord to ok 15TB/ miesiac - [rzy laczu 60Mbit to latwo osiagnac ;)

w tej chwili to zuzywam ok 70 GB, sam youtube u dziennie generuje ok 1,5GB(srednia predkosc pobierania ok 25Mbit)

oczywiscie nie uzywam neostrady :P

Obrazek

 #701170  autor: buba1234
 25 lut 2014, 21:35
Dlatego podałem przyklad pakietu, który nie ma limitu danych w ogóle. W tamta sobote sciagnąłem na nim pewnie i z 10GB z pełna predkoscia.

________________________________

 #706135  autor: wojciechwajs80
 26 mar 2014, 11:06
Wszystkie warunki da się wynegocjować, tylko trochę potrzeba się namęczyć :)