DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 28 z 33
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 33
 #971999  autor: adijos93
 14 sty 2018, 20:21
Na liniach Netii już nie ma takiego obowiązku. Na światłowodzie i etth zresztą nawet nie ma typowego stacjonarnego tylko VOIP. Czyli router ma w sobie bramkę VOIP
 #972035  autor: adijos93
 14 sty 2018, 23:23
ba,nawet na bsa adsl i vdsl jest już oferta 49,90 gdzie nie ma obowiązku fizycznego posiadania telefonu w trakcie umowy,jednak musi być on w momencie podłączenia internetu na bsa do netii
 #972269  autor: R.Mandano
 16 sty 2018, 13:51
pakierhakierxd pisze:Już mnie nie zmuszą nigdy do wzięcia telefonu stacjonarnego ;)
Kwestia ceny i wrażliwości słuchu - gdyby były klasyczne, analogowe stacjonarki w cenie 10-15 pln za NL to pies z kulawą nogą nie połasiłby się na komórki, gdzie opóźnienia głosu, niedopracowane kodeki i przeciążone łącza powodują, że często nie wiadomo co kto do ciebie mówi.

Jak tylko mam możliwość wyboru między komórką a analogowym POTS - zawsze wybieram analoga. Do jakości rozmowy na starych drutach Tepsy żadna komórka nawet się nie zbliża. No i całkowity brak promieniowania zachęca do długich rozmów.
:mrgreen:

Poza tym Netia nie ma nic ciekawego w ofercie na miedziance Orange, oprócz No Limitu na rozmowy w PL (+ darmowe na stacjonarki po UE, i wszystkie darmowe do USA czy Canada) + ADSL (10-20 Mbits) za około 85 pln. Płacić 35 pln za śmieszne 200 minut to jakiś żart ponurego marketingowca.
:mrgreen:
 #972771  autor: maciejnet
 18 sty 2018, 22:37
Zgadza się z poprzednikiem. Stacjonarka to całkiem inna liga. Jeśli ktoś myśli że można zastąpić cały ruch stacjonarny to jest w błędzie. Tego nie wytrzymają nadajniki. Promieniowanie to niezaprzeczalny fakt (znam miejsca w polsce gdzie są jeszcze takie miejsca) i bez stacjonarki nie dałoby rady.
Wracając do tematu to Netia mocno inwestuje w światłowody. Jeśli ktoś chce mieć u siebie światełko (a już posiada miedź netii) to polecam kontaktować się z rzecznikiem ([email protected]). Chcą jak najwięcej wymienić miedzi na światło. Tylko często WM lub spółdzielnie robią im problemy. A oferta na świetle (PON) jest konkurencyjna do Orange Światłowodu. Rzecz jasna można brać stacjonarkę na świetle (wersja VoIP) w cenie 30 zł na no limit.
 #973771  autor: pakierhakierxd
 24 sty 2018, 08:09
Jak ty lubisz byc uwiazany do telefonu stacjonarnego to ok :)
a ja na jakosc w telefonie nie narzekam tym bardziej ze mam hd voice + wifi calling ;),dzieki wifi calling nawet nie musze miec zasiegu :D

ja mialem telefon stacjonarny wiele lat ale wiecej na niego dzwonili telemareterzy niz ja korzystalem ,nie cierpialem tego ustrojstwa :D

Pozdrawiam :)
 #975447  autor: Marens
 01 lut 2018, 13:52
Jak skutecznie skontaktować się z DUK? Mam zablokowane zgody marketingowe, do tej pory pisałem maila z prośbą o kontakt zwrotny. Muszę jednak zmienić taktykę oraz wypowiedzieć umowę, ponieważ doszedłem do momentu w którym trudno jest uzyskać lepszą ofertę niż aktualnie posiadana.

Podejście pierwsze:
Dostępne 300Mbit za ~65zł, dopytując o szczegóły sprzętowe otrzymałem odpowiedź, że to są światłowody na pewno będzie działać tylko muszę zmienić kartę sieciową na szybszą..

Podejście drugie:
Dostępne 100Mbit wraz z propozycją przedłużenia umowy na takich samych warunkach (55zł) z miesiącami za 1zł, przy umowie na 12 miesięcy 1 miesiąc a przy umowie na 24 miesiące 2 miesiące gratis (2 lata temu dostałem 3 miesiące za 1zł).

