DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1115225  autor: kawkanapodwieczorek
 19 kwie 2021, 10:41
Witam, mam dzisiaj pewne pytanie o internet w terenie gmina ziębice | dolnyśląsk | wieś czerńczyce... posiadam neostradę z orange naj więcej mi idzie z kabla 20mb niestety do strefy gdzie jest najszybszy internet z neostrady to ponad 1,66km... mama dzwoniła do jednej z sieci o nazwie orange w której mamy ale musimy się z tamtąd wynieść bo próbują nas zrobić w bambuko, dzowniliśmy do netii ale nie mogą zarządzać kablami lub coś zrobić z orange, najlepszy zasięg z play... jeżeli by ktoś zaproponował internet mobilny z modemem dobrym --- bez limitu lub coś z play bez limitu bo u nas światłowód będzie jak Elon Musk już stworzy drugi świat czyli za 20 lat... jak ktoś ma jakieś oferty bez limitu nie z pełnymi gb tylko pełne bez limitu, może z jakiś innyś sieci będzie, w t-mobile zakupiłem karte z internetem i miałem stary. modem z plusa włożyłem karte 2 razy lepszy internet niż z neostrady ale nie stety modem musiał być albo na 1 piętrze albo na strychu, a zasięg na sam dół nie dosięga i nie jest bez limitu:) || czekam na oferty i opinie na ten temat. || telefon VOIP mamy zamiar z niego zrezygnować i zostać na komórkach ( iphone 11, xr + 12 pro max ) używamy WIFI CALLING.
 #1115228  autor: Karlos20
 19 kwie 2021, 11:45
Moja propozycja to Internet Domowy 4G w Orange. Łącznie 250GB co miesiąc, za 69,99 (umowa na rok, bez kar umownych) lub 59,99 na 2 lata. W ofercie włączona jest usługa "Szczęśliwe Godziny" czyli nielimitowany net każdej nocy w godzinach od północy do ósmej rano. Po przekroczeniu 250GB spadek prędkości do 1 mbps. Za dodatkowe 10 zł można podnieść prędkość do 5 mbps bez limitu danych, do końca okresu rozliczeniowego.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1115232  autor: iphoneski
 19 kwie 2021, 12:49
Nie ma już ofert bez limitu na mobilnych. Najwięcej dostaniesz 500GB za ok 100 zł w zależności od sieci i oferty.
 #1115235  autor: Karlos20
 19 kwie 2021, 13:26
Dokładnie. Oferty internetu mobilnego dla klientów indywidualnych są z limitami. Im wyższy limit GB, tym więcej zapłacisz.
W skrócie:
> Orange Internet Domowy 4G: od 59,99/mies. z 250GB + nocki bez limitu. Po wykorzystaniu lejek 1 mega. Za 10 zł, podnosisz prędkość do 5 mega, bez limitów (pozwala na swobodne przeglądanie stron czy wideo w HD).
> Play, w promocji za 50 zł oferuje 200GB neta, po przekroczeniu lejek 1 mega, za 20 zł zlecamy przywrócenie prędkości na kolejne 100GB (pakiet nie włączy się, gdy nie przekroczymy podstawowego limitu, a dodatkowych pakietów można włączyć max 3 w miesiącu rozliczeniowym). Jest też opcja z routerem, wtedy 500GB to 99 zł mies + rata za router. Po wykorzystaniu lejek 1 mega, chyba, że zlecimy aktywację 100GB za 20.
> T-Mobile: 100GB za 49, 200GB za 69, 300GB za 79, a 500GB za 99 zł/mies. Po przekroczeniu 1 mbps. Dodatkowe 20GB kosztuje 20 zł. Fatalny stosunek ceny do ilości GB.
> Plus: tutaj polecam 120GB za 50 zł, lub 200GB za 70. Oferta zawiera "LTE bez końca", czyli nieco niższą prędkość neta w LTE po przekroczeniu GB z abonamentu, im więcej GB zużyjemy, tym niższa prędkość transmisji, nawet do fatalnych 32 kbps. Za 99 zł/mies, dostajemy 500GB z późniejszym lejkiem 1 mega.

