DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1140233  autor: DamianLL
 22 gru 2022, 11:16
Witam, mam taki problem (z tego co widzę wiele jest takich problemów w PL), została w mojej miejscowości wybudowana sieć światłowodowa (Fiberhost), jednak moja działka (dom nowowybudowany, jeszcze nie odebrany) została pominięta, w sensie na słupie jest dla mnie zostawiony zapas nitki, który jest wpięty do splittera, ale nie jestem dopisany do sieci (kiedy rozmawiałem z wykonawcą sieci, mówił że wszystko ustalił z Fiberhost i będzie w porządku, nie jest.). Fiberhost nie odpowiada na żadne formularze, maile, a ta ich pieprzona infolinia to jakiś żart, od sierpnia działam na internecie z telefonu, nie wiem co mam robić... Jakieś wskazówki ??
 #1140418  autor: darekka
 24 gru 2022, 20:46
Przeciez wykonawca sieci Fiberhost NIE PODPINA pojedyńczych domów-jak oddadzą sieć dla innych operatorów(INEA jest włąscicielem ale T-mobile,Orange itd. tez będą dostepni-FIBERGOST udostepni na swojej stronie wykaz zadresów z dostępem dio światłowodu-trwa to średnio ok 2msc.od skończenia prac) i podpiszesz z kimś umowę np.z T-mobile to dopiero wtedy ten "kabelek" ze słupa dociągną do Twojego domu, założą ONT, dadzą router i będziesz miałe neta.
Moja wieś na lubelszczyżnie ponad rok temu oświatłowodowali z INEI(POPC robione przez FIBERHOST) i też kabelki na słupacg w krążkach zostawili osobne do każdego domu i dopiero konkretny dostawca dociągał ten kabelek do mojego domu(w moim przypadku T-mobile).

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1141168  autor: Nikita_Bennet
 07 sty 2023, 17:23
pytanie jak sprawić żeby chcieli wioskę okablować bo dookoła pojawiają się światłowody na kablach energii ale nie u mnie ;(
 #1141169  autor: Remington
 07 sty 2023, 17:31
Obawiam się, że tylko znajomości i układy. W stylu sąsiad w jedynej słusznej na danym terenie partii lub eksponowanym stanowisku. Ewentualnie ktoś znany wśród mieszkańców, kto zostanie uznany za priorytetowego klienta.

Niestety, to się mimo upływu dekad nie zmienia.
 #1160219  autor: mateo1995
 10 lis 2023, 12:25
Obok mojego domu jednorodzinnego na wsi poprowadzono po słupach energetycznych kabel światłowodowy. Na stronie internet.gov.pl widzę, że sąsiedzi mają dostęp do Netii, Tmobile, Plusa, Play, Orange. Mój dom nie jest podświetlony, światłowód do budynku nie został doprowadzony. Pytałem w salonie Orange o możliwość podłączenia i dostałem odpowiedź, że konsultant może zrobić zgłoszenie i że będzie też trzeba podpisać umowę z abonamentem ok 90zł/mc.

Pytanie czy jest tak, że nie mogę skorzystać z internetu od innego dostawcy? Widzę na stronie Netii
https://www.netia.pl/pl/internet?int=in ... zterminowa
że cena to ok średnio 42zł/mc. Czy tutaj należy doliczyć jeszcze jakiś inne opłaty? Co z dopłatą 20zł/mc za dom jednorodzinny?
 #1160231  autor: Vieslav
 10 lis 2023, 15:37
Co jeszcze pokazuje strona internet.gov.pl oprócz operatorów, których wymieniłeś? Próbuję ustalić właściciela sieci. Nie sugeruj się stroną Netii, tam są podane ceny na ich własnej sieci. Ofertę zobaczysz dopiero po wprowadzeniu prawidłowego adresu i podejrzewam, że będzie to o wiele drożej. Ceny są inne bo dochodzi opłata za świadczenie usługi na sieci innego dostawcy oraz opłata za domek jednorodzinny.