Odmówiłem argumentując, że cena za internet po przejściu na czas nieokreślony pozostanie bez zmian, więc aby zachęcić mnie do przedłużenia umowy na czas określony muszą zaproponować korzystniejszą cenę 39,90zł lub 44,90zł w umowie terminowej lub 49,90zł przy umowie na czas nieokreślony. Konsultantka próbowała nieudolnie tłumaczyć, że oferty są zależne od technologii/lokalizacji i u mnie jest już najniższa cena. Odbiłem piłkę, że przecież światłowód to jest ich sieć i najlepsza technologia więc naturalne jest to że będą dostępne najlepsze oferty. Napomknąłem że przejdę na Orange światłowód jak nie dadzą mi lepszej ceny to pytała mnie w kółko czy mam zamiar przejść z umową na czas nieokreślony czy odejść do Orange
 #976418  autor: rodrigoXXL
 07 lut 2018, 12:59
przedluzenie umowy to inna wiedzia i mozliwosci pracownika a rezygnacje pisemne to inna grupa osob... najlepsze oferty sa wiec dla rezygnujacych z uslug netia lub przechodzacych do tp vel orange polska.. wiesz co trzeba zrobic?
 #976525  autor: Marens
 07 lut 2018, 22:59
Puścić im wypowiedzenie na 3,5 miesiąca przed końcem umowy z adnotacją aby skutkowało na koniec okresu promocyjnego czy lepiej zaczekać do przedostatniego okresu rozliczeniowego?

Odnośnie zgód marketingowych to wystarczy zaznaczyć "Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny do celów marketingu bezpośredniego." czy coś jeszcze w zgodach trzeba zmienić aby dział rezygnacji mógł się kontaktować?
 #977563  autor: Pudel89
 14 lut 2018, 20:19
Witam Was serdecznie,

Mam pytanie do obeznanych w temacie przedłużania umów/przejścia na czas nieokreślony (kończy się moja 12 miesięczna umowa na 100 mbps).

Pierw dwie rzeczy.
Cytat z umowy:
Umowa zawarta na czas określony, równy lub dłuższy niż 30 dni,po upływie okresu, na jaki została zawarta, ulega automatycznemu przedłożeniu, na warunkach z ostatniego Okresu Rozliczeniowego, na czas nieokreślony, chyba, ze Abonent na co najmniej 30 dni przed data upływu okresu obowiązywania Umowy złoży w siedzibie Operatora lub listownie pisemne oświadczenie o braku woli przedłożenia Umowy.
Wyciąg (tabela z Szczegółowych Warunków Umowy):
Obrazek

Dziś dzwoni Konsultant Netii z działu utrzymania. Oczywiście chce przedłużenia umowy a ja nie (wolę mieć bezterminową umowę). Uświadomił mnie, że po przejściu w umowę na czas nieokreślony mój abonament wzrośnie z 39,90 PLN do 59,90 PLN a ja zonk. Podziękowałem mu, odnalazłem umowę jak wróciłem do mieszkania i czytam umowę i mam problem z interpretacją zapisów. Okazuje się, że SWP określa 13 i kolejne okresy rozliczeniowe, przez co ja już tego nie kapuje ponieważ moja umowa mając czas nieokreślony nie posiada 13 i kolejnych okresów umowy. Dla mnie ważny jest zapis umowy o niezmienności kwoty.
Infolinia Netii stwierdza, że kwota mi się zwiększy o 20 PLN a punkt z umowy o niezmienności kwoty nie wyklucza, że w warunkach szczegółowych istnieje zapis o podwyżce. Jednoznacznie oznajmił mi że mogę iść w pierony (sąd, UOKIK, składanie skarg) lecz to nic nie da.

Czy ktoś ma z tym doświadczenie i jest w stanie mi wyjaśnić co tu się dzieje?
 #977565  autor: Maniek99
 14 lut 2018, 20:31
Moim zdaniem cena Ci się nie zmieni. W nowszych umowach jest już zapis o podwyżce.
Napisz skargę na tego konsultanta (nie ważne czy ma rację, czy nie). Będziesz miał potwierdzenie co się naprawdę stanie. Przez telefon różne głupoty opowiadają.