Uwaga. Na wsiach operatorzy mogą nie działać najlepiej, wymagana antena.
Play ma dedykowaną ofertę NETBOX (z darmową instalacją) z limitami od 300 do 400GB/mies. wraz z routerem i anteną, która pozwala na lepszy sygnał LTE/LTE+. Urządzenie można od Play wynająć na czas umowy lub kupić na własność.
Orange natomiast wygrywa dobrym stosunkiem ceny do ilości GB podstawowych i możliwością korzystania z neta bez limitu danych do 5 mbps, po wyczerpaniu GB podstawowych. Nocki pozwolą zachować trochę GB podstawowych.

Prawie 2 lata temu była jeszcze sprzedawana oferta Internetu Domowego LTE do 20 mbps i 60 mbps od T-Mobile, bez lejków i limitu GB. Niestety, świadczona jest wyłącznie dla obecnych klientów prywatnych. Możesz się kogoś spytać z forumowiczów, kto zmieniał ostatnio dostęp do internetu i rozważa rezygnację z neta bez limitów w T-Mobile, aby na Ciebie przepisać usługę i cieszyć się (póki działa i faktury są spłacane w terminie) wyjątkową usługą LTE bez limitów GB. Sam mam taką ofertę i korzystam, póki ona jest, bo za taką cenę - czyli 55 zł/mies, trudno szukać takiej opcji.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1115263  autor: Vieslav
 19 kwie 2021, 21:44
Wyszukiwarka adresów UKE pokazuje w tej miejscowości jakąś radiówkę o prędkości do 80mb/s. Może warto się rozejrzeć?
 #1117063  autor: amigo007
 30 maja 2021, 21:08
Kawka nie wiem czy po tak długim czasie już coś zmieniałeś. Ale moja rada, zamiana internetu stacjonarnego na mobilny na wsi, to zła decyzja. Trzymaj się tej neostrady, bo nic stabilniejszego i pewnego z niskim czasem dostępu "pingiem" nie znajdziesz. Kabel to kabel, nie ma co go zamieniać na internet mobilny. Musiał byś bawić się w te anteny zewnętrzne. A i tak mogło by być gorzej z zasięgiem, np. przy gorszej pogodzie. I jeszcze te limity w ofertach dla nowych użytkowników. Nie warto nic zmieniać.
 #1117077  autor: martin87
 31 maja 2021, 09:17
iphoneski pisze:
19 kwie 2021, 12:49
Nie ma już ofert bez limitu na mobilnych. Najwięcej dostaniesz 500GB za ok 100 zł w zależności od sieci i oferty.
W netii lte masz limit 1TB, ale kosztuje dużo. Można też poszukać kogoś kto odda tmobile no limit na cesję. Jak się nie kopiuje internetu to te orange 250GB cena/jakość jest wystarczające.

Autor z tą Neostradą i tak ma petardę, u mnie w Warszawie Neostrada to max 10Mb/s, zmieniłem na lte i jest znacznie lepiej. Testowałem też je na wsi (2km do bts) i wyciągało 20-30Mb/s na słabym modemie (cat.4 bez agregacji)
 #1117081  autor: iphoneski
 31 maja 2021, 10:43
@martin87
Nie trzeba nawet cesji - można znaleść w necie oferty wynajmu kart firmowych. Dogadujesz się z kimś, kto ma firmowe karty ale ich nie używa i oddaje za cenę abonamentu. Kiedyś za kilkadziesiąt zł była nawet nie dość, że bez limitu na neta to jeszcze bez limitu na połączenia i wiadomości. Chciałem nawet wziąć do telefonu, ale raz, że nowy numer a dwa to nie znam człowieka a miałby dostęp do mojego wykazu połączeń a co za tym idzie numerów telefonów.
 #1117083  autor: martin87
 31 maja 2021, 10:58
To sporo ryzykują, ale faktycznie coś takiego mi mignęło.
 #1117579  autor: kawkanapodwieczorek
 11 cze 2021, 19:30
martin87 pisze:
31 maja 2021, 09:17
iphoneski pisze:
19 kwie 2021, 12:49
Nie ma już ofert bez limitu na mobilnych. Najwięcej dostaniesz 500GB za ok 100 zł w zależności od sieci i oferty.
W netii lte masz limit 1TB, ale kosztuje dużo. Można też poszukać kogoś kto odda tmobile no limit na cesję. Jak się nie kopiuje internetu to te orange 250GB cena/jakość jest wystarczające.