Światełko do budynku doprowadzą dopiero po podpisaniu umowy. Nikogo nie podłączają "na ślepo". Podpisujesz umowę i dopiero robią przyłącze. Podejrzane jest natomiast, dlaczego internet.gov nie pokazuje usług pod twoim adresem.
 #1160264  autor: Vieslav
 11 lis 2023, 11:14
Sprawdź czy jest dostępny u ciebie nju światłowód.
 #1160266  autor: HappyBoy
 11 lis 2023, 11:36
mateo1995 pisze:Obok mojego domu jednorodzinnego na wsi poprowadzono po słupach energetycznych kabel światłowodowy. Na stronie internet.gov.pl widzę, że sąsiedzi mają dostęp do Netii, Tmobile, Plusa, Play, Orange. Mój dom nie jest podświetlony, światłowód do budynku nie został doprowadzony.
Próbowałeś zgłosić zapotrzebowanie na internet przez internet.gov.pl ?
mateo1995 pisze:
10 lis 2023, 12:25
Czy tutaj należy doliczyć jeszcze jakiś inne opłaty? Co z dopłatą 20zł/mc za dom jednorodzinny?
W Orange do abonamentu FTTH trzeba doliczyć kwotę za dom jednorodzinny (20zł/mc) + dzierżawę Funbox 6 (4.99zł/mc) lub Funbox 3 (0zł).
 #1160645  autor: JFK2016
 17 lis 2023, 22:20
mateo1995 pisze:
10 lis 2023, 12:25
Pytanie czy jest tak, że nie mogę skorzystać z internetu od innego dostawcy? Widzę na stronie Netii
https://www.netia.pl/pl/internet?int=in ... zterminowa
że cena to ok średnio 42zł/mc. Czy tutaj należy doliczyć jeszcze jakiś inne opłaty? Co z dopłatą 20zł/mc za dom jednorodzinny?
Jeżeli tj. oferta Fiberhost to masz ofertę wielu dostawców/tzw. multi-światłowód https://fiberhost.com/. Poza miastami to budują głównie Inea/Orange/Fiberhost... . Co do ceny-to głównym czynnikiem podbijającym cenę jest opłata za internet w domku jednorodzinnym/20 zł standard-albo jest widoczna i transparentna jak w przypadku Orange lub mniej eksponowana u pozostałych opów. W Orange często można było załapać się na promocyjny rabat 100%/teraz jest promocja na 12-miesięcy bez opłaty. Dodatkowo w Orange dochodzi opłata za internet na łączu innego dostawcy (4,99) i opłata za dzierżawę modemu (4,99). Niestety tanio już było/a biorąc pod uwagę koszty budowy tych sieci (w moim przypadku na działce wg. gov.pl-dofinansowanie 3,5 tys. ).
 #1160782  autor: Wieczorek1223
 22 lis 2023, 12:57
Witam. Podobna sytuacja, dziękuję, warto było przeczytać. Rozumiem, że w moim przypadku prawdopodobnie będę musiał dopłacić za przyłącze do domu. Jest to oczywiście nieprzyjemne, ale z drugiej strony rozumiem, że wynika to z dodatkowych kosztów budowy sieci.
 #1160860  autor: Vieslav
 24 lis 2023, 10:42
JFK2016 pisze:
17 lis 2023, 22:20
Jeżeli tj. oferta Fiberhost to masz ofertę wielu dostawców/tzw. multi-światłowód https://fiberhost.com/. Poza miastami to budują głównie Inea/Orange/Fiberhost... .
Przecież na screenie jest napisane, że to infrastruktura Orange. :roll: To ja już nic nie rozumiem. Masz obok domu światłowód, którego właścicielem jest Orange? Według Orange masz możliwości techniczne i po podpisaniu umowy mogą cię podłączyć?

To może zrób tak - podpisz z Orange umowę na sam internet na czas nieokreślony. Nie jest to drogo wbrew pozorom. Jak cię podłączą to zmienisz operatora.
Wieczorek1223 pisze:Rozumiem, że w moim przypadku prawdopodobnie będę musiał dopłacić za przyłącze do domu.
Jedynie oficjalna droga. Jeśli było dofinansowanie, to z jakiegoś powodu twój adres został pominięty. Czyli albo masz inną możliwość podłączenia internetu o prędkości chyba >30 mb/s (np. do budynku doprowadzona jest linia telefoniczna, na której odpali VDSL), albo budynek nie był jeszcze odebrany/nie miał adresu na etapie pisania projektu.
 #1162098  autor: JFK2016
 25 gru 2023, 22:36
Vieslav pisze:
24 lis 2023, 10:42
Przecież na screenie jest napisane, że to infrastruktura Orange. :roll: To ja już nic nie rozumiem. Masz obok domu światłowód, którego właścicielem jest Orange?
Nie Fiberhost, oddając ukończoną inwestycję w ramach dofinansowania/nasz adres jest dostępny on-line u każdego w ww ISP.