DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1088549  autor: martin87
 22 sty 2020, 10:54
Witam.
Mam obecnie tmobile bez limitu do 60Mb/s (są dość obciążone wyciąga efektywnie 10-20Mb/s choć widać to głównie na speedtestach niż normalnym użytkowaniu) z modemo-routerem Dlink 921 C3 (lub C1) z openwrt, który niestety softowo zbrickowałem.
Myślę albo wypowiedzieć umowę i wziąć Neostradę 80Mb/s, ale tu boję się słabego uploadu w porównaniu do oferty orange. Mają niby do 8Mb/s, ale nawet jakby tyle wyciągało to szału nie ma, a do centrali jest z 2km (VDSL).

Lub kupić drugiego używanego dlink 921 C3/C1 z lombardu. Znalazłem ofertę za 50zł netto, ale urządzenie jest na czarnej liście i może zostać zablokowane przez tmobile.
Firma blokuje modem po IMEI czy urządzenie po numerze seryjnym (modem mogę przełożyć z starego routera) i czy ew. taki zakup nie jest kwalifikowany jako paserstwo?
Bo w sumie sprzedają coś od kogoś kogo to nie było :P

No i ja mam C3 (soft widział C1), na ogłoszeniu mam C1. Widzę że modele różnią się głównie modemem.
 #1088561  autor: marcin19883
 22 sty 2020, 13:07
Nie to nie paserstwo. Nie wiem czy wiesz, ale jak coś sprzedajesz w lombardzie to musisz dowód osobisty pokazać. Spisuje się umowę kupna sprzedaży. Lombard nie może sprzedawać czegoś w ciemno. Musi mieć dowód skąd to wziął.
 #1088563  autor: Remington
 22 sty 2020, 13:20
Liczy się czy zakup był w dobrej wierze czy nie. Jeśli ktoś przed zakupem sprawdził w TM, że ten IMEI jest ich, to będzie zakup w złej wierze.

Inna sprawa, że:
1. nikt mu tego nie udowodni
2. praw chroniących kupującego w dobrej wierze trzebaby dochodzić przez sądem.
 #1088568  autor: Remington
 22 sty 2020, 13:55
Wytłumaczyłem powyżej, dlaczego lombard nie będzie winny (na co będzie miał podkładkę na piśmie w postaci oświadczenia sprzedającego). Analogicznie kupujący od lombardu, kupi w dobrej wierze, dostanie paragon i własność zostanie przeniesiona na niego w pełni zgodnie z prawem.

Za to TM i tak mu modem zablokuje 🤣
 #1089174  autor: martin87
 31 sty 2020, 09:16
Okazało się że router ma jednak działające recovery jboot, wgrałem soft na nowo, przywróciłem backup i wrócił do żywych.
Przeglądając allegro to routerów już z wewnęrznym modemem to nie ma za dużo. Są za to dziadostwa z modemem na usb opcjonalnym.

Temat można zamknąć.