Strona 1 z 1

Przebróbki modemów - sposób na poprawę zasięgu.

Post:09 maja 2012, 10:16
autor: BananowyChlopak
Witam, czy ktoś z was przerabiał modem? Np. żeby podłączyć bezpośrednio antenę zewnętrzną (mocno poprawia sygnał). Ja po przeczytaniu wielu tutoriali podjąłem się takiego zadania i powiem że nie było łatwo. Zaznaczę że bez DOBREJ lutownicy istnieje wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia modemu.

Daje fotki - modem to Huaweii E182E (wygląda mega amatorsko ale było robione pod wpływem stresu - brak neta przez 2 tygodnie hehehe) ważne że śmiga jak złoto :)

Obrazek

Post:09 maja 2012, 11:05
autor: Maniiiek
Ty to nazywasz przerabianiem a jak dla mnie to barbarzyńskie wpięcie kabla koncentrycznego do gniazda antenowego w modemie i jeszcze zlutowanie tego. Nie lepiej by było do tego koncentryka dorobić po prostu odpowiednią wtyczkę? :roll:

Post:09 maja 2012, 12:22
autor: Maniek99
Przynajmniej na fotce to wygląda tak, jakby sygnał był puszczony przez ekran...

Post:09 maja 2012, 12:46
autor: Maniiiek
Elegancko to to nie wygląda. Jeszcze jakoś to zamontuj bo kabel przy samym lucie nie powinien mieć możliwości ruszania nim.

Post:09 maja 2012, 13:03
autor: bledos
Naprawdę widzisz mocną poprawę zasięgu w stosunku do używania wtyczki? Czy może jej brak zmusił Cię do lutowania?

Post:09 maja 2012, 14:09
autor: drcox
Modem z gniazdem antenowym nie kosztuje dużo, polecam :)

Post:09 maja 2012, 14:14
autor: Maniiiek
drcox pisze:Modem z gniazdem antenowym nie kosztuje dużo, polecam :)
Tyle, że ten ma gniazdo antenowe. Cała "sztuczka" polega na tym, że do tego gniazda został przylutowany kabel koncentryczny. :roll:

Post:11 maja 2012, 19:35
autor: derekpl
Fakt ladnie to to nie wyglada, ale autor sam mowi ze poddal sie duchowi chwili i zrobil to z ulanska fantazia :)
Ja bym raczej sugerowal jakis pigtail i normalne zlacze szkoda modemu

Z drugiej strony dziala :)
Praktycznie kazda modyfikacja polegajaca na dolaczeniu dodatkowego druta/anteny poprawi sygnal antenki w modemach sa smiesznie male

Post:12 maja 2012, 00:25
autor: ja.michal
Ja to jestem ciekaw czy kolega "odciął" antenę na płytce.
Druga sprawa to sam kabel "dynda" czy jest antena dedykowana na dane pasmo? Jeśli sam kabel to gratuluję. Końcówka mocy się smaży, aż się kiedyś usmaży.