DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #13517  autor: D@rio
 25 sie 2005, 02:22
Słyszałem że coś takiego istnieje... Czy to prawda?
...podobno są nawet siakieś urządzenia/przystawki sprzedawane do tych celów z pełnymi klawiaturami :-)

...a więc jak to z tym jest?
 #13531  autor: mol
 25 sie 2005, 09:33
D@rio pisze:Słyszałem że coś takiego istnieje... Czy to prawda?
...podobno są nawet siakieś urządzenia/przystawki sprzedawane do tych celów z pełnymi klawiaturami :-)

...a więc jak to z tym jest?
Hmm nie wiem jak to jest ale moja babcia ma tel. z wyswietlaczem i ma tam funckje sms a ja na stacjoinarnym nie mam wyswietlacza a na klawiaturze mam litery zupełnie tak jak w komórce :-)

 #13535  autor: zgreev
 25 sie 2005, 09:42
chyba ogolnie na wiekszosci telefonow (jezeli nie wszystkich) sa literki na klawiaturze... ;)

zamocni.pl - coming really soooooooooooon...

 #13541  autor: WitekT
 25 sie 2005, 09:51
Tak, jest to możliwe. Działa to na takiej zasadzie, że musisz mieć specjalny telefon bądź przystawkę do niego. Piszesz SMS-a, a potem przystawka łączy się z numerem 0-700 i przekazuje to, co napisałeś. Koszt takiego SMS-a to ok. 30 gr z tego co pamiętam.

Usługa jest niezależna od operatora (jak numer 0-700). TP przymierzała się też do tego...

 #13560  autor: mol
 25 sie 2005, 10:35
zgreev pisze:chyba ogolnie na wiekszosci telefonow (jezeli nie wszystkich) sa literki na klawiaturze... ;)
Hmmm nie wiedziałem :-D

 #13732  autor: D@rio
 25 sie 2005, 15:26
Znalazlem takie jedno urzadzonko do tych celow TUTAJ

WitekT: a ta usluga to jest dostepny u ktoregos z naszych operatorow? Netia, TP S.A.? ...a tak w ogole ta usluga umozliwia tylko wysylanie SMSow czy takze ich odbior? ....bo przyznam ze zaciekawiles mnie tematem ;)

 #13736  autor: WitekT
 25 sie 2005, 15:35
TP z tego, co wiem, to jakiś czas temu się do tego przymierzała. Wyszły z tego na razie tylko SMS-y z żółtych automatów i nic więcej. ;)

 #13768  autor: Th0mas
 25 sie 2005, 18:13
Taaa... tak samo miała być dostępna usługi CLIP, czy CLIR (nie pamiętam, która to która) i dla abonentów planu Darmowe wieczory i weekendy miało być za free. Jakoś u mnie się nigdy nie wyświetlało kto dzwonił.

 #13897  autor: D@rio
 25 sie 2005, 23:43
CLIR -prezentacja numeru ;)
CLIR - zastrzezenie numeru :)

P.S

100 post :D normalnie jestem dumny z siebie :-D ;)

 #13901  autor: WitekT
 25 sie 2005, 23:52
Th0mas pisze:Taaa... tak samo miała być dostępna usługi CLIP, czy CLIR (nie pamiętam, która to która) i dla abonentów planu Darmowe wieczory i weekendy miało być za free. Jakoś u mnie się nigdy nie wyświetlało kto dzwonił.
Być może masz telefon nieprzystosowany do wersji CLIPu. Są 2: DTMF i FSK. Ta druga jest w TP, jak dasz flaszkę obsłudze centrali to na niektórych Ci może włączą DTMF. ;)

 #13904  autor: Wojt2004
 25 sie 2005, 23:55
D@rio pisze: P.S

100 post :D normalnie jestem dumny z siebie :-D ;)
A mnie wczoraj stuknal 200 nawet nie wiem kiedy :D

 #13905  autor: D@rio
 25 sie 2005, 23:56
DTMF to czaje co to jest, to ta sygnalizacja tonowa.

A co to jest to FSK?

 #13910  autor: WitekT
 26 sie 2005, 00:08
D@rio pisze:DTMF to czaje co to jest, to ta sygnalizacja tonowa.

A co to jest to FSK?
Piski jak w modemie, między pierwszym a drugim sygnałem wołania. DTMF, z tego co pamietam, idzie jeszcze przed pierwszym sygnałem wołania.

 #13942  autor: Przemek
 26 sie 2005, 09:40
Tak takie sms-y istnieją.U mojego dziadka jest taki telefon (Siemens oczywiście), z którego można wysyłać wiadomości textowe.Tylko właśnie nie wiem czy tego nie trzeba gdzieś wcześniej aktywować tak jak identyfikację numeru dzwoniącego :wink: