DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1127115  autor: tenkrejzol
 21 sty 2022, 00:18
Witam serdecznie.
Chciałbym poprosić o poradę jaki model Access pointa zakupić. Urządzenie musi łączyć się automatycznie do jednej z dwóch sieci wifi z dostępem do internetu. Internet udostępniany jest przez wifi z jednego z dwóch smartfonów, mojego i mojej żony. Kiedy ja jestem w domu chciałbym żeby AP połączył się automatycznie do internetu z mojego telefonu a kiedy jest tylko żona w domu to do jej smartfona. Do AP mają być podłączone przez wifi telewizory, laptopy, przez lan PC, domowy NAS, a przez USB drukarka. Wiem że moje wymagania spełnia prawie każdy AP dostępny na rynku z możliwością podłączenia drukarki przez USB ale problem jest z tym automatycznym podłączaniem się do jednej z dwóch wifi z internetem która akurat będzie w zasięgu. Dziękuję za ewentualne porady. Pozdrawiam
 #1146302  autor: IC_Current
 25 mar 2023, 11:32
Uwazaj i nie wtop przy zakupie. Potrzebujesz urządzenia o nazwie "access point client" a nie "access point". To urządzenia o zasadzie działania różniącej się o 180 stopni.
Ogarniesz sytuację każdym APC, jeśli w telefonach w ustawieniach hotspota nadasz ten sam identyfikator SSID, hasło i metodę zabezpieczeń (WPA2-AES-PSK).
Inny temat, to cel takiego działania. Hotspot w telefonie drenuje i niszczy baterię. Po góra dwóch latach bateria będzie do wymiany. Lepiej przejść np do Flexa i mieć nolimit za 80 zeta na cztery karty. Jedną kartę do telefonu a drugą do stacjonarnego routera LTE.
Ten port do drukarki to też ryzykowny temat- działa to losowo, trzeba się naszukać aby znaleźć hosta ze sterownikami do akurat posiadanej drukarki.