Strona 1 z 1
Uslugi DSL innych operatorow na laczach TP
Post:31 maja 2007, 15:37
autor: jahu
Jak w temacie - ciekawi mnie kto oferuje uslugi dsl na drutach TP - watpie zeby sie chcialo specjalnie Netii albo Kolejowej ciagnac specjalnie do mnie druty stad takie pytanie - interesuje mnie dowolna usluga alternatywna dla DSL TP - czyli mozliwosc wspoldzielenia lacza (a przynajmniej brak zapisow zakazujacych w regulaminach uslug).
Konkretnie chodzi o sytuacje na slasku - jesli mialoby to miec jakis wplyw na ilosc ofert na rynku.
Post:31 maja 2007, 15:51
autor: D@rio
no przecież na razie Netia, GTSEnergis i Tele2 . Konkretnie chodzi mi tutaj o usługę ADSL.
Natomiast DSL'ki nie oferuje niestety nikt.
Post:01 cze 2007, 00:12
autor: pyp
Tak jak powiedział D@rio, ADSL`ek jest mnóstwo i będzie ich coraz więcej... A DSL`ek nie ma niestety

Post:01 cze 2007, 08:55
autor: jahu
Pyp kurka przeciez DSL w tp to tylko nazwa uslugi - Asymmetric Digital Subscriber Line - tak sie nazywa technologia z jakiej korzysta zarowno usluga "DSL TP" jak i wszystkie pozostale
A jezeli juz chcesz rozrozniac to sa jeszcze sdsl/hdsl czyli symetryczne lacza cyfrowe - bo chyba o taki podzial ci chodzilo
A mnie interesuje adsl tylko ze na umowe w ktorej mozna dzielic
Post:01 cze 2007, 11:41
autor: Vieslav
O ile się nie myle to Netie można dzielić... Ale radzę poczytać regulaminy wszystkich ofert.
Post:01 cze 2007, 23:50
autor: pyp
jahu, przecież DSL TP i Neo to dwa rodzaje dostępu do internetu... Różnia się funkcjonowaniem i parametrami... a zresztą DSL TP jest droższy od Neostrady i w tym coś musi być. A zresztą już z tym wszystkim się mieszam. Niech D@rio z łaski swojej to wszystko wytłumaczy, on się na tym bardzo dobrze zna

Post:02 cze 2007, 08:34
autor: Vieslav
Różni się nie tylko ceną: bardziej stabilne łącze, bardzo szybkie usuwanie awarii (ogólnie technicy bardzo troszczą się o DSLa, a Neostrade mają gdzieś), można dzielić poza lokal i dostajesz kilka adresów ip na sieć.
Post:02 cze 2007, 12:19
autor: pyp
Mulder pisze:Różni się nie tylko ceną
No wąłsnie więc nie jest to to samo co ADSL czyli technologia na której pracuje Neo, Multimio, Netia
Post:02 cze 2007, 12:24
autor: Vieslav
DSL też pracuje w trybie ADSL, tylko zauważ, że nawet droga pingu na tym łączu jest krótsza, bo idzie przez mniej routerów (co ci daje mniejszy czas w ms), poza tym ma wyższy priorytet niż neo więc jeśli dzieci neo zasysają pornole z torrentów i sąsiad na neostradzie ma transfer 5 kB/s bo centrala zapchana to tobie spadnie tylko trochę.
Post:02 cze 2007, 16:19
autor: pyp
Mulder pisze:DSL też pracuje w trybie ADSL, tylko zauważ, że nawet droga pingu na tym łączu jest krótsza, bo idzie przez mniej routerów (co ci daje mniejszy czas w ms), poza tym ma wyższy priorytet niż neo więc jeśli dzieci neo zasysają pornole z torrentów i sąsiad na neostradzie ma transfer 5 kB/s bo centrala zapchana to tobie spadnie tylko trochę
No to mozna powiedzieć że Neo to dostęp dla przeciętnego użytkownika domowego... a DSL TP to dla bardziej zaawansowanych który wymagają więcej od neta. Bo szczerze powiedzieć to na Neo nie można sobie nawet dobrze possac z Torrentów i E-Mule`ów.'..
Post:02 cze 2007, 17:33
autor: Vieslav
Po części masz racje.
o szczerze powiedzieć to na Neo nie można sobie nawet dobrze possac z Torrentów i E-Mule`ów.'..
To zależy w bardzo dużym stopniu od miejsca zamieszkania. Akurat ja mieszkam na wsi i pod dslam na mojej centrali jest bardzo mało osób podpiętych więc nawet kumpel mając 6 mb/s rzeczywiście tyle wyciąga z dobrych serwerów. A koledzy z miasta skarżą się na transfery rzędu 10 kB/s i pingi ponad 2000ms.
btw DSL ma stałe ip, w neo zmienia się co 24h lub przy ponownym połączeniu (jeśli przez 24h się nie rozłączysz to i tak zostaniesz rozłączony automatycznie). W tej kwestii bardziej pod DSL podchodzi mi Dialog ze swoim DialNetem, tam też jest stałe IP.
Post:02 cze 2007, 17:55
autor: D@rio
pyp pisze: Niech D@rio z łaski swojej to wszystko wytłumaczy, on się na tym bardzo dobrze zna
a co tu niby tłumaczyć? To są dwie rózne bajki...dwie rózne usługi.
Post:03 cze 2007, 11:49
autor: pyp
Mulder pisze:btw DSL ma stałe ip, w neo zmienia się co 24h lub przy ponownym połączeniu (jeśli przez 24h się nie rozłączysz to i tak zostaniesz rozłączony automatycznie)
No i to jest wąłsnie główny powód dlatczego nie można sciagać z Torrentów i tych innych proogramików... Kolejki ci uciekają.
Mulder pisze: tej kwestii bardziej pod DSL podchodzi mi Dialog ze swoim DialNetem, tam też jest stałe IP
Powiadasz że mają stałe IP hmm... to mam nadzieje że w najbliższym czasie zawita w mojej miescinie!!