DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1108632  autor: Kicu1986
 23 gru 2020, 15:35
Witam. Posiadam dwa numery w sieci Plus. Chciałbym, jeżeli to oczywiście możliwe używać jednego telefonu w PL a drugiego w UK. Na zasadzie przekierowania wszystkich połączeń odbierać wszystkie rozmowy na tym drugim telefonie w UK.
Czyli, ktoś dzwoni na numer telefonu w Polsce a ten przekierowuje połączenie automatycznie na numer, który mam w UK. Dostęp do stabilnego Internetu w Polsce mam lub duży pakiet daty w telefonie który będzie w Polsce.
Telefony oba na abonamencie tym samym w Plusie.
Oczywiście możliwość odwrotnego kontaktu z klientami w Polsce również mile widziana. Czyli dzwonię z Polskiego numeru, który jest w UK. Ten numer automatycznie po przez Internet przekierowuje połączenia na numer Polski w PL i łączy mnie z klientem w Polsce.
Na obu telefonach, czyli Samsung S7 i Note10 mam opcje VOLTE. Czy ta funkcja daje możliwość połączeń w taki sposób jaki opisałem powyżej?
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na jakiej dokładnie zasadzie dała ta opcja.
Znalazłem również apke Samsung We Voip. Czy ta apka spełni moje oczekiwania?
Jest jeszcze mase innych apek ale nie jestem pewny w co inwestować? Co spełni moje wymagania?
Czy ktoś może dokładniej przedstawić, pokazać jakieś screeny co do obsługi tego typu przekierowań?
Widzę, że niektóre apki wymagają numeru IP. Czy można używać swojego Hostingu do tego typu rozwiązań?
 #1110247  autor: Kicu1986
 18 sty 2021, 00:23
Dzieki za podpowiedz. Nie przyszło mi powiadomienie o odpowiedzi. A jeżeli interesowałoby mnie tylko przekierowanie przez wifi lub pakiet danych. Czyli, telefon z Polskim numerem zostaje na terenie kraju. A jeżeli ktoś dzwoni na ten numer, to przekazuje połączenie przez ten telefon do numeru w UK? Jakby to wyglądało?
 #1110292  autor: rsig
 18 sty 2021, 17:24
Niektórzy operatorzy umożliwiają używanie tego samego numeru na dwóch urządzeniach, pewnie działa to też jak jeden SIM jest w Polsce, a drugi za granicą. Sprawdź czy w ten sposób na dwa numery nie dostaniesz czterech SIM.
 #1110348  autor: maciejnet
 19 sty 2021, 17:46
Możesz skorzystać z oferty operatora VOIP, np superVOIP
Oni oferują naprawdę fajny panel do zarządzania usługą gdzie możesz przekierować jak chcesz i jednocześnie dzwonić z tego numeru.
Możesz do nich przenieść nr stacjonarny i komórkowy.
https://www.supervoip.pl/technologia/nu ... agraniczne