Autor z tą Neostradą i tak ma petardę, u mnie w Warszawie Neostrada to max 10Mb/s, zmieniłem na lte i jest znacznie lepiej. Testowałem też je na wsi (2km do bts) i wyciągało 20-30Mb/s na słabym modemie (cat.4 bez agregacji)
Superowa petarda jeszcze jest ta neostrada! wczoraj dzwoniłem do orange w sprawie tego żeby mi naprawili internet bo było wszystko po 0, ( nie jestem deklem wyłączałem i włączałem itp. ) w końcu za 3/4 razem naprawili i jak narazie działa od ponad miesiąca był problem z nim..., postanowiłem żeby za tydzień zamówić internet i wziąć na 21 dni play net box 500gb za 90zł... a neostradę normalnie mam dość... ale żeby mieć w dupie klienta i do tego po poproszeniu wyłączenia z telewizji najdroższego pakietu to nie 3 miesiące mijają kolejny raz dzwoniłem i w końcu usunęli mi z opłacania dalej tego ale wciąż działają... neostrada już jest trochę przestarzała co nie? W Warszawie to powinna na 100/200 mb a nie na 10mb/s, ja teraz po tej naprawie mam tylko 13/14 lub 15mb/s a wysyłania 1mb ( nie najlepiej, ale też nie najgorzej )
 #1117581  autor: amigo007
 11 cze 2021, 20:35
A testowałeś to play? Jakby Ci się chciało bawić w żonglerkę kartami, to póki co w play od jakiegoś czasu dają dla nowych klientów na kartę za 5zł 100gb (i póki co do tej pory cały czas przedłużają tą promocję). Obecna odsłona promocji jest ważna do końca czerwca. 5 takich starterów i masz za 25zł 500gb (5x 100gb). Najlepiej kup sobie jutro starterek play za 5zł i przetestuj najpierw ten internet. A w tej neostradzie, na tej technologii co masz nie dadzą Ci większej prędkości. Masz zwykły kabel miedziany, i pewnie daleko do centralki. A światłowodu to może i nigdy ci tam nie zamontują. I ty jeszcze na tej technologii masz telewizję w Orange? Jeśli tak to nie dziwne, że ci to szwankuje. Telewizji nie powinni oferować na miedzi, o prędkości mniejszej niż 20 mbit/sek. Właściwie to telewizja powinna być tylko na światłowodzie oferowana. W przeciwnym razie to zawsze szwankuje. Znajomy też miał na miedzi internet + tv, i cały czas były z tym problemy.
 #1117805  autor: pakierhakierxd
 18 cze 2021, 08:32
Play 100 gb do 24 czerwca.

W Play teraz 200 gb jest za 50zł ,po 200 gb lejek 1 mb.

Pozdrawiam :)
 #1118017  autor: martin87
 23 cze 2021, 07:58
Na wsi masz Neostradę 20Mb/s, jak ja w Warszawie też Neostradę mogę mieć 10Mb/s w porywach:P
Neostrady nie polecam, porobią jakieś modernizacje kabli na ulicy to jeszcze może zwolnić:P

Na twoim miejscu bym brał orange lte 250GB za 59zł (nielimitowane noce - sprawdź jednak regulamin), są większe pakiety u konkurencji, ale są bardzo drogie. Jak masz firmę to pomyśl o ofertach biznesowych, są lepsze.
 #1118148  autor: pakierhakierxd
 26 cze 2021, 02:06
Ja chciałem Flexa ale okazało się że miałem już i nie mogę na siebie pozatem okazało się w testach że Orange /T-Mobile tam gdzie stoi mobilny router ,w korytarzu niestety łapie skrawki 3g/lte tych sieci i wtedy internetu 0 !
musi tam stać bo tylko w taki sposób mam wifi w całym domu a nie chcę inwestować w router bo będzie niedługo kopany światłowód
póki co sobie używam Playa/Aero2 + z telefonu abo Plusa /T-Mobile/Orange też ale jak telefon dam przy oknie.

Pozdrawiam :)