DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1116300  autor: marson
 10 maja 2021, 19:23
Witajcie

Czy są jakieś specjalne taryfy pod internet w taryfach na kartę, potrzebuję dla przyjaciółki skombinować internet na kartę, ogólnie sprawa wygląda tak, że ma neostradę ale mieszka w takim miejscu, że max wyciąga jakieś 5 Mbps i to jak dobrze pójdzie, zdarzają się też awarie a u Niej internet jest koniecznością (rehabilitacja online) i ogólny komfort życia dla osoby niepełnosprawnej. Chcę jej dać coś co będzie działać choć trochę lepiej niż ta neostsrada no i coś co będzie na wypadek awarii łącza stacjonarnego. Ponieważ ma telefon z orange to i myślałem o internecie z tej sieci, pytanie tylko po pierwsze co wybrać. żeby po doładowaniu za np. 100 zł tego netu było jak najwięcej przez jak najdłuższy czas, są jakieś kody, specjalne taryfy, cokolwiek, żeby to działało na zasadzie załadować i zapomnieć a jak kasa się skończy załadować znów, bez pamiętania o samodzielnym wklepywaniu kodów i innych tego typu akcjach, po prostu chcę przyjechać, skonfigurować i niech ma a ja zdalnie będę to zasilać. Druga kwestia - jaki sprzęt do tego? czy te modemy a-la pendrive mają sens czy jednak iść w coś typu router z LANem? Podpięte to będzie do komputera stacjonarnego, płyta ma 2 porty LAN więc widzę to tak, że do jednego poszłaby neostrada a do drugiego net mobilny, chyba, że nie ma to sensu i coś na USB wystarczy? Komputer ma co prawda jakieś wifi w formie karty więc ewentualnie router przenośny też wchodzi w grę. Podpowiedzcie coś proszę, dodam, że sam mam telefon w orange i jak u Niej ostatnio byłem zrobiłem speedtest to transfery miałem mniej więcej po 20 - 30 Mbps w obie strony więc sądzę, że na modemie będzie podobnie. Z innymi sieciami wolę nie eksperymentować bo nie wiem jak tam z zasięgiem, napewno kiepsko jest z plusem bo jak kiedyś miałem tel w plusie to nie byłem w stanie się dodzwonić, chociaż chyba orange i T-mobile chyba mają wspólne nadajniki? Sorry za tyle pytań ale sam mam światłowód w domu i szczerze mówiąc net mobilny jest bo jest ale korzystam sporadycznie.
 #1116303  autor: lyncz8
 10 maja 2021, 20:08
W Orange to chyba tylko pakiet za 360 zł z 1 TB danych (jak się mylę, to niech mnie ktoś poprawi). Spróbuj jeszcze tanim kosztem zasięg Playa: teraz jest promocja 100 GB do każdego nowego numeru. Jedyna niedogodność to żonglowanie starterami. Router byłby lepszy, bo miałby szanse wyciągnąć lepsze prędkości, szczególnie z agregacją pasm. Warto sprawdzić na stronie Btsearch jakie nadajniki są w pobliżu i jakie częstotliwości LTE obsługują - wtedy można szukać routera pod to. No i router zawsze można nawet na parapecie postawić w stronę nadajnika, celem poprawy odbioru, czego nie zrobisz z modemem usb (są jeszcze anteny, ale nie każdy chce się w nie bawić).
 #1116319  autor: pakierhakierxd
 11 maja 2021, 11:26
Jak nie Play to możesz sobie przetestować przenosząc numer do Orange Flex 3x 100 gb za 3zł.
Można sobie też tam aktywować dodatkowe usługi jak Netflix,Youtube bez limitu :)

Pozdrawiam :)
 #1116321  autor: iphoneski
 11 maja 2021, 13:18
Też ciężko radzić, bo nie wiemy jaka ilość transferu jest potrzebna. Dobra opcja na zasięgu Orange to nju gdzie co pół roku ilość transferu rośnie dochodząc do 120GB po 2 latach. Ja wziąłbym na 3 miesiące Flexa w promocji złotówka miesięcznie za 100GB transferu, a do 16.05 możesz jeszcze za darmo aktywować video bez limitu i muzykę bez limitu, No i dodatkowe 20GB wszystko na 30 dni. Zainstalujesz sobie apkę na swoim telefonie i będziesz widział ile transferu leci, więc potem będzie można myśleć co dalej.