Strona 1 z 1

[SKYPE] Gorsza jakość połączeń

Post:24 lut 2007, 11:56
autor: Michu
Mam pytanie.
Czy ktoś z Was zauważył ze ostatnimi czasy (kilka tygodni) jakość połączeń pc2pc jest o wiele gorsza niż kiedyś. Zauważyło to również 2 moich znajomych.

Oraz drugie... co mozecie mi polecic jako alternatywne dla skype. ICQ? MSN? Zalezy mi na rozmowach w dobrej jakości.

Mam łacze 1024 download, 256 upload

Post:24 lut 2007, 11:58
autor: rafcyk
Ogólnie skype schodzi na psy, nie dość że połączenia na telefonu zdrożały to jeszcze pogarsza się jakość rozmów. Korzystałeś z tlena?

Post:24 lut 2007, 12:01
autor: D@rio
A ja Ci polecam to: www.newfon.pl .

Post:24 lut 2007, 13:48
autor: Michu
Namawialem znajomych na skype a teraz bede musial sie z tego wycofać. Nie korzystalem z zadnego voipa poza skype... no moze raz na GG. Szukam teraz alternatywy bo to co skype wyprawia to przechodzi ludzkie pojęcie. Zazwyczaj gadam z ludzmi ktorzy maja lacze ok 1mbit wiec tu nie ma roznicy. Zalezy nam na dobrej jakosci polaczen i jak najmniejszych opoznieniach, ktore w skype maja juz dlugość przekraczająca ludzkie pojecie

Post:24 lut 2007, 14:04
autor: D@rio
Michu pisze: Nie korzystalem z zadnego voipa poza skype... no moze raz na GG.
ani GG, ani Skype to nie jest żaden profesjonalny VoIP...

Post:24 lut 2007, 17:35
autor: Michu
D@rio pisze:
Michu pisze: Nie korzystalem z zadnego voipa poza skype... no moze raz na GG.
ani GG, ani Skype to nie jest żaden profesjonalny VoIP...
Co masz na myśli mówiąc profesjonalny? Czy ten newfon jest profesjonalny? I jeszcze jedno jak widzialem on jest na 30dni potem trzeba doladować... od momentu doladowania już mam go w nieskończoność?

Post:24 lut 2007, 20:08
autor: D@rio
Michu pisze: Czy ten newfon jest profesjonalny?
tak, jak najbardziej. NewFon jest obsługiwany przez Telefonię Dialog.
Michu pisze: I jeszcze jedno jak widzialem on jest na 30dni potem trzeba doladować... od momentu doladowania już mam go w nieskończoność?
Nie. Ważność trzeba utrzymać, choć to dotyczy raczej połączeń poza sieć. A usługi będą Ci świadczone dopóki numer działa. Ale co najważniejsze, połączenia w sieci NewFon są darmowe.

Post:24 lut 2007, 20:25
autor: Michu
oki, to jak tylko kumpeli naprawia internet (w anglii operaor jakos na M) maja z nim straszne problemy.

No ale nic. Dzieki za pomoc!

Post:26 lut 2007, 20:35
autor: gordo
my uzywamy google talk i jest GIT, a nawet lepiej :]