DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1107003  autor: rafcio_100
 21 lis 2020, 14:00
Chciałem poradzić się, jaki internet będzie dla mnie najlepszy w małej wiosce w gminie Alwernia w małopolsce. Mieszkając z dziewczyną w Krakowie korzystaliśmy z kablówki UPC i byłem na prawdę zadowolony z ich usług, niestety tutaj UPC nie dociera. Pozostali domownicy korzystają z internetu stacjonarnego od Orange, ale łącze jest już dość mocno obciążone i w sytuacjach, gdy wszyscy domownicy (razem z nami) korzystali z internetu prędkości drastycznie spadały do poziomu < 1Mbps. Szukając jakiegoś wyjścia z sytuacji wzięliśmy internet mobilny "bez limitu" w Plusie. Do sprawdzenia pogody się nadaje :D ale nie było miesiąca, żeby nie aktywował się lejek. Dostawcy lokalni? Jest dwóch z internetem radiowym (ceny jednak są dosyć wysokie na prędkości rzędu 5Mbps, które i tak gwarantowane są tylko w porze nocnej). Jedyne wyjście, jakie przychodzi mi do głowy w tej sytuacji to dogadanie się z operatorem stacjonarnym, aby dociągnąć drugie przyłącze do domu i skorzystać z internetu stacjonarnego. Jak to wygląda w takiej sytuacji? Tzn. czy jeżeli "druty" należą do Orange, to mogę skorzystać z oferty jakiegokolwiek innego dostawcy internetu stacjonarnego, czy taki dostawca musi świadczyć usługi na tym terenie czy też jeżeli kable są Orange to tylko u nich mogę wziąć internet? Nie znam aspektów technicznych takiego rozwiązania.
 #1107024  autor: piotrzet
 21 lis 2020, 18:46
Przecież napisał, że w Plusie wchodził mu lejek. Więc ta oferta go nie interesuje
@rafcio_100
Ile GB miesięcznie potrzebujesz?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1107028  autor: rafcio_100
 21 lis 2020, 20:30
Według statystyki z Windowsa w ciągu ostatnich 30 dni zużyłem 155GB, przy czym też korzystamy z internetu ze świadomością limitu.
 #1107031  autor: Vieslav
 21 lis 2020, 22:02
A próbowałeś złożyć w Orange zamówienie na nową linię?
 #1107038  autor: Vieslav
 22 lis 2020, 00:17
Tylko sprawdź, jaka jest możliwa do uzyskania prędkość internetu tego, który aktualnie jest podłączony (którego używają inni domownicy). Więcej raczej nie będzie.
 #1107039  autor: rafcio_100
 22 lis 2020, 01:15
Wolę się pogodzić ze stabilnym 10Mbps po kablu, mobilny z Plusa to lejek + mocno obciążony nadajnik wieczorem i w weekendy, co bardzo widać po prędkości internetu w tych porach. Przyznaję, dałem się wrobić w ten nolimit w zasięgu LTE Plusa, dopiero po fakcie dowiedziałem się o istnieniu FUP. Radiówka to dla mnie ostateczność, raz, że w cenie 5Mbps radiowego mam te 10Mbps po kablu, dwa, że moje doświadczenie z radiówką jest bardziej na minus niż na plus. Jest niby jeszcze jedna opcja, jakoś pół roku po podpisaniu umowy z Plusem w mojej okolicy Play odpalił nowy nadajnik, jakiś 1km w linii prostej, mierzyłem dzisiaj prędkość na telefonie i sięga 30Mbps, jednak to nadal internet mobilny. Światłowodu dla jednej osoby i tak nikt nie pociągnie, więc chyba jedyną sensowną pozostaje kabel od Orange.
 #1107064  autor: HappyBoy
 22 lis 2020, 15:30
Tauron czasem nie ciągnie światełka gdzieś w okolicy ?
Proponuję zapytać przez formularz lub infolinię +48 32 606 0 606
Jeśli chodzi o Play to nie wiem jak w Twojej lokalizacji ale skoro masz ok. 1 km to brałbym NetBox od Play na testy.
I jeśli prędkości w godzinach szczytu nie będzie dla Ciebie satysfakcjonująca to możesz zrezygnować bez konsekwencji.
 #1107068  autor: matek451
 22 lis 2020, 16:01
Kluczowe słowo, lokalizacja czyli wioska gdzie chcesz korzystać z internetu i do tego jak wyglada ta stacja Play w okolicy, ja na mobilny w Play nie narzekam, teraz na MC7010 https://www.speedtest.pl/wynik/267591523 , podobnie na B818. Agregacja 4 pasm LTE robi swoje. Oczywiście jak Play to nie żaden NetBox.
 #1107125  autor: Vieslav
 23 lis 2020, 12:01
Podrzucam link z innego tematu: https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/. Warto sprawdzić swój adres. W chwili obecnej stan na koniec 2019 roku, więc mogło się już coś zmienić.
W TYM temacie masz jeszcze garść informacji odnośnie projektów POPC. Może akurat Twój adres się łapie i coś jest realizowane, a Ty o tym nie wiesz.
 #1107136  autor: rafcio_100
 23 lis 2020, 14:33
Mój adres jest w planie Taurona na koniec 2021, światłowód do 100Mbps. Udało mi się też zlokalizować dostawcę, który prowadzi przez część mojej miejscowości światłowód, mam za kilka dni dostać informację na temat technicznej możliwości podłączenia budynku pod światłowód (swoją drogą mają całkiem przyjemną ofertę). Wobec tego chyba jeszcze nie wszystko przekreślone :D