Ten zapis o 13m-cu jest z twojego SWP?
 #977604  autor: Pudel89
 14 lut 2018, 22:47
Dokładnie tak. Ten zapis jest z mojego SWP jakie mam na e-mailu wraz z umową.
Jest tu spory problem, bo dwóch konsultantów potwierdza między sobą jedną wersję a ja się z nią kategorycznie nie zgadzam. Oczywiście nie zgadzam się przez to co mówi zacytowany przeze mnie punkt z umowy. Jestem ciekaw jak to się rozwiąże bo umowy na 2 lata nawet w tej samej (już oferowanej) cenie nie wezmę. Nie mam pewności że zostanę w tym miejscu zamieszkania tak długi okres, a nie mogę mieć też pewności, że w innej lokalizacji Netia istnieje.
 #979047  autor: Pudel89
 21 lut 2018, 12:58
adijos93 pisze:możesz wysłać mi na pw to swp ?
to jest hfc ??
Jest to HFC
Dzięki za zainteresowanie, temat już jest nieaktualny ale zostawiam info dla potomnych, ponieważ z biurem nawet walczyć nie musiałem. Stosownie napisany e-mail z cytatami z umowy i SWP załatwił wszystko.

Jeśli ktoś w umowie ma zapis typu a SWP mówi coś innego:
Umowa zawarta na czas określony, równy lub dłuższy niz 30 dni, po upływie okresu, na jaki została zawarta, ulega automatycznemu przedłożeniu, na warunkach z ostatniego
Okresu Rozliczeniowego, na czas nieokreślony, chyba, ze Abonent na co najmniej 30 dni przed data upływu okresu obowiązywania Umowy złoży w siedzibie Operatora lub listownie pisemne oświadczenie o braku woli przedłożenia Umowy.
to wystarczy podesłać im e-mail na zwykły adres kontaktowy na stronie Netii a w przeciągu kilku dni odezwie się konsultant, który powiadomi Was o Waszej racji tj. o fakcie że powyższy zapis po zakończeniu umowy wchodzi w pełni w życie i nie na stosownych podstaw by abonament podniósł się.

Oczywiście uważam też że w Netii pracują ludzie, którzy wciskają kitu od groma i efektem ich pracy są zgody na umowy po 24 miesiące by mieć dalej tą samą cenę. Jak ktoś umowę podpisał a ma powyższy zapis w starej umowie i nie ma dowodu to można sobie pluć w brodę.
Każdy kto przeszedł na umowę na czas nieokreślony i płaci więcej ma prawo ubiegać się o zwrot nadpłaty i zmiany na koncie.

Tak na zakończenie. Konsultant, który wmawia mi że nie proponują umów poniżej 24 miesięcy bo ludzie nie chcą nawet za tą samą cenę 12m rozbawił mnie do łez.
 #980013  autor: adijos93
 26 lut 2018, 11:55
Tak szczerze mówiąc to bardzo dużą część przedłużeń umów realizuje dla Netii firma zewnętrzna ;) A oni różnych technik się imają by mieć przedłużenie z najlepszego poziomu.

A to że jest tak w umowie to akurat zapis który nie został w pewnym momencie zmieniony jak na HFC czy innych technologiach weszły w życie nowe swp z cenami podwyższonymi. Ale ktoś za to poleciał ;)
 #980519  autor: Pudel89
 28 lut 2018, 22:04
Akurat to czy ktoś poleciał czy nie to już mi rybka :)
Prawda jest taka że ich biura imają się praktyk, które podchodzą pod sprawy karne. Wystarczy ich nagrywać i można mieć kupę śmiechu plus dowód :)
 #982949  autor: bogie
 12 mar 2018, 09:48
Mam pytanie - czy nową ofertę dla indywidualnych (50zł za internet+telefon+tv) można wziąć na firmę? Mam obecnie tv+internet 50mb (linia Netii po Dialogu)+telefon (200 minut) i płacę grubo ponad 100 zł. Wypowiedzenie umowy może pomóc, czy bez szans? Proponują mi to co mam za 70 netto / 6msc po 1zł albo 30 minut za ok. 55 netto. Generalnie tv mnie nie interesuje, interesuje mnie internet + telefon. Orange proponuje 10 mb, brak innych operatorów.
 #986380  autor: dawidj
 29 mar 2018, 21:38
Witam.

Mam na imię Dawid i jestem przedstawicielem handlowym firmy NETIA.

W razie potrzeby załatwienia najlepszej możliwej oferty dla NOWEGO klienta, jestem do dyspozycji ;)

Mój @ to: [email protected]

Pozdrawiam.
Dawid Jagielski
  • Strona 28 z 33
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 33
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 33