Bezpłatny internet Orange w pociągach KM (Flirt)?
Post:03 paź 2009, 21:43
autor: szyman12
Witam
Stojąc dzisiaj na przystanku PKP zauważyłem, że w pociągu KM produkcji Flirta znajdują się przy wyjściach ekraniki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że na tym ekraniku (obudowie) znajduje się logo naszej prestiżowej sieci
Czy ktoś wie do czego te ekrany służą. Czyżby były one punktem dostępu do Internetu?
Pozdrawiam
Post:04 paź 2009, 08:53
autor: Marens
szyman12 pisze:Czy ktoś wie do czego te ekrany służą. Czyżby były one punktem dostępu do Internetu?
Najprawdopodobniej reperator
Post:04 paź 2009, 20:54
autor: corner
Reperator służy do reperacji zapewne. Ale nie wiem co on robi na pociągach

.
Post:04 paź 2009, 22:10
autor: tygrysm
Nie widziałem tych ekranów, ale stawiam że to będzie coś jak ekrany informacyjne z wiadomościami i pogodą w metrze, pewnie content będą dostawały jako transmisja danych po Orange.
Post:05 paź 2009, 10:41
autor: biotyt
szyman12, od prawie roku pomiędzy Siedlcami a Warszawą kursują prawie wyłącznie Flirty. Nic w tym dziwnego, w końcu produkowane są w Siedlcach w zakładzie Stadlera. Sporo się nimi najeździłem.
Nie zauważyłem u siebie takiego loga. Sam ekran służy do pokazywania trasy w trakcie podróży, przyjazdu na poszczególne stacje, godzinę odjazdu itp. Czasem wyświetla reklamy.
Co do samego pociągu to komfort podróży nieporównywalny z tym co było kiedyś. Wygodnie, klimatyzacja, delikatne płynne przyśpieszanie i zwalnianie, spore przyśpieszenie i prędkość podobno do około 130km/h. Czas podróży na trasie 90 km z blisko 30 stacjami skrócił się z 1 godziny 50 min do 1 godziny 30 minut - było by jeszcze szybciej gdyby nie wlókł się tak przez teren stolicy do jej centrum. O Internecie nie słyszałem ani też nigdzie nie widziałem reklam. Sądzę, że KM natychmiast zaczęłyby się chwalić na ekranach reklamowych gdyby coś takiego miało miejsce. W końcu to zachęta by wybrać kolej.
Post:05 paź 2009, 12:31
autor: Marens
szyman12 pisze:A cóż to takiego?
Piktokomórka w wagonach, dla wzmocnienia sygnału.
Ale koledzy już wyjaśnili o co chodzi w pociągach KM.